Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Jotaro és Josuke milyen...

Jotaro és Josuke milyen rokoni kapcsolatban állnak egymással?

Figyelt kérdés

Ugye Joseph Jotaronak a nagyapja és Josukének az apja, így nem is távoli rokonok.

Először azthittem unokatestvérek, de aztán eszembe jutott, hogy Joseph nem a nagyapja Josukének, hanem apja.

Egyáltalán van erre valami ‘kifejezés’? Vagy csak simán közeli rokonok?



2021. máj. 11. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatni nagybácsija. Nagybácsi: az apa vagy anya testvére. Ebben az esetben féltestvére.
2021. máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagybácsi kapcsolatban csak itt az unokaöccs az idősebb!

Nálunk is van ilyen felállás (nem meg csalásból ja igen még annyi hogy josuke és holy-jotaro anyja fél testvérek csak!)

Nálunk pl pont a nőknél azaz az én anyám valamivel fiatalabb mint az én unokatestverem azaz az anyám unokahuga (mert van egy olyan testvére aki kb 20 évvel idősebb)

2021. máj. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg nagybácsi kapcsolatban vannak viszont itt az unokaöccs az idősebb valamint csak félig vannak rokoni kapcsolatban
2021. máj. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizarr ez az egész :S
2021. máj. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem inkább unoktatestvérek félig?


Merthogy Joshke es Holly féltestvérek, ennel fogva testvérem gyereke az unokatestvérem (mivel Jotaro idősebb Joskenál, inkább az unokabáttya az bár nem tudom létező kifejezés ..

2021. jún. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5-ős hogy lenne unokatestverek??!!

A te testvéred gyermeke az neked az unokahugod vagy unokaöcséd!

A te gyereked és a te testverednek a gyereke azok unokatestverek!

2021. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Joske szenszögéből mivel Jotaro nem lehet az unokaÖCCSE mert idősebb, írtam azt, hogy unokaBÁTTY


De utana neztem és unokabatty szó nincs ezért unokafivernek mondják


Itt erre a kérdesre vonatkozó válasz, hogy ki nekem az unokabáttyám :


"Az unokatesóidat hívják így. Ha idősebb nálad és fiú, akkor unokabáty, ha lány akkor unokanővér. Viszont ha fiatalabb nálad és fiú, akkor unokaöcs, ha lány unokahúg."



Jotaro szemszögeből tényleg nehéz megnevezni, hogy hívjak azt, ha nagyapám fia vagy...ezért mondott Jotaro is a sorozatban szimplan rokont.

2021. jún. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es elvileg ennek helyesnek kellene lennie csupán azért nincs mert attól még az nagybáty nagynéni unokaöcs unokahúg korrekt kifejezés rá

az angol aunt uncle nephew niece kifezejés megállja a helyét mivel nincs benne időrangi kifejezés mint ahogy a sister brother-ben sem viszont nálunk van ugye öcs/báty nővér/húg

a legtöbb nyugati nyelvben szintén nincs viszont a keletiekben van! pl japán és koreai nyelvben is

viszont jotaro ésjosuke helyzete kissé bonyolultabb mivel ők még félig is azok! azaz holy és josuke csak féltestvérek apai ágról!

emiatt az lenne hogy holy-nak féltestvér jotaronak pedig fél nagybácsi aki fiatalabb nála azaz félnagy-öcs

2021. jún. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem húzni meg vitázni akarok csak végleg tisztázni:D


Megtudtam, most már azt is, hogy ha a nagyapai ágakról beszélünk azt úgy nevezik, hogy másod.


Tehát kérdező, ezek szerint Jousuke-nak Jotaro a másod unokaöccse (félig), aki idősebb (bár szerintem unokafivének is lehet nevezni).


Jotaronak, Jousuke pedig a másod nagybácsija (félig)

2021. jún. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es végleg tisztázni? Akkor nézz utána mégegyszer mert ez teljesen más! Nálunk azaz a magyarban a másod fokozat azt jelenti hogy az unokatestverem gyermeke

Semmi köze a másod fokozathoz -.-“

2021. jún. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!