Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogy nevezik az anime műfajban...

Hogy nevezik az anime műfajban a lány változatát a harcos shonennek ? Shoujo?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok mint a Kill la Kill vagy az Ikkiousen vagy a Black Lagun

főszereplő lányok.

Vagy ha lépességgel rendelkezik az már a Magice Girl kategória ?



2021. jún. 6. 11:02
 1/5 A kérdező kommentje:
*képességgel rendelkezik
2021. jún. 6. 11:02
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

A shounen és shoujo demográfia, nem műfaj. Egyik sem zárja ki a harcot, vagy határozza meg a főszereplő nemét. Viszont, nagy levegő, a fiúk és a lányok különböznek, emiatt az érdeklődési körük is különbözik, ezért pedig a harcközpontú sorozatokat általában nem a shoujo demográfiának szánják, újra kihangsúlyozva, hogy mert ezek a lányokat általában nem érdeklik.


A battle-shounen már egy műfaj, de az a formátum lányoknak célozva nem működne (sikeresebb lenne a fiúk körében). mert a lányoknak más a fontos és más módon azonosulnak egy karakterrel.

2021. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

De alapvetően úgy értettem, hogy olyan műfaji megnevezés ami mindkét nemhez szól akár, és de burkoltan a fiúkat celozza meg inkább.

Ezért hoztam fel az Ikkitousrnt meg a Ki la Killt

(persze tudom, hogy az Ecchik szoktak ilyenek lenni.)


A SailoorMoon is inkább lányokak szoló anime igaz?


Tehát nincs ilyen műfaj külön, hanem a Battle Shonen belűl találkozhatunk erős női karakterekkel akihez mindkét nem tudd kapcsolódni?

2021. jún. 6. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Szvsz az erős női karakter nem feltétlenül fizikailag erős. Legalábbis olyan értelemben, hogy fizikailag fel tudja venni a versenyt egy férfival. Ez nagyon-nagyon felületes hozzáállás. Egy erős karakter az írásában, történetbeli szerepében erős és nő, nem pedig egy férfi csöcsökkel (ez a nyugati médiában is igen nagy probléma).


Ettől függetlenül lehet fizikailag is erős, pl. Seirei no Moribito. A főszereplő egy nő és fizikailag erős (egy olyan emberi rasszból/fajból származik, akik erősebbek az átlag emberektől), de mindenek felett ettől még szerepében és értékrendjében nő maradt. Balsa számomra ettől erős női karakter, nem attól, hogy képes fizikai küzdelemben férfiakat, akár többet is egyszerre, legyőzni.


De ha feltétlenül olyan sorozat érdekel, ahol a női főszereplő fizikailag (is) erős amellett, hogy nő marad, akkor az előbb említett Seirei no Moribito mellett:


Kara no Kyoukai

Ookami to Koushinryou

Mardock Scramble

Shingeki no Bahamut

Brand New Animal

Slayers

Top wo Nerae! Gunbuster

Claymore

Toaru Kagaku no Railgun

Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo

Iria: Zeiram

JoJo no Kimyou na Bouken Part 6: Stone Ocean (még nem jelent meg)


Uniszex megnevezésről nem tudok, egy jó történet pedig mindkét nem élvez attól függetlenül, hogy kinek szánták inkább és mi van a főszereplő lába között.

2021. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, és persze


Koukaku Kidoutai


Nem is értem, hogy felejtettem el.

2021. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!