Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ajánlanátok ilyen animéket?

Ajánlanátok ilyen animéket?

Figyelt kérdés

Mivel mostanában kicsit rákattantam a romantikus animékre, kifogytam az ötletekből. Ennek az lehet az oka, hogy a romantikus animék nagyon nagy része általam nagyon nem szeretett sablonokra épít. Tehát a kikötéseim:

- Nem baj, ha vicces, de alapvetően komolyabb legyen, nem romcom.

- Ami nálam a legnagyobb negatívum szokott lenni, amikor a fiú röpstartból a suli legmenőbb csávója. Most a Sukitta Ii Na Yo-val próbálkozom, de már ráz a hideg a felállástól

- Alapvetően középiskolai téma érdekelne, de nagyon nem baj, ha nem. Az pedig külön pozitívum, ha az anime nem ér véget egy csóknál, hanem esetleg akár a házasságig is viszi a történetet, de mivel tudom, hogy ez ritka, ezt csak megemlítem.

- Szeretem azokat a témákat, amikor a fiú vagy a lány nagy mértékben segít a másiknak. Ezalatt nem azt értem, hogy a fiú hirtelen elkergeti a lányt molesztálókat, hanem sokkal nagyobb mértékűre. Mondjuk, ha a két főszereplő közül az egyik lelki traumával küzd vagy kirekesztett, a másik pedig segít neki.


Ezeket én iránymutatásként írtam, amiket ajánlotok, nem baj, ha nem illenek bele az összes sablonba, amit írtam. A legfontosabb kikötés: nem érdekelnek azok az animék, ahol a fiú vagy a lány (általában a fiú szokott lenni) nagyonmenő, nagyongazdag, nagyonnépszerű, nagyonjóképű, meg nagyoncsakjótulajdonsága van. Sajnos a romantikus animék nagyon nagy hányada így indul.


Amiket eddig láttam, és szerettem:

- Bunny Girl Senpai (az egyik személyes kedvencem, mindenképpen nézzétek meg!)

- Kimi no Uso (talán a top 5 animémben nincs benne, de életemben nem láttam még olyan művet, ami ennyire nem eresztett volna el, mint ez)

- Clannad (főleg az After Story, aminek ha nem cseszik el ennyire a végét, egy tökéletes anime lenne)

- Tsuki ga Kirei (aranyos történet, de kb ennyi)

- Plastic Memories (totálisan más, mint az eddigiek, de ezt is nagyon szeretem)

Valamint az Anohana szerintem nem romantikus anime, de sokan annak tartják, úgyhogy ide sorolom azt is.


Amiket eddig láttam, de nem tetszettek:

- Sukitte ii na yo (tipic story, ahol a főhős fiú egyből a ,,nagyon dögös" kategóriából indít, amit ugye nem szeretek)

- Kimi ni Todoke (ugyanez)

- Orange (ugyanez)

- Fruits Basket (ugyanez)


Első sorban sorozatok kellenének! Jelenleg a Toradorán gondolkodtam, hogy nekiállok. Nagyon köszönöm, ha tudtok segíteni (és ha elolvastátok ezt a félregényt)! :D



2021. febr. 20. 21:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Oregairu, tökéletesen megfelel az elvárásaidnak.
2021. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenképpen ránézek! :D
2021. febr. 20. 21:48
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tonikaku Kawaii - cuki friss házasokról szóló történet

Horimiya - egész friss még csak a 6. részig van magyar felirat, nekem eddig nagyon tetszik, vicces de van egy komolyabb oldala is

3D Kanojo: Real Girl - 2 évad és ez alatt egészen az iskolától a házasság megtalálható, én is hasolnó elvárásokat tűztem ki mint te majd megtaláltam ezt az animét szerintem ez mindenképp tetszeni fog

2021. febr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is! :P
2021. febr. 21. 00:00
 5/16 anonim ***** válasza:

Hana Yori Dango

Aa! Megami-sama

Citrus

Onii-sama e...

Aishiteru ze Baby

Chuunibyou demo Koi ga Shitai

Eikoku Koi Monogatari Emma

2021. febr. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! ;)
2021. febr. 21. 09:33
 7/16 anonim válasza:
Kimi no na wa (Your Name)
2021. febr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ismerem azt az animét (movie-k közül a Your Name-et és a Koe no Katachit láttam, és a Tenki no Ko-ba belenéztem). :D
2021. febr. 22. 20:16
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk szerintem a Fruits Basket az pont előny, hogy úgy van beállítva Yuki, hoyg milyen "menő", és igazából kiderül - gyakorlatilag az egész családról -, hogy lelkileg sérültek valamilyen szempontból, és mindenki kicsit máshogy.


De ha nem, hát nem. Itt van pár másik, ami még nem volt.

Kimi no Suizou wo Tabetai

5-toubun no Hanayome

Adachi to Shimamura

Ao Haru Ride

Kyokou Suiri

Toki wo Kakeru Shoujo

Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Yesterday wo Utatte


Illetve, a Kaguya-sama: Love is War nem tudom mennyire játszik. Ott csak annyi van, hogy mindkettő kiemelkedően jó tanulmányi eredményekkel rendelkezik, de nincs a srác beállítva gazdagnak vagy jóképűnek.

2021. febr. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ajánlásokat! Amit a Fruits Basketről írtál... én azt egy rész után feladtam, úgyhogy erről nem tudok véleményt mondani, de lehet, hogy folytatni fogom. :P
2021. febr. 23. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!