Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit jelent ez a japán játék...

Mit jelent ez a japán játék az animékben ?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször látok olyan játék jelenet az animében amit nem nagyon értek mi az értelme vagy mi a neve ?


Olyan mint a kő papír olló, és a piros pacsi, és simon mondja durvább változata .

Kő papír után aki veszít annak mondja a nyertes fél merre nézzen és ha valóba arra néz akkor pofán vágják vagy hasonló...

Ha nem arra nézz amerre mutatnak akkor az előbb veszítő fél nyeri azt a kört, és megy tovább a visszavágóval?


Ez lenne lényeg ? Ha engedelmeskedsz megszívod ?

Ez egy létező játék vagy csak az animékben létezik?



2021. máj. 7. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezt a vicc-faktor kedvéért csinálják/rakják bele, maximum nagyon jó barátok tennék egymással a való életben, idegenekkel ez soha nem fordulna elő.
2021. máj. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez egy valós játék, ami a kő-papír-ollónak a 'továbbfejlesztése', amit többféleképpen is lehet játszani. Van itt például (amire te gondolsz) a 'One-Two-Look!', ami úgy működik, hogyha a vesztes kő-papír-olló után arra néz, amerre a nyertes mutat (általában csak: fel, le, balra, jobbra mutatás van), akkor a nyertes megbűnteti valamivel (fejen pöckölés, pofozás; habár ez inkább a felek megegyezésén alapul).

De van egy olyan koreai változata is a játéknak ('Cham Cham Cham' game), amikor a vesztes védekezhet is - hogyha persze időben reagál rá. Példa videó: [link]

'Cham cham cham' játékszabályok: [link]

Amúgy a játékot, amire te gondolsz, a japánok 'Janken Pon'-nak is szokták hívni.

[link]

2021. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi 2. De amúgy van valami értelme vagy pszichológiája ennek a büntetős verziónak ?


Lehet, hogy túl gondolom , értem, hogy ez egy geg vagy a japán műsorok szórakoztatásának egyik formája de az is simán eltudom képzelni, hogy van értelme , miért olyan amilyen.

Én ezt tudom elképzelni:

Nem elég, hogy elsőre vesztesz, még1x ki kell állnod egy próbát, hogy még 1x bedőltél a másiknak, hogy legyőzzön és akkor nesze neked...

ez valami tanítás jelleg, hogy próbálj olvasni a másik gondolataiban ?



Erről eszembe jutott tudja valaki , hogy van formálisan az a mondás, hogy "Ha egyszer átversz szégyeld magad aha másodszor vagy kétszer átversz"... és mintha lenne harmadszorra is szöveg befejezés..

2021. máj. 7. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Nem hiszem, hogy lenne bármilyen féle jelentősége ennek a játéknak. Szerintem csupán csak annyit jelent, hogy adnak egy második esélyt a nyerésre egy körön belül, amit hogyha még egyszer elvesztesz, akkor te tényleg a vesztes vagy. De azt is el tudnám még képzelni, hogy -ahogy te is mondtad- valamilyen féle tanító jellege van. Lehet, hogy ez bír még valamilyen pszichológiai jelentőséggel is, de ehhez én már nem igazán értek.

Szerintem hogyha ennyire érdekel a téma, akkor kölcsönözz ki egy könyvtárban a kő-papír-ollóról szóló könyvet vagy olvass utána neten valamilyen cikkből, hátha megtalálod rá a választ.

2021. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Meg most hogy belegondolok, szerintem maga a kő-papír-olló is egy amolyan pszihológiai játék.

2021. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak random eszembe jutott hátha tudja valaki ezt is :

Mi értelme van annak a büntetésnek amikor kiküldenek egy diákot vizes vödröket tartani a kezében a folyosóra, az iskolában?


Talán, hogy érezze a "bűne súlyát" ?

2021. máj. 7. 23:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!