Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok mondani jó animét...

Tudnátok mondani jó animét amin hatalmasakat lehet sírni?

Figyelt kérdés

Komoly művekre gondolok, nem Clannad, Angel Beats, Anohana stb szintűekre. (nem szólom le ezeket az animéket, csak jelenleg nem ilyet keresek) A felsorolt animékkel és a hozzájuk hasonlókkal az a bajom, hogy hiába lehet sírni a végükön, de maga az anime nem elég komoly. Pl az elején vagy szinte végig vannak benne vicceskedések, hülyéskedések és csak később a vége felé megy át igazán drámai hangvételűbe. Ez, hogy itt-ott röhögcsélnek a karakterek, nekem elrontja az igazán lelkileg leterhelő, szinte depresszióba taszító hangulatot.

Minnél depresszívebb, sötétebb, nyomasztóbb hangvételű műveket keresek mint pl: Zankyou no Terror, Texhnolyze, Hotaru no Haka, Death Parade, Devilman: Crybaby, Tokyo Magnitude 8.1, Berserk (1997) Esetleg még a Phantom és Code Geass is belefér a végük miatt.

Mangából pedig csak az Oyasumi Punpun-t tudnám példaként írni.

Esetleg tudna valaki ajánlani valami animét vagy mangát ami hasonlít az utóbbi felsoroltakhoz?



2021. máj. 18. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fumetsu no Anata e
2021. máj. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Banana Fish

Boku Dake ga Inai Machi

Violet Evegarden

2021. máj. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi az ajánlásokat, a Fumetsu no Anata e kivételével láttam őket, de most nekikezdek ennek is.
2021. máj. 19. 22:45
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Mirai Nikki
2021. máj. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Borutobol sakura, a többinek túl nagy szeme lett
2021. máj. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Hoppá, nem ide
2021. máj. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Given
2021. máj. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem miért kellett leszavazni? :)
2021. máj. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Perfect Blue

Serial experiments Lain. Szerintem ezek elég nyomasztóak,de nem siratósak.

Mangából: Dear Friends ami számomra nagyon szomorú volt. Nem hosszú kb 2 fejezet,de elég depresszív.

2021. máj. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Thunderfairy ***** válasza:
Miért akarsz sirni???
2021. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!