Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ezekhez hasonló animéket/mangá...

Ezekhez hasonló animéket/mangákat keresek(?)

Figyelt kérdés

Nem igazan tudom jol kifejteni szavakkal miket is keresek pontosan, ezert irok mindegyik tipushoz par peldat.


Mindegyik mangaban valami nagyszabasu dolog tortenik ami a tortenet elorehaladtaval kihat az egesz vilagra/orszagra, aktivan bevan vonva a media, orszagok mozgositjak minden erejuket, hogy megfekezzek azt a bizonyos dolgot stb. Ilyen animek/mangak:

Ajin, Gantz, Seikaisuru Kado, Inuyashiki, Parasyte


A masik stilus amihez hasonlokat keresek: Oyasumi Punpun, Berserk, Lain, Texhnolyze. Itt az lenne a lenyeg, hogy az anime/manga reszben a foszereplo lelki es/vagy mentalis szenvedeserol szoljon (nem egy welcome to the nhk fele lightosabbra, viccesebbre vett dolog)


A harmadik tipus amit keresek pedig egy jo kis martial artos fightolos anime/manga lenne mint pl Hajime no Ippo vagy Holyland. Ahol minnel realisztikusabban es reszletesebben van kifejtve a harc, nem csak esztelen utlegeles.


Elore is koszi mindenkinek



2021. máj. 3. 01:05
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Az elsőhöz: Fullmetal Alchemist Brotherhood
2021. máj. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi, mar lattam. Viszont jelenleg darkosabb, komolyabb hangvetelu dolgokat keresek.
2021. máj. 3. 09:41
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Elsőhöz: Code Geass, egy irdatlan jó anime, mindenképpen nézd meg.


Második: Re Zero, Charlotte, Angel Beats (és a többi Key-anime).

Ajánlanám még a sima Fullmetal Alchemistet, sokkal komolyabb hangvételű a Brotherhoodnál, és nekem speciel jobban is teszett. :D

2021. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[Elsőbe beleillik:]


Devilman Crybaby


[Elsőbe talán beleillik:]


Shinsekai Yori - A nagyszabású dolgok már megtörténtek, de a sztori alatt tudod meg lassan a részleteket. Ebből semmiképp se a mangát olvasd, fanservice hulladék. LN a legjobb, anime elmegy.


[Második kategóriába beleillik:]

Kokou no Hito


[Második kategóriába talán beleillik:]


Fate/Zero - Sok karakter között van megosztva a fókusz de a fő-főszereplőre illik a leírásod.


Saya no Uta (VN) - A főszereplő az őrület határán, finoman fogalmazva megkérdőjelezhető dolgokat csinál, szóval nem fogsz feltétlenül szimpatizálni vele.


[Mindkettőbe teljesen beleillik:]


Evangelion.

Ha láttad már az animét akkor is külön javaslom a mangát. Eléggé más élmény a kettő (főleg a vége felé), nekem összességében jobban tetszett a manga.

2021. máj. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek az ajánlásokat!


#3as:

A Code Geass-t már láttam, egyedül még az új moviet nem, félek megnézni, mert a 2.évad lezárása szerintem tökéletes volt és nem tudom elképzelni, hogy azt überelni tudják. Valamikor mindenképp ráveszem magam.

Angel Beats, Charlotte és a többi Key mű engem nem nyűgözött le. Tudom, hogy elvileg ezek a legtragikusabb animék, viszont nem tudja bevenni a gyomrom az ilyen baráti társaságos, jókedvű hülyéskedéses dolgokat, hiába csak az elején az, nekem ez elrontja az egészet. Re:Zero-nál ugyanez, hiába történnek tragikus dolgok, ha utána ugyanúgy megmarad a humoros oldala is az animének.


#4es:

Devilman Crybaby nagyon tetszett, nem is értem hogy felejthettem el beleírni a példáim közé. Evangeliont, Shinsekai Yorit és Fate/Zerot már láttam. Egyik se volt nagy kedvenc valamiért, de nincs velük különösebb bajom, majd rálesek a Shinsekai Yori LN-re és az Evangelion mangára. Saya no Uta-t is felveszem a tervezettek közé. A Kokou no Hito-ról már hallottam, de nem tudtam, hogy ilyesmi témáról szól, szóval most meg is jött hozzá a kedvem.

2021. máj. 3. 17:26
 6/10 anonim ***** válasza:

A Code Geass movie-t nem is éri meg megnézni. :D

És tudom, hogy a Key művek nem fognak mindenkinek tetszeni. Én kifejezetten szeretem őket, de megértem azokat is, akiknek nem. :)

2021. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Másodikhoz: Boogiepop Phantom, Ergo Proxy, Aoi Bungaku Series (néhány része), Mousou Dairinin, Aku no Hana,
2021. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, láttam őket. Aku no Hana mangakájának fut jelenleg egy másik mangája Chi no Wadachi néven. Ha az Aku no Hana tetszett akkor lesd meg, Nekem jobban bejött.
2021. máj. 3. 23:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Elsőhöz: Babylon (2019)
2021. máj. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi, mar azt is lattam.
2021. máj. 4. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!