Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A japánoknál miért be vett...

A japánoknál miért be vett szokás, hogy a férfi főszereplőt nő szinkrnizálja az animében?

Figyelt kérdés
Vannak, akik fiúsra tudják venni a hangukat (mint Naruto-nál), de szerintem ez marhaság.

2021. máj. 24. 14:22
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem azert mert lehet hogy az adott karakterhez noi hang illik
2021. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem japán egyediség. Tudtad, hogy az amerikai Dexter Laboratóriuma rajzfilmben Dexter hangja egy nő?
2021. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A nők jól tudnak kisfiú hangot imitálni. Kisfiúkból pedig kevés a profi szinkronszínész
2021. máj. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Elvileg azért,mert kis srácok hangját jobban tudják megszólaltatni.

Engem is nagyon szokott idegesíteni, pár kivétellel. Pl. Luffy-hoz illik, ellentétben Hitsugaya-val(Bleach), miatta nézem magyar szinkronnal. -_-

2021. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Igaz amit fentebb is írnak, de pluszban hozzátartozik hogy a kisfiúk egy idő után elkezdenek mutálni és ha például sokáig kell 9 évest alakítani akkor hülyén jönne ki ha mondjuk a 400. részre morgósabb hangja lenne mint egy-két idősebb karakternek. A vissza emlékezésekben pedig megint mély hanggal szólalna meg ami tönkretenné a képet a fejedben, amit megszoktál.

Ezzel szemben a női hangok sosem mutálnak és így hosszú éveken át adhatják egy kisfiú hangját

2021. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

3-mas, nem teljesen igaz, hogy egy nő csak kifiú hangját adja. Pl. Nozawa Masako a felnőtt Goku és Gohan hangját is adja a Dragon Ball Z-ben és folytatásaiban. Valamint Himura Kenshin a Rurouni Kenshinben szintén felnőtt férfi és egy nő a seiyuuja.


Egyszerűen néhol egy női seiyuu jobban át tudja adni a karaktert, 99%-ban észre sem lehet venni, hogy a karakter nem egy férfi hangján szólal meg.

2021. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondtak jelenleg elég kevés fiatal férfi seiyuu van Japánban viszont nőkből meg van utánpótlás!

Egyszerűen a legtöbb férfi seiyuu kb 30-50 körüli és nem tudják visszaadni a kisfiúk hangját mert már megért férfiak max az ilyen 20-as hangot tudjak visszaadni amit meg simán lehet használni 14-15 éveseknél

De az ilyen 5-14 éveseknél nehéz

Valamint naruto hangja hiába nő nagyon jól tudja formálni a hangját és a shippuudenben szinte férfias hangja van

2021. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, de Rimuru női szinkronja nagyon el lett találva.
2021. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Való igaz, hogy kisfiú karakterre női seiyuu kell, de ahogy mondtátok, ahogy idősödik a férfi szereplő egy ponton túl már szerintem nyugodtan kaphat férfi hangot.
2021. máj. 29. 10:13
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl zavar hogy a felnött son goku japán hangját egy nő adja mert nagyon fura ugy hallani de a többi nyelvben meg férfi szinkronizálja.
2021. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!