Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Boruto vagy Yashahime? Szerint...

Boruto vagy Yashahime? Szerintetek melyik a jobb folytatás?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindkettőröl negatív véleménnyel vannak az emberek, nekem személy szerint a Yashahime jobban tetszik, érdekesebb a sztorija, annak ellenére is, hogy a legtöbb embernek pont azzal van baja, az új karakterek is szerethetőbbek, mint a Borutoban. Szerintem.

2021. ápr. 28. 18:53
A kérdező szavazást indított:
Yashahime
Boruto
36 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
Én értem hogy sokat kaszált a szerző a narutóval de ezt a borutót bűn volt elkészíteni.
2021. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem láttam a Yashashime-t de garantálom hogy az jobb mint a Boruto :D
2021. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
23%
Boruto jobb.
2021. ápr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%

Passz kezdjünk ott hogy az inuyasha habár nagyon jó egyedi azonban rossz akkori sablonokra és drámai hatásokra gyűrt rá… minden más jó benne

És sokuk úgy mond véleményt a borutorol hogy még a shippuuden-t sem nézték meg…. Szoval ja

A boruto manga cska szólok szépen megy! Az anime kezdeti időszakával voltak problémák azaz a fillerekkel

Ellenben a naruto-boruto-ban hatalmas plot hole-ok vannak mig az inuyashaban nincsenek!

2021. ápr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
62%
Yashahime, ez egyértelmű.
2021. ápr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%

Yashahime, sokkal.

A Boruto-t kb 50 rész után dobtam mert annyi nem volt elég hogy bármennyire is érdekeljenek a szereplők meg hogy mi történik velük, a régi szereplők meg nem csináltak semmit, az egyetlen élvezetes karakter nekem Suigetsu volt az egészből mert ő kb maradt önmaga míg mindenki más bevett valami világbéke bogyót. Nem vártam szinte semmit a Boruto-tól de még azt is messze alulmúlta nálam.


A Yashahime egy olyan anime volt amitől szintén nem vártam semmit, a régimódi drámai effektek amiket a #4-es említett idegesítettek kicsit, ennek ellenére a végére egészen megkedveltem a főszereplőket és az ellenoldalt is. A visszatérő szereplők közül Miroku nagy kedvencemmé vált azzal hogy még családapaként is talált magához illő életcélt amiért küzdeni akar még ha elérhetetlennek is tűnik az.

2021. ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

6-os 50 rész az meg bőven filler!javaslom kezd el ujra fillerek nélkül... max 1-2 fillert ajánlok ami tényleg jó;

Urashiki arc

Mitsuki arc

2021. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
22%
Mindkettő szar.
2021. ápr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mindkettő időpocséklás, kihagyható. Időmilliomosoknak meg nyugdíjasoknak, meg unatkozó tiniknek ajánlom. Persze nekem vannak aktuális kedvenceim, amiket nézek, talán érzelmileg elfogult vagyok.
2021. ápr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%

Mivel az InuYasha volt az első animém még anno 2007 körül, és azóta is többször megnéztem, a Yashahime-től elég sokat vártam. Vagyis pontosabban szerettem volna, ha sokat kapok, de tudtam, hogy úgysem fogják összehozni. Ami nekem kifejezetten szúrta a szemem, hogy ahhoz képest, hogy 24 rész volt az egész, kb. semmit nem tudtunk meg arról, hogy mi lett a régi szereplőkkel. Sesshoumaru motivációjáról kiderült ez-az, és kb. ennyi. Oké, hogy lesz majd elvileg 2. évad, de azért egy ilyen időszakos anime tartalmazhatott volna kevesebb fillert, főleg, ha anime only, és még a mangát se tudod olvasni. Rengeteg karakterdizájt újra elővettek az InuYasha karakterei közül. Már ott is zavart, hogy 1-2 mellékszereplő csont egyforma, de az, hogy itt is eljátszották, már kiverte a biztit. Moroha története egyszerűen nevetséges. Lóf@szért eladták valami fejvadászfuttatónak, és kb. ennyi. Egyébként csak hogy a 4. válaszra rákontrázzak, nem is egy durva plot hole van itt is.

Pl.: Az InuYasha-ban elmondták, hogy a hanyou-k időről időre elveszítik az erejüket. Eddig korrekt. Ez az idő egyénenként változik, InuYasha pl. az újhold éjjelén vesztette el. Jinenji meg nappal. És bumm. Erre a Yashahime-nél belökték, hogy minden félszellem újholdkor változik át. Ha Towa InuYasha lánya lenne, akkor még rá is fognám erre az összefüggésre, de mivel Sesshoumaru lánya, így nem lehet.

Ha Kirinmaru jelen van a jelenben, akkor más youkai miért nem? Hol van InuYasha, Shippou, Sesshoumaru vagy bárki, aki még elég "fiatal" ahhoz, hogy abban az időben is éljen? Meghaltak? Előre elrendeltetett minden? Naraku eredetileg sem létezett a jelenben, ami azt jelenti, hogy Naraku akkor is meghalt volna, ha Kagome nem megy vissza. És ez kilövi az egész sztori lényegét.

Boruto: Az elejétől kezdve felvázolja, hogy milyen a világ, milyenek az emberek, és hogy hogy alakul a fő karakterek sorsa. Tény, hogy keveset kapunk a korábbi karakterekből, de ez a Next Generations lényege. Nem tudom, hogy a 6-os milyen világbéke bogyóról hadovál. Szerintem a 4. nagy háború több, mint elég indok volt a világbékére. Ettől függetlenül továbbra is részt vesznek mindenféle küldetéseken, csak nem látjuk, mert ez a sorozat már nem róluk szól. Pl. nem sok részt láttuk az előző Nara-Shika-Chou generációról a sima Naruto-ban sem, mert nem róluk szólt a történet. Ettől függetlenül kőkemény akciókon vettek részt mindig.

A Boruto hozott egy egy új bűnszervezetet (ami bár kicsit sablonosnak tűnik az Akatsuki után), míg a Yashahime semmi új konfliktust nem hozott Kirinmarut és azt a hülye libát leszámítva, akiket Sesshoumaru együtt is leverne gond nélkül. A Boruto hozott új képességeket, míg a Yashahime-ben csak örökölték az eddigieket. Ami még azért is vicces, mert nem volt kitől. InuYasha és Kagome még akkor el lettek zárva, amikor Moroha megszületett, szóval kétlem, hogy a szülők sokat tanítottak volna neki.

A Boruto-ban van karakterfejlődés, Boruto egyre kezd megkomolyodni. A Yashahime esetében minden rész ugyanaz volt. Moroha jumpy a vérdíj miatt, és mennek levadászni egy random szellemet. Ez még elviselhető volt, amikor azt hittem, hogy ez is megy 120 részen keresztül majd, de amikor jött a 24. rész, és kiírták, hogy vége, akkor csak sasoltam, hogy wtf, ennyi? Egyébként ezt eljátszotta már a szerző 2 művével is, a Ranma 1/2-vel és az Urusei Yatsura-val is. Mindkettőt fájt nézni egy idő után, az utóbbit végig se néztem. A Boruto viszont fillerek terén is fejlődött. Én azelőtt is megnéztem minden fillert, mert a Pain's Assault arc óta kb. hétről hétre néztem, így inkább fillereztem, minthogy semmit ne nézzek, de a Boruto fillerek közül eddig mind tetszett, mert Boruto szinte mindegyik alatt fejlődött valamit. Nem idétlenkedett állandóan, mint Naruto annak idején, illetve Boruto sokkal tehetetségesebb is. Gyakrabban hoz önálló döntést, és ezáltal érdekesebb, mint Naruto volt, akinek mindig megmondták vagy meg akarták mondani, hogy mit csináljon.


Mindenesetre a Yashahime nekem egy egyszer nézős anime. Ha lesz folytatása, biztos fogom nézni, de valószínűleg annyi lesz. A Boruto viszont tetszik annyira, hogy később újranézzem majd az egészet.

2021. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!