Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit gondoltok a magyar szinkro...

Attilllllla kérdése:

Mit gondoltok a magyar szinkronos animékről?

Figyelt kérdés
Neked az első animéd amit láttál magyar volt? És ha igen akkor mit gondoltál róla?

2021. máj. 6. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A Deathnote szerintem nem lett rossz, de személyszerint eredeti japán nyelven jobb szeretek animézni.
2021. máj. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Ami még jo az is nagyon harmadrangú! Ennyi hiába death note hiába son goku hangja… nem jó! Elé annyira sem! Sajnos hatalmas rés van a sorozatos és a filmes szinkron gárda között! Pl a vanak sorozatban a szinkron valami iszonyat jó! A filmek szinkron a szintén sőt van hogy sokkal jobb mint a többi ország szinkrona!

De a japan seiyuu szinkron egy másik dimenzion mozog egyrészt magát a kultúrát nem tudja vissza adni és a nyelvet sem másrészt fele olyan jók sem

Az előttem lévő mondja hogy a death note nem rossz és igen nem jó csak amikor valaki látta mindkét nyelven akkor nagyon lássa hogy mekkora különbség van a kettő között és úgy hogy a death note magyar tényleg az egyik legjobban sikerült magyar anime szinkron…


De csinálják mert ezzel csak azt érik el hogy (nem nem fejlődik… 😂😅) át térnek előbb utobb a japan nyelvre

2021. máj. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor csak a magyar szinkront ismered, minden jónak tűnik - gyerekként nem tartottam furcsának egy TV műsor vagy film magyar szinkronját sem, ahogy pl. anyukám, aki csak magyarul beszél, szintén nem érzékel bajt a magyar szinkronos dolgokkal, amit néz.


Amint viszont elkezdtem eredeti nyelven dolgokat nézni... legyen az angol vagy japán, a magyar kivétel nélkül mindig alulmarad. Bármit meghallgatsz eredeti hanggal, eredeti szinkronnal százszorta jobb, mint amit az itthoni szinkronstúdiók produkálnak.

2021. máj. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti japán szinkront messze alulmúlja a magyar szinkron, de amúgy akkora nagy baj nincs vele. Az eredeti japán szinkron egyszerűen egy teljesen másik szinten van, amit a magyar szinkron nem tud elérni.

Az első animéimet (Nils no Fushigi na Tabi, Spoon Oba-san, Nagagutsu wo Haita Neko) magyar szinkronnal néztem. Fel sem merült bennem, hogy hallott nem az eredeti szinkron, bár ez főleg azért lehetséges, mert azt se tudtam mi az a szinkronizálás.

2021. máj. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Életem első anime sorozata a Csip-csup csodák volt. Igen, magyarul. De igazából, az Animax óta utálom a szinkronos animéket. A szinkron élettelen, a hangokat rosszul válogatják ki. A fordítás meg többségében borzalmas. Régen azért a minőség volt a fontos, nem a mennyiség.
2021. máj. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

eredeti nyelven sokkal jobb, bár van aminek a magyarja se rossz(elég ritka persze)


én mondjuk így is az eredeti nyelven animézést pártolom

2021. máj. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dragon ball volt az első. Nekem csak az a bajom a szinkronosakkal hogy nagyon kevés van belőle..
2021. máj. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Csicuki ***** válasza:
88%

Altalában nincs szinkronjuk így a felirathoz vagyok szokva de ha van szinkronja meg szoktam nèzni így is úgy is ha tetszik általaban nem találják el annyira de ez inkabb kulturális okokra vezethető vissza szerintem.

Az első animèm az inuyasha volt akkoriban ez az egy èrdekelt ès akkor nagyon tetszett.

2021. máj. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
8-as nem csak kulturális okok hanem minőségi okok is! Egyszerűen a filmes gárdának nem fizetnek annyit és csak selejt marad… igen selejt nem érdekel hogy ez a munkájuk ha egyszerűen nincs benne élet nincs benne technika nincs benne gyakorlás nincs benne tehetség és semmi sem csak a szöveg olvasás!
2021. máj. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hintalow ***** válasza:
90%
Nem nagyon nèzek szinkronnal semmit, a minősèg mèg hagyján, de a szinkronizált animèk egy hihetetlenül kicsi ès zárt halmaz, mondjuk ha csak szinkronnal nèzel animèt, akkor elèg hamar azon veszed èszre magad, hogy vège. Nincs több ès nem is lesz, mert nem csinálnak újakat. Szóval szerintem nincs èrtelme vesződni vele
2021. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!