Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mesélnél kicsit az AoT-ról...

Mesélnél kicsit az AoT-ról hatalmas spoilerek nélkül? Kíváncsi vagyok miért szereti mindenki.

Figyelt kérdés
Sokan ajánlották, de nekem nem tűnik nagy durranásnak az első rész alapján. Mitől lesz izgi ez az anime? A fal és a folyamatos harc a titánokkal nekem nem tűnik túl érdekesnek. Túl sokat ne spoilerezz étek, de mondjuk egy pár részletet írnátok, hogy mitől lesz jó a sztori? Mert az első részben semmi sehol. És a romantikáért nem vagyok oda, ha az egész arra fog épülni hogy az a srác meg a lány összejönnek és a srác védelmezi a kislányt meg stb.

2021. ápr. 8. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Pont ez az, nem a folyamatos titán harcról szól. A titánoknak, a falnak és minden másnak megvan a maga története. Ahogy egyre jobban megismerjük a világot, legalább annyi kérdés merül fel, amennyit megválaszolnak. Én legalábbis ezért szeretem.

Szerintem olyan 5-6 rész bizalmat adj meg neki.

2021. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

romantika nem sok van benne és nem is lesz

érezhető néhány karakter között, hogy szeretik egymást valamennyire, de kb. ennyiben ki is merül


a védelmezés is inkább azért van, mert gyerekkori barátok

2021. ápr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet mit kritizálni rajta, szóval ha nem jön be, nem jön be. A lehnagyobb erőssége az a világépítés, fordulatok, relytéjek, és az árnyaltsága az egésznek. Most már nagyon lehet érezni, hogy mennire meg van tervezve az egész. Vannak benne nagyon kemény ötletek. Évadról évadra egyre intenzívebb a helyzet, egyre több minden derül ki. Én azt mondanám, hogy a haramadik évad második felével került be a kedvenceim közé, a negyedik meg már baromira epic. Jövő télen jön a finálé és még mindig kb fogalmam sincs, hogyan lesz vége az egésznek, rég izgultam ennyire bármely sorozaton. De ez csak az én véleményem.
2021. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan ajánlották, de nekem nem tűnik nagy durranásnak az első rész alapján. Mitől lesz izgi ez az anime?"

Azt javaslom, hogy elkerüld a spoiler-eket nézd meg az első évad végéig, majd olvas el újra ezt a kérdést, és rájössz, hogy első rész alapján mennyire rosszul ítélted meg az animét.

2021. ápr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"hogy az a srác meg a lány összejönnek"


Hát, ennél azért kicsit bonyolultabb a helyzet... Éppen ma olvastam el a manga utolsó két részét. :D De nem írok többet, mert nem vagyok köcsög, és nem akarok spoilerezni. ;)


Egyébként az anime éppen abban erős, ami egy rész, de még egy évad után sem feltétlenül látszik. Abban, hogy folyamatosan bővül a világ, egyre-másra derülnek ki dolgok, a rejtélyek egy része magyarázatot kap, de közben persze merülnek fel új kérdések is. Mindezt ráadásul ritkán látható tudatossággal és következetességgel, logikusan teszi kezdettől fogva. Közben a hangulat is fokozatosan változik, bizonyos szempontból egyre sötétebb lesz, a tét is egyre inkább növekszik, ahogy az egész világ sorsa veszélybe kerül. Az akciójelenetek persze megmaradnak végig, de a politika, ármánykodás is egyre inkább szerepet kap. Közben a főszereplők felnőnek, megkomolyodnak, egyesek meg is változnak... Kicsit talán a Harry Potter könyvekhez/filmekhez tudnám hasonlítani, azoknak van egy hasonló íve. Persze ez jóval erőszakosabb, véresebb, drámaibb azoknál már kezdettől fogva.


Plusz egy szempont az anime mellett az, hogy viszonylag kevés szerintem az animék között a minőségi dark fantasy. És nagyon kevés az olyan fantasy, ami nem a középkorban (klasszikus kardos-pajzsos), vagy a mai, modern világban játszódik, hanem valahol a kettő között. Márpedig a technológiai fejlettség alapján az anime világa nagyjából a 18. század, ill. a 20. sz. első fele közé tehető (több, különböző fejlettségű kultúra szerepel benne).

2021. ápr. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem szereti mindenki. Nekem az eleje nagyon egészen a harmadik évadig annak a közepén meguntam.
2021. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem igazán erről szól. Ez egy kőkemény katonai dráma, nem nagoyn van benne romantika. Nézd végig az első évadot, ha bejön úgyis darálod tovább, ha meg nem akkor nem.
2021. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Hát, romantika igazán nincs is benne. Igazából amiről konkrétan szól az évadokkal később derül ki, ahogy előttem írták "katonai dráma". Az egyik legintelligensebb anime, amit láttam és ez konkrétan az elején még nem mutatkozik. Igazából én évekkel ezelőtt elkezdtem nézni, akkor nem tetszett, most viszont nagy rajongója vagyok. Ha szereted az elgondolkodós, látványos, brutális és mégis nagyon emberi "termékeket" akkor mindenképp tégy egy próbát vele.


U.i: Karakterépitésben is remekel, hihetetlenül jó, összetett "szürke" karakterek vannak benne.

2021. ápr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!