Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen vicces, kulturálisan...

Milyen vicces, kulturálisan nagyon sztereotipikus cenzúrákról tudtok amiket animékben alkalmaztak, amikor adták őket nyugati országban?

Figyelt kérdés

Én pl. ezekről tudok, amikor Amerikában adták a Dragon Ball-t:


Goku, Bulma, és Oolong csónakkal mennek, Oolong hallá változik, és Goku horogra akasztja Bulma bugyiját csalinak, hogy kifogja.


Amerikában a bugyit egy 100 dollárosra cserélték.


Tipikusan amerikai mentalitás, szex nem oké, pénz, kapzsiság oké.


A Z-ben Goku megy Kaito-hoz a Túlvilágon, de leesik a Kígyóútról a Pokolba. Amerikában az ördögök ruháján látható HELL feliratot kicserélték HFIL-re, (Home for Infinite Losers, Örök Vesztesek Otthona) gondolom a sok fundi keresztény miatt.



A Sailor Moon-ban, ha jól emlékszem Uránusz tündér egy transz nő, és leszbikus kapcsolatban áll Neptunusz tündérrel.


A francia és a magyar szinkronban simán lement, hogy Uránusz férfiként prezentál emberként, és nőként tündérként, és szereti Neptunuszt, Amerikában ha jól emlékszem teljesen férfiként mutatták, hogy kivegyenek minden leszbikus és transz utalást.



2021. máj. 23. 13:53
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja meg a Sailor Moon-ban van egy jelenet amikor Usagi bébiszitter és egy kisfiút pelenkáz, jön a démonnő, a kisfiú megijed és lepisili.


Az amcsi verzióból törölték a pelenkázást a lepisilést meg azzá cenzúrázták, hogy a cumisüvegből tejet spriccel rá.

2021. máj. 23. 13:55
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amerika a nyugati világ Szaud-Arábiája, meg se lepődöm ezeken.


Ezért is van, hogy sok amerikai anime rajongó inkább a japán vagy francia verziót nézni az animékből angol felirattal.

2021. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Pokémonban azokat a rizses kajákat átnevezték fánkra.
2021. máj. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

A Yu-Gi-Oh! sorozatok is tele vannak ilyenekkel, főleg szerencsétlen GX-et butították le, azt már tényleg kizárólag japánul néztem emiatt, a Duel Monsterst viszont kb. az utolsó történetívig egyszer végignéztem angolul. A halál, erőszak totál tabu, a fegyvereket kivágták is pl. a karakterek kezéből, ezért légpisztolyokat tartanak, a mélyebben dekoltált ruhákat beszabták, a kártyákat is totál átrajzolták, nehogy véletlenül káros hatással legyen az amerikai gyerekekre, hogy japán írásrendszert látnak, a történetben is átírtak dolgokat (pl. a teljes Árnyjáték-rendszerből kivették azt, hogy az akár a játékos életébe is kerülhet, mert jaj, halál), stb. Emlékszem, mikor japánul újranéztem, néha csak pislogtam, hogy wow, hát erre nem pont így emlékszem :'D

Rengeteg ilyet kiparodizál amúgy LittleKuriboh az Abrigded Series-ben.

És nekem azért is szomorú ez, mert a DM egyébként nagyon jó amerikai szinkront kapott szerintem (a GX-hez ilyen téren nem tudok hozzászólni, az nekem elég volt magyarul gyerekként), de a sok cenzúra miatt nem nagyon tudnám még egyszer rávenni magam, hogy angolul nézzem :/ meg ugye a magyar szinkront is a szétvágott verzióból csinálták, szóval nálunk is ezt láthatták anno a gyerekek.

2021. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na igen a legnagyobb cenzúra a yugioh an a kártyák!!! Én sosem értettem hogyan tudjak egyáltalán a kártyák neveit és képességeit mikor sehol sincs az rajta!!! Mindig fogtam a fejem…

Ez a leg feleslegesebb és legnagyobb cenzúra mert minden részben kb 20 kártya szerepel valamint ne már japan betűk?! Aztán akkor mi van!!! Mind a mai napig csinálják ezt a yugiohval!!!

2021. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A német Naruto. Valamiért kimondottan fiatalabb közönségnek készítették a szinkront, így eltávolítottak a sorozatból szinte minden halálra és ölésre tett utalást, ezáltal szinte teljesen értelmetlenné téve a sztorit. Kicenzúrázták nemcsak a vért és holttesteket, de még a nagyobb pengéket is, így a szereplők csak pengenyelekkel hadonásznak.
2021. máj. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"A Sailor Moon-ban, ha jól emlékszem Uránusz tündér egy transz nő, és leszbikus kapcsolatban áll Neptunusz tündérrel."


Uranus nem transznemű, hanem fiús lány és leszbikus. Csak fiúsan öltözik, de nem vallja magát fiúnak. Sőt, át sem operáltatta magát és női hangja van.


Yu-Gi-Oh, ahol minden káromkodást száműztek, megvágták az epizódokat. Plusz senki sem hal meg, csak egy másik dimenzióba kerül. Amúgy a Dragon Ball amcsi kiadásában a vért is fehérre színezték. A halál dolgot is kivették belőle.

2021. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!