Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Bleachben mindenki ember volt?

Bleachben mindenki ember volt?

Figyelt kérdés
Az espadak pl grimmjow ulquiorra, halálistenek Aizen, Yamamoto, stb ők mind voltak élő emberek?

2021. márc. 29. 07:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem feltétlenül. Soul Societyben is születnek
2021. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

na most a bleachben inkább alrasszok vannak és inkább egyfajta youkai világ van lélekvándorlással kifejtem

a halálistenek azaz a shinigamik egy csoport mondhatni alrassz! lelkek lehetnek halálistenek

itt a lélek kicsit másképp értetendő mert a földön az elhunytak lelkei inkább szellemek viszont amikor átkerülnek soul society-ba akkor reinkarnálodnak (maga a világ amúgy kissé bonyolult)

azaz pl van egy kislány aki meghalt a földön a kislány szelleme és tudata még jelen van dde amikor egy halálisten átküldi a másvilágra akkor lehet az a kislány nem kislányként hanem kisfiúként fog újjászületni vagy lehet valamilyen állattá!

a lélek világ habár lélek energiából áll minden de ugyan úgy van anyag van vér van belső szerv

a földi világ szintén energiából áll és ugye einstein képlete miszerint az anyag egyenlő energiával de a földi világ nem lélek energiából van hanem másból (ezzel a sorozat nem foglalkozik)

a mangábn valamennyire fel is hozza hogy ez konkrétan buddhista-shinto világ nézet azaz van két világ az anyagi és a szellemi és mindkettőben születnek gyerekek élik a saját életüket de halálul után újjászületnek pl a földiek haláluk után a lélek világba mennek de a lélek világbeliek pedig a földi világba haláluk után!


azaz az arrancárok/espádák mind földi emberek voltak akik nem tudtak időbe átkerülni a lélek világba ekkor lidércek lesznek a földi világban csatangolnak majd mikor fejlődnek bekerülnek hueco mundoba (de ekkor teljesen más személyiségük lesz ez fontos hogy értsd mert itt buddhista újjászületés van azaz az előző életed nem fog kapcsolódni a jelenlegihez vagy csak épp hogy)


de pl aizen és a többiek lélekként születtek de valószínűleg az előző életükben emberek voltak mert így megy a körforgás

emberből->lélek-lélekből->ember

emberből->lidérc-lidércből->ember vagy lélek

kivéve ha valakinek a lelke teljesen korrupt ekkor a pokolba kerül (ez vonatkozik emberekre lelkekre és lidércekre is!)

2021. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Uhhh koszonom a valaszt!

Durva! Viszont volt a papagajban a kisfiu, az sem szuletett ujja, nem? Hanem talalkoztak vele a lelkek vilagaban.

2021. márc. 30. 04:56
 4/29 anonim ***** válasza:

Mindenki ember volt, kivéve aki a lelkek világában született. Ha meghalsz utána egy Shinigami átvisz a lelkek világába, ahol ha van lélekenergiád akkor lehetsz te is egy Shinigami. Nincs semmi féle reinkarnáció....


A lidérceknél azonban van fejlődés. Ha egy Shinigami nem visz át a lelkek világába, akkor Lidérc leszel. És minéltöbb lelket eszel ( ami lehet emberi, Shinigami vagy Lidérc társad) Akkor erősebb leszel.

Van a Menos szint ahol a történet két felé ágazik.

1. A tudatod elvész a testben és nem valószínű hogy a te tudatod képes lesz tovább fejlődni.

Menosként a te tudatod érvényesül és tudsz tovább fejlődni. A legmagasabb szint a Vasto Lorde.


Arrancar, ezek lidércből kifejlesztett lények akiknek van lélekölő kardjuk. Minél nagyobb szintű lidércből lesz Arrancar, annál erősebb lesz értelem szerűen.


Vannak a Quincy-k de ők ugyan olyan emberi lelkek mint bárki más.


Egy Shinigami kardjával megtisztítja a Lidércet, és a lelkek világába küldi. A quincy elpusztítja a lidércet.

2021. márc. 31. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Uh ertem:) koszonom!

Szoval akkor lehet hogy a halalistenek pl aizen emlekeznek h emberek voltak? Ha azok voltak? Meg az espadak?

Meg egyebkent az sem ertem, hogy aizen regen megcsinalta white-ot ami ulquiorránál is aki vasto lorde, sokkal erősebb mert megolte. Akkor az espadaknal miert nem csinalt ugyanolyanokat mint white?

2021. márc. 31. 04:45
 6/29 anonim ***** válasza:

4-es Bocsi de magyarázd meg miért nincs semmiféle reinkarnacio? -.-“

Akik átkerülnek a lelkek világába de még azok is akik liderce vállnak és menos-szá fejlődnek azok mind reinkarnalodnak

2021. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
Azt hiszem hogy a választ már előttem leirták, annyit fűznék hozzá, hogyha jól emlékszem Byakuya soul society-ben született, szóval ő erre egy jó példa. Talán aki oda születik, az nagyon tehetségesnek is születik, pl. Kyoraku és Ukitake is a legerősebb kapitányok között vannak, és valószínűleg ők is ott születtek, hiszen már több száz évesek mindketten (javítsátok ki, ha valamit nem jól tudok).
2021. ápr. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
7-es hozza teszem én is valamit! Byakuya azaz a kuchiki és ichigo apja valamint yoroichi klánja úgymond arany klán (japan szleng a legmagasabb rendű nemesi klánokra) akik részvéttek a lélek birodalom megalkotásában de ezenkívül több “lélek” klán van akik végig oda születtek ezt a mangában magyarázzák el jobban hogy reinkarnáció van és a lelkek száma véges ezért is veszélyes amit a quicik csinálnak mert elpusztítják a lelkeket és nem engedik újjászületni őket sőt ez a döntő bizonyíték mert akkor miért nem lenne veszélyes az amit csinálnak?
2021. ápr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
En tudom, folyamatosan szuletnek uj lelkek, viszont a liderceket megoltek a quincyk es nem egyenlitodott volna ki rendesen a lekek vilaga es az emberek vilaga beli lelkek es elpusztult vna a vilag. Ezert irtottak ki oket. Szoval szuletnek ujak. Nem tudom mikor mondtak h reinkarnalodnak a lelkek
2021. ápr. 2. 00:50
 10/29 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom ha egy lélek vagy egy lidérc meg hal akkor lélekrészecskéké válnak
2021. ápr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!