Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van itt olyan, aki látta...

Van itt olyan, aki látta végig az összes Dragon Ball sorozatot? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Én egyébként kíváncsi lennék a történetre, csak nekem nagyon nem tetszik az, ahogy kinéz.

2021. ápr. 29. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

a véleményem az, hogy egy szr.

Az egyetlen előnye az animének a többivel szemben, hogy rengetegen nőttek fel rajta,

ezáltal szinte már divattá vált azon emberek körében isteníteni, legjobbnak tituálni.


A harcok az animében egyáltalán nem kimagaslóak,

sőt az esetek nagy részében elég budget szag érződik az animáció terén. (A Broly movie kivétel. Ott tényleg jó volt az animáció legalább is.)

40 részes harc jelenetek amiknek a negyede az ordításból áll.


Repetatív sztori. Legyőzheti a főszereplő az univerzum istenét,

a készítő gyorsan kitalálja hogy még lesz százharmincezer másik univerzum annál erősebb istenségekkel.

Ezáltal újra és újra nézheted ugyanazt a harcot, kicsit más karakterekkel, kicsit más teknikákkal.


Bármikor meghal egy szereplő az animében szinte 100%, hogy pár részre rá felélesztik,

egy olyan teknikával amiről még soha nem hallott senki a világon, csak gyorsan "felfedezték".

Ha meghal az egyik kedvenc szereplőd, sosem fogsz szomorúságot érzeni, mert tudod, hogy pár részre rá feléled.


Gokunak két féle érzelme létezik az egész animében: Boldogság, Harag.

Sosem sír, sosem érzi magát bűnösnek, és sosem küzdött igazán azért, hogy erősebb legyen.

Szinte csettintésra kapja meg a hatalmasabbnál hatalmasabb erőket. Ez a szereplő egy sétáló "🙂" emoji,

ami képes arra hogy eltöröljön mindent és mindenkit.

Ennek ellenére semmi felelősségtudata nincsen.

Ha harcról van szó telibe szar minden körülötte lévőt. Legyen a példám erre a Beerus-al folytatott harca.

Konkrétan majdnem eltörölték az egész univerzumot az ütéseikkel(ami már önmagában poén), de ahelyett, hogy

a Gokunk észbe kapott volna, csak simán folytatta ezáltal veszélybe kerítve az egész kibszott létet.


Kerüld el ezt az animét. Keress mást, mert ez még időpazarlásnak sem jó.

2021. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

RIP

Hát ez szomorú... Köszönöm a válaszod!

2021. ápr. 29. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Inkább ne hallgass az #1-esre. :D

Még mindig a Dragon Ball-ban van mindenidők egyik leg-epic-ebb harca.


A helyzet, hogy régi, ezért a mai animékkel animációban tényleg nem olyan erős, viszont top animációnak számított a korában, és szerintem teljesen élvezhető ma is.

(Ha valaki ismeri a DB Super-t, akkor tudja, hogy ott már nagyon jó animációja van.)


A story egy idő után tényleg repretitív, de ez tényleg csak sokára derül ki, mondjuk a Z-ig teljesen élvezhető. A Super-ben már látszik, viszont ott meg sokkal jobb az animáció.


Az szimplán nem igaz, hogy pár részen belül bárkit felélesztenek.


Összességében kifejezetten jó anime, Gohan karakterfejlődése pl. a mai animékkel is simán tudna versenyezni.

Ha valakinek van ideje, akkor ez egy must-watch darab. Főleg azért is mert a mai nagy never-ending shounen-ek is merítettek a DB-ből.


Amit érdemes megnézni az a Dragon Ball, a Z és a Super.

A GT annyira nem fontos, szerintem nem is lett annyira jó, de a másik 3 elég jó.

2021. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Nálam többször újranézős, örök kedvenc, amit nő létemre végigizgultam a családdal együtt. Igen, mai szemmel a grafika talán nem üt akkorát, de a karakterek, a történet, a harcok, a poénok a mai napig emlékezetesek. Nem hiába kultanime és manga, ami még ma is hódít világszerte. Még ma is jönnek ki az újabb és újabb játékok, a DB manga ma is az egyik legjobban fogyó nemcsak Japánban. És a figurák is évente jönnek ki. Van egy varázsa, ami rengeteg embert megfogott és megfog még ma is.


Nekem örökre a kedvencem marad, pedig nem vagyok már sem gyerek, sem tizenéves. De ez kit érdekel? :)


A Supert én nem ajánlom, mert írtó gagyi lett. A főbb szereplőkből idiótákat csináltak (Goku, Vegita, Piccolo). Még a GT is jobb, pedig azt szokás szidni, de komolyan, szerintem canonabb, mint a Super. A sima az alap, meg a Z is.

2021. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

#3-as vagyok


Nekem a Super jobban bejött, mint a GT. És a Super sem azért, mert olyan jó story-val vagy karakterekkel rendelkezik, hanem mert visszahozta a karaktereket és az univerzumot.

2021. ápr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, ez szubjektív. Nekem nemcsak az idiótává tett karakterekkel volt gondom a Superben, de a történet sem volt olyan szuper. Sőt! Egyedül talán a Black Goku történetszál volt az, ami tényleg visszaadta azt az igazi DB-érzést. A többit meg felejtsük el! Számomra a GT sokkal inkább illett a Z folytatásához. Plusz a Superben jól belekevertek az idővonalba is, de mindegy. Mivel Pan jóval később születik meg, a Z végén 4 éves. Konkrétan kukáztak ott vagy tíz évet a Z lezárásából. Ezzel meg összezavarták az idővonalat, ami a GT-ben szépen folytatódik. És a GT le is zár mindent a végén, ha emlékszel rá. A Super nem, és ez is zavaró. Tudom, a pénz mindenek felett, mert addig kell fejni a tehenet, amíg tejel.
2021. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én anno a sima Dragon Ball-t és a Z-t ledaráltam, a GT-ből (ha minden igaz, akkor nem hivatalos folytatás) és a Super-ből csak annyit láttam, amennyit a tv-ben épp elcsíptem. Nem rossz igazából, nekem csak a harcok hosszával volt főleg bajom. Némelyik viccen kívül 40 részen át tartott. Ez már szinte nevetséges. Illetve szerintem túl gyakori a tournament arc, aminek a tétje bár más, a szitu kb. ugyanaz. Goku nem veszi kellően komolyan, csak az érdekli, hogy erős ellenfelekkel küzdön meg, ami még gyerekkorában érthető volt, mert a normál emberekhez képest isten volt, most viszont már tényleg az univerzum sorsáért harcol, és nem fordít kellő figyelmet a tettei és szavai súlyára. Szóval nem mondom, hogy ne nézd meg, ha érdekel, ess neki, megbánni nem fogod, én se bántam meg, de annyira nem szeretem, hogy újranézzem.
2021. máj. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!