Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok animéket ajánlani?

Tudnátok animéket ajánlani?

Figyelt kérdés

Tudnátok animéket ajánlani a top 10 kedvencem alapján?

És nem minősítést kérek, tudom, hogy olyan top 10-em van, amivel nagyon sokan nem fognak egyet érteni. Tartsátok tiszteletben a másik szubjektív véleményét, nem csak az enyémet! Akinek nem inge, ne vegye magára.


10. Death Note (Kíváncsi vagyok, hogy hány ember halállistájába kerültem bele, mert a DN-t ilyen hátulra raktam...)

9. Fullmetal Alchemist (a 2003-as)

8. Clannad: After Story (lényegében a Clannad anime folytatása, de nem tudom egyként kezelni, mivel az AS mérföldekkel jobb nála.)

7. Your Lie in April (nem biztos, hogy azért van itt, mert annyira remek, hogy kérdés nélkül megérdemelne egy hetedik helyet, hanem azért, mert szó szerint ez az anime gyakorolta rám eddig a legnagyobb hatását.)

6. The Promised Neverland (az első évad alapján előrébb is kerülhetne, de a második évad eddig elég középszerű, nem rakhattam előrébb.)

5. Code Geass (avagy, ugyanazt a történetet, mint a Death Note, elmesélte kb százszor jobban.)

4. Attack on Titan (tudom, hogy manapság divat utálni ezt az animét, de higgyétek el, sokkal több van ebben az animében, mint azt elsőre gondolnád! Ha egy egyszerű hentelős tipic shonen fight anime lenne, nulla történettel, mint azt sokaktól hallom, nekem sem lenne listában, pláne nem ilyen előkelő helyen.)

3. Steins; Gate/Steins; Gate 0 (avagy a tökéletes animék. Számomra a SG 0 jobban bejött, de mind a két anime olyan szinten tökéletes, hogy ha megnézi az ember hatása alá kerül, jó hosszú ideig. Még akkor is, ha a sima SG indítása elég gyenge.)

2. Erased (hiába tökéletes a SG, meg a Code Geass, számomra két anime van, ami az élen van és pont. Ez a két anime néha helyet cserél egymással, de ez az a két anime, amit az összes többi fölé emelek. Az egyik az Erased. Még akkor is, ha feleannyira sem kidolgozott a története, mint a SG-nek.)

1. Bunny Girl Senpai (miközben Death Note, Steins Gate és Code Geass van ilyen ,,hátul", és Fullmetal Alchemist: Brotherhood még listában sincs, én első helyre merek rakni egy olyan animét, amiről az ezt olvasók fele még csak nem is hallott, ráadásul a címe alapján is egy tipic ecchi szirszar? Gondolom, sokaknak megfordult a fejében. De mégis... ne ítéljetek a cím alapján! Egy fantasztikusan kidolgozott, misztikus thriller, iszonyúan jó történettel, fantasztikus karakterekkel, és sorolhatnám még, de már párszor kifejtettem a véleményem erről az animéről. Ami pedig számomra még az Erased fölé is emelte, az a főszereplője. Sakuta a kedvenc főszereplőm, minden médium összes alkotása közül. Pont.)


Egy szóval érdekelnének kissé komolyabb hangvételű, gondolkodósabb animék, leginkább a thriller vagy dráma műfajban. Újabb alkotásokat szívesen nézek, de a régebbiektől sem riadok vissza. Monster-kaliberű is jöhet, viszont annyira nem rajongok az ennyire hosszú művekért.

De igazából bármilyen mű jöhet, ami a listám akármelyik helyezetére is emlékeztet titeket!


A listámról pedig bármelyik animét ajánlom, ha még nem láttátok! Zseniális mind.



2021. márc. 9. 09:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket ajánlanám (nem pont a listád alapján, csak úgy magamtól):


Monster (hasonló az Erased-hez)

Air (Clannad-hoz hasonló)

Fullmetal Alchemist: Brotherhood (bár én a 2003-mast jobban szeretem, de a Brotherhood mangahűbb)

Red Garden

Ayashi no Ceres

91 Days

Aishiteru ze Baby (kicsit hasonlít a Clannad-hoz)

Angel Beats (ne ítélj az eleje alapján, mert jóval mélyebb, mint amilyennek tűnik)

Beastars (ha a Promised Neverland tetszett, szerintem ez is fog)

Caligula

Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

D.Gray-man

Dororo

Ergo Proxy

Full Metal Panic

Gilgamesh

Haibane Renmei (elég elgondolkodtató kis anime)

Juuni Kokuki

Kyou Kara Maou (ha nevetni, sírni és izgulni is akarsz egyszerre)

Le Chevalier D'Eon

Noein: Mou Hitori no Kimi e

Noir

Pandora Hearts

Princess Tutu (nagyon becsapós, cukinak tűnő anime)

Mahou Shoujo Madoka Magica (ő sem olyan rózsaszín, mint elsőre tűnik)

Rozen Maiden

Spiral: Suiri no Kizuna

Versailles no Bara (régi, klasszikus anime, de nagyon tudom ajánlani)

Weiß Kreuz

Witch Hunter Robin

Wolf's Rain

X TV

Zankyou no Terror


Lehet, hogy nem illenek a profilodba, de igyekeztem remek animéket válogatni. Vannak régiek és vannak újabbak is köztük. Van magyar szinkronos, magyar feliratos + olyan is, amihez maximum csak angol feliratot találsz. Remélem, sikerül válogatni.


Amúgy az AoT-t én is utálom, de nem divatból, hanem mert egy abszolút túlértékelt animének tartom. Belenéztem, de annyira nem jött be, hogy még! Mellesleg, engem nem szokott érdekelni, hogy ki néz le a kedvenceim, vagy a top 10-es listám miatt.

2021. márc. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Psycho Pass

Wolfs Rain

Juuni Kokki

Gankutsuou

Versailles no Bara

Shinsekai Yori

Perfect Blue

Mahoutsukai no Yome

Wonder Egg Priority (most fut)

Mawaru Penguindrum


Mindegyik komolyabb hangvételű és kiemelkedő.

2021. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ajánlásokat!

Az elsőnek üzenem, hogy persze, nem lehet mindenkinek ugyanaz a véleménye. Nekem nagy kedvencem, de elfogadom, ha neked, vagy bárki másnak nem. Azonban sokan egyből mocskolódni kezdenek, ha valakinek a kedvencei közt van ez, vagy bármelyik másik anime, amit mostanában gyakran utálnak. Ez nyilván nem rád vonatkozik. :D

2021. márc. 9. 10:02
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia. A listához mérten próbálok ajánlani.


Death Note/Code Geass:


- One Outs. A párhuzam az, hogy a főszereplő itt is egy zseni - aki amúgy baseball-ozik. Zseniális mindgame-ek és fordulatok vannak benne.


- Kaiji: Itt a főszereplő nem túl eszes, viszont a mindgame aspektus miatt hasonlítom a fenti kettőhöz. A grafika elsőre szokatlan lesz, de hamar meg lehet szokni. Nagyon egyedi mind grafika, mind hangulat terén. Amúgy szerencsejátékoznak benne.


Bunny Girl Senpai:


- Yahari Ore no Seishun Lovecome wa Machigatte Iru: Ez az az anime, ami a legjobban hasonlít a Bunny Girl-re és sokkal-sokkal jobb. Kötelezően ajánlom.


- Masamune-kun no Revenge: Ez is hasonlít valamennyire, bár (szerintem) picit gyengébb, de még így is bőven jó.


Fullmetal Alchemist:


- Plunderer: Sok elemet fogsz találni benne, ami emlékeztet az FMA-ra.

Őszintén szólva azt mondanám, hogy ez az az anime, ami a legtöbb plot twisttel rendelkezik (neverendingeket leszámítva).


Több címmel nem akarlak most letaglózni. Remélem idővel bepótolod ezeket:)

2021. márc. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A Yahari Ore-nek korábban nekiálltam, de annyira nem fogott meg. Azért már csak megnézem, ha ajánlottad, és szerinted jobb, mint a BGS, de azért számomra sem véletlenül van az élen, hogy ilyen könnyen lekerüljön onnan. :D

A többire ránézek! :)


Leginkább ez az egész kérdés annak köszönhető, hogy nemrég néztem meg a Steins Gate-eket, és annyira zseniális sorozat volt, hogy egyszerűen elment a kedvem minden mástól. Egy szóval kifogytam az animékből. Ha a saját top 10-es listátokat leírjátok, azt is megköszönöm! :D

2021. márc. 9. 11:47
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Az én top10-es listám is vitatható. Előre hangsúlyozom, hogy NEM a top10 legjobb animét sorolom fel, hanem a top10 kedvencemet.


1. One Piece - ennyit soha nem nevettem és sírtam egy animén sem. Végtelenül változatos karakterek, a legkidolgozottabb, tágabb világ.


2. Adachi to Shimamura - Egy shoujo-ai anime. Az egyik karakterrel teljesen tudok azonosulni és hasonló hibákat követtem el, mint ő. Szóval két lányról van szó. Az egyikük befelé forduló, nincsenek barátai, és szerelmes a másik lányba, akihez próbál közelebb kerülni. Egyszerre fájdalmas, szomorú, kínos és néha vicces nézni a próbálkozásait. Míg a másik lány nem mutat jeleket arra, hogy a lányokhoz vonzódna, s habár Adachi "dolgai" (pl. kezet akar fogni, vagy megölelni Shimamurát) zavarba ejtőek vagy kellemetlenek tudnak lenni, ő végtelenül kedves és toleráns vele.


3. Banana Fish - A fenti kettőhöz hasonlóan ez a darab is erősen hat az érzelmekre. De úgy, mintha beléd szúrnának egy kést és megforgatnák benned.


4. Code Geass ^^


5. Death Note ^^


Ez a kettő amúgy néha felcserélődik, mert a DN könnyebben fogyasztható és minden évben újranézem, de végső soron a CG akkor is zseniálisabb.


6. Monster - Ha nem láttad még, akkor az AoT-hez hasonlítanám izgalom, thriller, történetmesélés, pacing és német nevek tekintetében.


7. Rainbow - Mégegy nagyon sírós anime. Rabok életét követi nyomon a börtönben és azon túl.


8. Steins;Gate ^^


9. One Outs


10. És én ide szoktam rakni a JoJo Part 3-at.

Egyébként ha a JoJo-val nem vagy képben, akkor ha csak egyet próbálsz be, az legyen a Part 3, mert az egyik legbadasabb főszereplővel rendelkezik ever :D

2021. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Íme az én 10-es listám:


1. Fullmetal Alchemist (szigorúan a 2003-mas)

2. Kyou Kara Maou

3. Dragon Ball + Z + GT (a Supert nem szeretem)

4. Ayashi no Ceres

5. Serial Experiments Lain

6. Monster

7. X TV

8. Neon Genesis Evangelion

9. Noir

10. Gilgamesh

2021. márc. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mind a kettőtöknek! Innen kicsit könnyebb lesz válogatni. :D
2021. márc. 9. 12:51
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem láttam életemben még olyan hű de sok animét, de a Boku no Hero Academia-t én nagyon imádtam, bár a fandomok miatt sokan nem szokták szeretni, pedig nagyon megéri. Másik amiket én nagyon szeretek:

Jujutsu Kaisen, Naruto, Demon Slayer, Tokyo Ghoul, Another, Toilet Bound Hanako-kun, Given

2021. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A Hősakadémiát én is nagyon szeretem, a top 10-embe nem került be, de nem volt sokkal lemaradva.

Az alul felsoroltak többségét is ismerem, de amiket nem, azok érdekesen hangzanak. Köszönöm az ajánlásokat!

2021. márc. 9. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!