Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Vannak még más Steins;Gate...

Vannak még más Steins;Gate történetek?

Figyelt kérdés
Van a Steins;Gate és a Steins;Gate 0. A visual novel franchise-nak vannak más epizódjai is, más történetek még vannak, amiket lehetséges, hogy feldolgoznak animévé?

2021. máj. 6. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Ha a filmet,OVA-kat,ONA-kat és special részeket is láttad, akkor szeintem nincs több
2021. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Steins;Gate egy visual novel sorozat, amelybe 4 VN tartozik: van az alap Steins;Gate ugye, illetve van még a Steins;Gate 0, a Linear Bounded Phenogram, és a My Darling's Embrace, ebből az utóbbi 2 pusztán fanservice, nem igazán jelentősek, így belőlük valószínűleg soha nem lesz anime. Ezeken kívül vannak kiegészítő művek: Drama CD-k, mangák, light novelek, short story-k, amelyekből Dunát lehetne rekeszteni annyi van. Ezek közül a jelentősebbek:

- Babel of the Grieved Maze manga: Kurisu szemszögéből mutatja be a VN 10. fejezetét (ami az animében a 21-22. rész) + az is kiderül belőle, mi történik Okabe és Kurisu találkozása után közvetlenül (24. rész vége)

- The Holy Day of Scourge: short story, a hivatalos after story (nem, az OVA és a film nem a hivatalos, kánon folytatások)

- The Distant Valhalla: light novel, az Alpha vonzómező jövőjében játszódik, egy elég szomorú sztori ahol Okabe, Daru és Kurisu a SERN fogságában vannak, és a szökésüket tervezik. Kicsit hasonló a Steins;Gate 0-hoz abból a szempontból, hogy ez is egy sötétebb világvonal jövőjét mutatja be. Persze sokkal rövidebb.


Ezek közül egyedül a Babel nincs még lefordítva teljesen. Ezekből sem várható anime feldolgozás a jövőben.


Egyébként Chiyomaru Shikura (a széria atyja) maga mondta, hogy ő teljesnek tekinti a Steins;Gate-et az '1'-gyel és a '0'-val (tehát az alap Steins;Gate-tel és a Steins;Gate 0-val).


VISZONT! Amiről kevesen tudnak, hogy maga a Steins;Gate is csak egy nagyobb univerzum része, amelyet úgy hívnak, hogy Science Adventure. Ez az amerikai MCU-hoz hasonló univerzum. Ebbe beletartozik jelenleg a:

- Chaos;Head

- Steins;Gate

- Robotics;Notes

- Chaos;Child


Sajnos a Chaos;Head, Robotics;Notes és Chaos;Child anime adaptációi borzalmasak lettek, és nem ajánlott őket megnézni. Viszont a visual novelek mindegyike nagyon jó, sőt a Chaos;Child szerintem egy szinten van a Steins;Gate-tel.


A sorozat eddig megjelent (jelentősebb) visual novelei, amelyek olvashatók angol nyelven:

- Chaos;Head

- Steins;Gate

- Robotics;Notes

- Chaos;Child

- Steins;Gate 0

- Robotics;Notes DaSH


Egyes Steins;Gate szereplők feltűnnek más művekben is a Steins;Gate-en kívül. Például Daru a Robotics;Notes DaSH egyik főszereplője, rajta van a borítóján is.


Jelenleg 2 új visual novel van fejlesztésben a szériában: az Anonymous;Code, és a jelenleg még cím nélküli Steins;(valami). Az Anonymous;Code előzetesében látható Kurisu.


A Steins;(valami) pedig olyan mintára fog kapcsolódni a Steins;Gate-hez, mint ahogy a Chaos;Child kapcsolódik a Chaos;Headhez: új szereplőgárda, de jelentősen épít a korábbi VN eseményeire, és lehet még cameóznak is a régebbi szereplők.


Ha elkészül, a Steins;(valami)-ből biztosan lesz anime adaptáció is, de nyomatékosítani szeretném, hogy ez nem egy új Steins;Gate történet, hanem valami új dolog, ami kapcsolódni fog a Steins;Gate-hez. A Steins;Gate története azonban végetért. De a karaktereké nem, hiszen egyesek feltűnnek más művekben is.


Szóval ha szeretnéd jobban megismerni az univerzumot, akkor irány VN-eket olvasni. Ne nézd meg a többi adaptációt, mert borzasztóak.

2021. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és csak hogy lásd, tényleg Dunát lehet rekeszteni a side material anyagokból: [link]


(és nem is teljesen naprakész a lista, ahogy látom)


:DD

2021. máj. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm! :) Visual novellel még életemben nem játszottam, de a SG már jó ideje tervben van véve.

Amennyiben elérhető legalább angolul, akkor jól megleszünk. :D

Azt nem tudtam, hogy a SG egy Mcu-hoz hasonló univerzum, de a Ch;H-ről tudtam. A light novelekbe így is belejöttem, szóval minimum azt tuti el fogom olvasni.

És amúgy tudok róla, hogy az OVA és a movie nem kánon HIVATALOSAN, de nekem tetszettek, és számomra kerek lett így is a végük, még ha egyik sem lett tökéletes. De azt a novellát is mindenképp elolvasom.

Köszi! ;)

2021. máj. 17. 16:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a Steins;Gate hasonlít az MCU-hoz, hanem a Science Adventure, aminek a S;G a csak egy része.


Mint ahogy az MCU-ban is vannak alsorozatok, mint pl az Iron Man, a Thor, az Amerika kapitány, stb, úgy a SciADV-ban is vannak alsorozatok. Ezek a Chaos;Head, a Steins;Gate, a Robotics;Notes, és a Chaos;Child. Mindegyiken belül több VN is van:


Chaos;Head sorozat: Chaos;Head (NoAH), Chaos;Head Love-Chu-Chu - csak a sima Chaos;Head-hez van egy angol fanfordítás. A NoAH-hoz éppen készíti egy csapat a fanfordítás (tulajdonképpen az a teljes verziója a Chaos;Head-nek). Az LCC-nek nincs fordítása, az egyébként a C;H közvetlen folytatása.


Steins;Gate sorozat: Ezt már kiveséztem, az összes VN-nek van hivatalos fordítása. Steam-en fenn van mindegyik, és viszonylag gyakran le is vannak értékelve. Illetve ezekhez készültek fan patch-ek is, amelyek javítják kicsit a fordítást + karaeoke-t raknak az openingek alá, stb. meg ilyen apróságok.


Robotics;Notes sorozat: Robotics;Notes és Robotics;Notes DaSH - mindkettő fenn van Steamen angolul, ezekhez is készült fanpatch.


Chaos;Child sorozat: Chaos;Child és Chaos;Child Love-Chu-Chu - csak a Chaos;Child van fenn Steamen angolul, ehhez is készült fanpatch.


Szerencsére a fontosabbak (az a 6, amit az előző hozzászólásban felsoroltam) mindegyike olvasható angolul. Mindenképpen abban a sorrendben érdemes olvasni őket (a Steins;Gate és 0 mondjuk működnek a Chaos;Head ismerete nélkül is, de a többi nem igazán - az MCU-s hasonlatnál maradva: ami az MCU-ban az Iron Man 1, az a SciADV-ban a Chaos;Head)


Ja igen, ezenkívül van még az Occultic;Nine, de annak az állapota... nos elég képlékeny, abba nagyon nem mennék most bele xD nem veszítesz sokat, ha kimarad az életedből.


Egyébként ez egy nagyon jó hír- és információs portál a sorozattal kapcsolatban: [link]

2021. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!