Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnál ajánlani Fantasy anime...

Tudnál ajánlani Fantasy anime sorozatot mondani?

Figyelt kérdés
És még annyi, hogy Japán legyen.

2021. jún. 6. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Tensei shitara slime datta ken

Fate széria


Ezek nagyon jók.

2021. jún. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Overlord


Amúgy az anime azt akárhonnan nézük japán...

2021. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Matsujushi Orphen

Magi

07 Ghost

Dororo

Inuyasha

Akatsuki no Yona

X TV

Wolf's Rain

Red Garden

Kyou Kara Maou

2021. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.
2021. jún. 6. 14:33
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Fullmetal Alchemist és Fullmetal Alchemist Brotherhood. Mind a kettő mestermű. Az emberek vitatkoznak, hogy melyik a jobb, meg az a tapasztalat, hogy aki az egyiket imádja, a másikat utálja, de mind a kettő zseniális, és mind a kettőnek vannak óriási hibái.

Ha nem tudnád, mi a különbség a két anime között, akkor elmondom, hogy ugyanannak a mangának az egymástól teljesen független feldolgozásai. Az egyik hű az alapanyaghoz, a másik eltér tőle. A sima FMA sokkal lassabb, drámaibb, karakterközpontúbb és söttétebb, tulajdonképpen egy erős seinen igazából az egyetlen komolyabb hibája az, hogy a vége elég gyenge lett.

A Brotherhood sokkal izgalmasabb, fordulatosabb, akciódúsabb, sokkal több fantasy elem és sokkal több karakter van benne, inkább történetközpontú, és egyértelműen shounen. Ennek két hibája van: egyrészt, az első néhány résznél majdnem feladtam. Eleve fillerrel indít, ami nem pozitívum...

A másik pedig az, hogy a főgonosz gárda feleannyira sem érdekes szerintem, mint a sima FMA-ban. De ennek meg zseniális a befejezése.

Mind a két anime mestermű, és közel tökéletes alkotás. Dönts te, hogy melyiket nézed meg, de szerintem nézd meg mind a kettőt, és majd eldöntöd te, hogy melyik a jobb. Én talán a sima FMA-t szeretem jobban.

Remek endingek, remek openingek, remek OST is dukál melléjük, mindenképp hallgass beléjük!


Sousei no Onmyouji: A kedvenc shounen fight animém, az FMA Brotherhood után. Azt imádom benne, hogy az alapsztori sablonokra épít, de nagyon sok nagyon egyedi húzása van. A két főszereplője nagyon erős, és amúgy szerintem máig az egyetlen shounen, amit láttam, ami jól kezelte a romantikus szálat. Vannak hibái, de én akkor is imádom.


Re Zero: Sokan utálják, sokan imádják. Én az utóbbi vagyok, de főleg a második évad miatt, sokkal jobb lett, mint az első. Tégy vele egy próbát, nézz meg három vagy négy részt, majd dönts te. :D


És nagyon ajánlanék még egy művet, ha nem kötötted volna ki, hogy csak Japán mű érdekel... mindegy, max nem nézed meg.

Szóval Avatár: Aang legendája. Amerikai sorozat, de az animékre és a Japán (meg kínai) kúltúrára épít világépítés terén. Máig a kedvenc sorozatom, és bár nem anime, ez volt az a mű, ami megszerettette velem az animéket.

2021. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

a slime az nem "nagyon jó" anime szüzeknek elmegy de amúgy eléggé lefejtett bőr sőt szinte már a csontot húzzák le róla...

ha jó fantasy animét akarsz akkor

naruto bleach one piece (nagy hármas és igen ezek hosszú animék de hamar meg vannak jó igazából nem hamar :"D)

one piece egy bő 3 hónap

naruto is viszont narutonál érdemes kihagyni a filler részeket mert sok belőle a rossz! + ott van még a boruto aminek nagyja jelenleg filler viszont van jó fillerek itt! naruto+shippuuden fillerrel 3 hónap anélkül 1,5 hónap

bleack sokkal rövidebb 366 részes (itt is vannak fillerek ki lehet hagyni őket habár itt a fillerek egész jók) 50 nap alatt meg van


na most ezek után vannak a rövidebb animék!

magi

akatsuki no yona

dororo-t ajánlom én is! mind különleges és egyedi anime! (dororo egy egészen más színvonal! nagyon erős!)

fate széria megint jó! de bonyolult! írd be gyakorira van egy csomó válasz hogy hogyan kell nézni mert ahogy mondtam bonyolult!

overlord megint jó


amik jöhetnek még azok a

fairy tail ez hosszabb anime egész jó de majd meg látod a hibáit... 328 részes

full metal alchemist ez olyan 60 rész körül van viszont 2 verziója van! a brotherhood követi a mangát azaz eredeti story a sima pedig úgy 10-15 részig mivel ekkor nagyon korán kezdték az animét és túl haladta a mangát!

demon slayer/ kimetsu no yaiba zseniális szintén elég jó shounen anime

boku no hero academia nos ez egy mestermű mert nagyon régóta nem volt ilyan színvonalas anime

shingeki no kyojin/ attack on titan az utolsó évada (nem befejezés) plafon magasra tette a lécet az anime világában!

berserk egy nagyon erős mestermű! (úgy van hogy a 3 golden movie ami egy újrafeldolgozás a 93-as sorozatból amit megnézhetsz mert az animációja elég szép nem rossz valamint kitölti a dolgokat és ekkor kezdődik a 2016-17-es verzió ami sajna cgi de ez sem rossz... mármint az animáció a trténet zseniális! szinte trónok harca színvonalt képvisel! sajna a mangaka nem rég meghalt ami nagyon rossz hír! sajnos ő is elég lassan írt mint geroge rr martin maga a világ amúgy nagyon hasonló mint a witcher viszont olyan eszmék/drámák vannak benne mint a trónok harcában csak kissé keleties animés stílussal


mondhatni ezek a nagy animék

de még az

enen shobutai is nagyon jó az új animék közt! csak még 2 évada van asszem mindkettő 24 részes szóval!


amit még érdemes a közép kategóriából megnézni

ao no exorcist

nanatsu no taizai (1 évad színvonalát tartották volna akkor magas szintű lett volna)

guilty crown

akame ga kill

jojo szériák (amúgy nagyon jó minden része izgalmas!)

jujutsu kaisen mostani nem rossz sőt elég egyedi képességek vannak benne! az animáció is szép

noragami ami igazán egyedi! szép is és jó is csak sajna 2 évadra futotta pedig igazán megérdemelné!

bungo stary dogs ez sem rossz anime de ez egy olyan anime aminek sokkal több rész kellene mert a világa cselekménye eléggé nagy és több játék idő kellene

mob psycho 100

owari no seraph szintén érdekes kár hogy csak 2 évada volt mehetett volna mert ugyan az volt mint a stray dogs-nál! hatalmas érdekes világ cselekmény de kevés idő!

d.gray man na ez egy hosszabb anime és nagyon jó! gondolom ezt te is láttad az animexen de nézd újra japán szinkronnal! ég és föld! valamint van neki egy 12 részes folytatása sajna ezt is lassan adják ki ezért is maradt félbe de még most is megy és remélem hogy folytassák majd

még itt van a black clover ami megint hosszabb anime olyan 100 rész körüli és lesz folytatása csak kell egy kis idő mert kezdte utol érni a mangát

amúgy az alapja érdekes de egy nagy naruto koppintás az egész de ettől függetlenül jó csak rém egyszerű sokkal egyszerűbb


ja ezek szigorúan a shounen animék voltak azaz fantasy akció

2021. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

re zero igen kimaradt! nos ez az anime az ami teljesen újat mutatott legalábbis nem lerágott csontból dolgozik!!! habár isekai anime ez azt jelenti hogy a főhős átkerül hirtelen egy másik világba ami általában egy középkori mágia világ! nos ebből van vagy 100 és a 95%-uk egy nagy rakás fos

pl a slime anime meg az isekai maou meg a cheat isekai magician meg a sword and magic etc etc etc etc

2021. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Hatos, hát, az Attack on Titan szerintem inkább disztópia, mint fantasy (sőt, hivatalosan disztópiának van hívva).
2021. jún. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

8-as lényegtelen mert ilyen műfaj nincs vagy jobban mondva a disztopia ha nagyon lazák akarunk lenni egy al műfaj a fantazinak!

Amik elsősorban vannak műfajok azon

Akcio, vígjáték, horror, rejtély, fantasy, sci-fi, románc, erotika, törtenelmi

Ezeknél vannak alfajok meg kombinációk

A disztopia nem éppen létező műfaj inkabb koncepció de ahogy mondtam lazább értelemben egy al-műfaj

De amúgy a hivatalos leírásban ezek vannak felsorolva!!!

Akcio

Dark fantasy

Post-apocalyptic

Sőt hivatalosan hülyeségeket magyarazol mert a post-apocalyptic nem disztopiat jelent hanem apokalipszis utánit

De ettől függetlenül itt van még az akcio és a sötét fantázia ami a fantasy-nak egy al-műfaja!

A post apocalyptic sem lenne helyes itt mert semmi apokalipszis nem történt a történetben! Mindenki éli a világát persze vannak dolgok de azok több ezer evvel ezelőtt voltak ami meg már nem apokalipszis utáni hisz akkor a mi világunk ra is rá lehetne mondani mert volt ausztrál erdőtűz meg COVID-19 de akár még pestis járvány is a régmúltban!

De ami abban a világban történt az már rég múlt történelem

2021. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Berserk

Juuni Kokuki

Somali And The Forest Spirit

Natsume Yuujinchou

Seirei no Moribito

Kemono no Souja Erin

Guin Saga

Slayers

2021. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!