Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mennyire érdemes elkezdeni a...

Mennyire érdemes elkezdeni a Mo dao zu shi élőszereplős változatás?

Figyelt kérdés
Az anime első évadát fejeztem be és a második évadból pár részt néztem meg. Eddig nagyon tetszik a történet és a karaktereket is megkedveltem. Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire hozza az animált változatának a színvonalát az élőszereplős? Megéri megnézni? Jók az effektek, izgalmasan mutatja be a történteket?

2021. ápr. 11. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Én még nem láttam egyiket sem, de egy csomószor megpróbálkoztam azzal, hogy egy anime élőszereplős változatát megnézem. Eddig mindig csalódnom kellett, kb. az 5. percig bírtam. Lehet, hogy itt más a helyzet, de nekem nagyon nem szoktak tetszeni az ilyenek.
2021. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon érdemes. Én már háromszor láttam, és nagyon imádom. A cenzúra miatt persze az "olyan" dolgokat kivették, de így is nagyon jól átjön a Wei Ying és Lan Zhan közötti kapcsolat. Pár dolgot megváltoztattak, van, amit mélyítettek is. A színészek pedig zseniálisak, ahogy a kosztümök, helyszínek, a zene is. A CGI egy-két helyen picit béna, de egyébként nem zavaró. Többségében az is a helyén van. Szóval, én nagyon ajánlom. Van magyar felirata is, ha angolul nem tudnál. :)

Ez mondjuk pont a regényt veszi alapul, nem a donghuát. Nem a donghua élőszereplős adaptációja.


1-es, pedig rengeteg kiváló live-action van. Csak pár, ami nekem nagyon bejött, és tényleg jó: 2006-os Death Note, Rurouni Kenshin filmek, Ajin, Tokyo Ghoul, 3-gatsu no Lion, Boku Dake ga Inai Machi, Gokusen, Great Teacher Onizuka. Ezekből mind van anime is. Igen, nem adja vissza 100%-ban az animált művet, de ezt nem is szabad elvárni.

2021. ápr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Én is csak ajánlani tudom. Meg kell szokni azt, hogy "más", mert úgy belekezdeni, hogy nyugati, netflixes sorozatokhoz vagy szokva, nagyon furcsa. A távol-keleti sorozatok nagyon... színpadiasak. Gyenge a CGI, színpadi hajlós kardokkal harcolnak, drótokkal ráncigálják a szereplőket oda-vissza a levegőben a harcok során.


Az Untamed sokkal karakterközpontúbb, mint a donghua (vagy akár a regény). A budget a ruhákra és a helyszínekre ment el, mert igazából ebben az adaptációban nem a harcolás a lényeg, hanem maguk a szereplők és a közöttük húzódó kapcsolatok. A háborút például úgy átugrották benne, ahogy volt.


Ez a karakterközpontúság engedi, hogy annak ellenére, hogy a sorozatban nincsen kimondott románc Wei Wuxian és Lan Wangji között a cenzúra miatt, a kapcsolatuk százszorta hihetőbb és mélyebb, mint a donghuában vagy a regényben. Az utóbbi kettő yaoi sztereotípiákra alapoz, így amikor nem a cselekményen, hanem a kapcsolatukon van a hangsúly, sokszor csak visszaesnek abba a borzalmas seme/uke hülyeségbe, ami valamiért... létezik ezen a világon. A sorozatban *emberek*, akiknek hihető kapcsolata van.


Illetve nagyon szeretem, amit a mellékszereplőkkel csináltak. A regényben és a donghuában sok szereplő, aki fontos a cselekmény szempontjából, csak nagyon későn jelenik meg először. A sorozat ezzel szemben *minden egyes* fontos játékost behozott már a flashback legeslegelejétől. Wen Qing, Wen Ning, Meng Yao és Jiang Yanli például jóval több screentime-t kapott, ami a történet előnyére is szolgált. Jiang Cheng és Wei Wuxian sok időt tölt a nővérükkel, sokkal jobban megismerhetjük a hármuk kapcsolatát, így pedig a későbbi történések sokkal nagyobbat ütnek, mint a donghuában, ahol csak úgy elsiklottak a dolgok felett.


Na mindegy, befogom a szám most már :D Röviden: igen, nagyon is érdemes.

2021. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-mas, a kötélen hintáztatás hozzátartozik a wuxia műfajához. Engem egyáltalán nem zavar. A CGI meg szerintem többségében rendben van. 1-2 helyen lóg ki a lóláb, de az sem olyan vészes.
2021. ápr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is azt mondtam, hogy baj! Csak aki a Marvel féle akcióhoz van szokva, azt váratlanul érheti, ezért említettem.


Kösz a lepontozás, amúgy :)

2021. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, néztem már hasonló sorozatokat, így nem lesz gondom annyira a megszokásával!

Ennyi jó értékelés után még ma elkezdem! :)

2021. ápr. 12. 13:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Írj majd, hogy tetszett :) nekem örök kedvencem, csodálatos a sorozat! Lan Wangji és Wei Wuxian mindig velem marad a szívemben.
2021. ápr. 13. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!