Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Előfordult már veled, hogy a...

Előfordult már veled, hogy a sok animézéstől álmodban vagy véletlen japánul szólaltál meg a család, ismerőseid előtt?

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az álom az angollal fordult már elő, de japánnal nem, elég intenzíven kell használni a nyelvet ahhoz, hogy ez megtörténjen, annyi animét/japán pedig médiumot nem fogyasztok, beszélni/írni/olvasni nem tudom, szóval valószínűleg nem is fog megtörténni. Ahogy az sem, hogy véletlenül japánul szólalok meg, soha nem éreztem rá késztetést.
2021. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

3 szót tudok japánul, szerinted? Nem lenne abból valami mély beszélgetés. :D


A nyelvtudásnak semmi köze sincs ahhoz, hogy mit néz az ember.

2021. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, pedig rengeteg animét nézek. Még az angollal és a némettel sem fordult elő, pedig ezeket a nyelveket évek óta tanulom.
2021. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Én csak néhány szót szoktam mondani, de nem értik amit mondok és abba maradnak,hogy valami japán és kész. 😅


De olyanokat, hogy köszi, meg hogy sajnálom, esetleg köszönések, jó étvágyat.

Szóval nem mondatok.

2021. júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Angolul és németül dolgozok, de csomószor van olyan, hogy előbb japánul jut eszembe a kifejezés amit keresek, pedig nem beszélek japánul :D
2021. júl. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Angolul rendszeresen elofordul, mert azt sokkal tobbet hasznalom, mint a japant, amit tanulok (vagy a magyart), de elofordult mar olyan, hogy japanul frappansabb kifejezes jutott eszembe, aminek nincs angol vagy magyara megfeleloje, de sikerult magallitani magamat.
2021. júl. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is járok úgy, hogy japánul hamarabb eszembe jut egy szó, mint angolul, pedig az angolt évekig tanultam, a japán meg csak animékből ragad rám. Álmomban gyakran beszélek japánul, néha teljes párbeszédek is lejátszódnak már, és amikor felkelek, emlékszek rá, és tudom, hogy volt értelme. Tehát nem hablaty volt, amire azt hittem, hogy japán, hanem tényleg japán volt, érted. :D Egyébként motyogni szoktam japánul, de csak úgy, hogy mások ne hallják. XD
2021. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!