Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Nem tudom, hogy van-e hasonló...

Nem tudom, hogy van-e hasonló kérdés már. Animációs/anime karakterbe kizúgott bele már? És mi fogott meg benne? Meddig tartott ez a plátói érzés? Miben nyilvánult meg?

Figyelt kérdés

Poszter, háttérkép, újság, figura, viselet stb..


Lehet fiú, vagy lány karakter is.



2021. ápr. 14. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Húha, nekem több ilyenem is volt.

Leghamarabb Kakashi a narutóból, leginkább azért, mert tetszett a szinkronhangja, a stílusa, az, hogy férfiasan ábrázolták (harcos), de vicces is volt, és misztikus. Ezeket alapból is szeretem egy emberben, illetve jó volt a karakterfejlődése, és volt időm megkedvelni. Az már más, hogy aki látta a narutót tudja, hogy az arcát konkrétan sose mutatják, mert maszk takarja el, és legjobb esetben is csak a két szemét látjuk, tehát NEM amiatt volt, mert "helyes". Mondjuk az, de ez mellékes. Maga a dolog 2-3 évig aktívan tartott, amíg néztem a Narutót, és leginkább úgy nyilvánult meg, hogy fanfictionöket írtam/olvastam, fanartokat néztem, rendeltem mindenféle dolgot a netről amin rajta volt stb... Ja és meséltem róla mindenkinek, akik azthitték, hogy elment az eszem :) (hozzá kell tennem, hogy kb. 12 éves voltam akkor)


Még ilyen akire nagyon emlékszem az a Róka a Zootopiából és Flynn Rider az Aranyhajból.


Ezeket inkább nem magyarázom meg, de az is hasonló volt, csak kb 3 hétig tartott.

2021. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Vonzalmat, illetve erős rajongást már éreztem néhány karakter iránt, igaz, “csupán” egy-két olyan akadt, ami évekig tartott.


A leghosszabb jelenleg is tart nálam, az illetőhöz gyakorlatilag 16 éves korom óta vonzódom, leszámítva egy pár éves kihagyást az exemmel való szakítást követően, amikor is pár évig szabályosan pasiundorom volt. (Nem, a nők sem érdekeltek, mielőtt még bárki is ezzel jönne.)


Nevet nem ide írok, max. privátban, ha valaki kíváncsi rá, mert nem túl ismert figuráról van szó, jelenleg kb. én vagyok az egyetlen, aki aktívan “gyártja” róla a contentet, leginkább fanartok, néhol fan fiction-ök formájában. :’D Hivatalos merch tudtommal alig-alig készült róla, leszámítva néhány kártyát a sorozathoz készült kártyaszettekből, illetve pár doujinshit. Cosplayelni elvétve szokták csak a karaktert, magam is szívesen beöltöznék egy-egy con erejéig, feltéve, ha tudnék varrni.


Annyit mindenesetre elárulok, hogy egyfelől a stílusa fogott meg. Számomra rendkívül imponálóak az excentrikus figurák. Egyrészt, mert magamra ismerek bennük, másrészt mivel szeretem, ha valakinek egyedi, nem hétköznapi stílusa van, és ezt fel is meri vállalni. Ez is a sajátos értékrend, illetve gondolkodásmód egyik formája, amit a való életben is nagyra értékelek, ám sajnos ritkán futok bele ilyen emberekbe.


Úgy tapasztalom, sokakban ott van a túlzott megfelelési kényszer mások iránt, feladva/elrejtve ezzel a saját, valós személyiségüket. Lényeg, ami lényeg, számomra rendkívül imponáló, ha valaki meri önmagát adni, akkor is, ha ez történetesen szembemegy a konzervatív társadalmi normákkal, elvárásokkal. (Nyilván ez alatt nem a törvénytelen dolgokra gondolok.)


A stíluson túl pedig rendkívül érdekesnek találom az illetőnek a háttérsztoriját. Konkrétumot ugyan egyelőre nem kaptunk (a történet jelenleg is fut), azonban azok az apró kis utalások, infómorzsák, amiket elhintettek, kellően felcsigázták az érdeklődésemet és csak tovább fokozták a karakter iránt érzett szimpátiámat. A pszichológiai szempontból összetett, hiteles figurák szintúgy a gyengéim, a szememben egy ilyen szereplő sokkal emberibbnek hat.

2021. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ők voltak (persze még tinikoromban):


Terence "Terry" Graham Grandchester (Candy Candy)

Vegita (Dragon Ball Z)

Kou Seiya (Sailor Moon Stars)

Ceasar (A pálya ördögei)

Aya (Weiss Kreuz)

Touya (Ayashi no Ceres)

Prince Twilight (Cutey Honey Flash)

2021. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám szerelemnek, de sok anime lány annyira cuki, szép, vonzó, személyiségre is aranyos, szerethető, kedves, esetleg még vicces is, hogy imádom nézni őket.
2021. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szintén jelen! Bár "felnőtt", dolgozó emberként illene lenne már kinőnöm belőle, de menthetetlen a helyzetem. 😄


Évek óta nem animéztem amúgy, de az ősszel megint rákattantam, főleg boys love vonalon. Először Viktor Nikiforovval kezdtem Yuri on Ice-ból, de az kb. csak egy hónapig tartott. Egy-két kitűzőt szedtem össze, amin rajta volt, meg MondoCon pótlón volt egy Viktor cosplayes és viccből szerelmet vallottam neki.


Év elején Bakugou Katsuki-ba lettem szerelmes Boku no Hero-ból, de érte mániákusan rajongok most is. Vannak kitűzőim, egy plüssöm, még szájmaszkom is, és tervben van pulcsi meg figura. Fanficceket olvasok és fanartokat gyűjtök vele és azzal a karakterrel kapcsolatban, akivel őt shippelem. Bár Katsuki cosplay-t nem tervezek, mert nem érzem azt, hogy ő én lennék, viszont annak be szoktam öltözni, akivel shippelem őt, és ha a korona parádé enyhül, bízok benne, hogy lesz lehetőségem Katsuki cosplayesekkel összefutni.


Egyébként, ami megfogott benne az a magabiztossága és a határozottsága, hogy képes foggal-körömmel kitartani az elképzelései mellett és ki is meri mondani őket. Meg eszméletlen sokat röhögök a robbanékony személyiségén és a dührohamain. Eleve odáig vagyok tsundere jellemért és Bakugou-ban mindent megtaláltam, ami szerethetővé tesz számomra egy személyt.


Gyerekként amúgy évekig Usui volt a szerelmem a Kaichou wa Maid-samából, de szerintem őt nem kell ragozni, hogy miért. 🤭 A mai napig is szeretem a karakterét és szívesen nosztalgiázom az animén.


Kérdező, neked is van 2d-s szerelmed?

2021. ápr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Levi Ackermann, az Aot-ból örök szerelem már vagy egy éve..

De legelső ilyesmi az azt hiszem a Narutoból Kakashi, Itachi és Shisui de nem is az, hogy szerelmes voltam beléjük csak egyszerűen imádtam a karaktereket, mindig vártam, hogy ők szerepeljenek stb.. Aztán utána Yato a Noragamiból, nála egyértelműen a kinézete tetszett meg rögtön, szerintem az egyik leghelyesebb anime karakter..

Most, hogy viszont olvasom a válaszokat én is hozzátenném Usuit, a Kaichou wa maid-samából, a személyisége, kinézete 10/10

2021. ápr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Nem gondoltam, hogy már ennyi hozzászólás lesz.. 😁


5 ösnek válaszolva, régen időrendben:

Cornelia (w.i.t.c.h)

Kagome (Inuyasha)

Sora Naegino (Kaleido Star)


Ezeket le is rajzoltam, és poszter, újság is van róla.


Illetve most ami inspirálta a kérdésemet, a Miraculous - ból Fei Wu a 4. évadból


Igyekszem nyomon követni a kommenteket.. Meg utána járni a karaktereknek...

2021. ápr. 14. 18:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Tamaki iránt érzek aktív vonzalmat a Fire Force-ból. Sokáig háttérkép volt a telómon, napi szinten nézegettem róla fanartokat, és fantáziálgattam. Tamaki-s párnát is akartam rendelni, de nem tetszett annyira a dizájn, hogy annyi pénzt kiadjak rá.

Számomra ő a tökéletes lány.

2021. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagy az isten állatkertje.
2021. ápr. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!