Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Úgy tudom a Yu-yu Hakusho...

Úgy tudom a Yu-yu Hakusho című animéhez készült magyar szinkron, az milyen lett, és ha már itt tartunk minden részhez készült magyar szinkron?? Jól írtam le a címet??

Figyelt kérdés

2021. szept. 17. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A teljes sorozathoz készült, mivel egyben adta le az A+.
2021. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És elfogadható volt a szinkron?
2021. szept. 17. 20:31
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nézőpont kérdése... nekem minden magyar szinkronos animénél jobban tetszik az eredeti szinkron, de az angol szinkronnál minden jobb, a magyar is.
2021. szept. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D-Mano ***** válasza:
81%
Szerintem jó lett a magyar szinkron. Nekem az egyik kedvenc animés magyar szinkronom Kuwabaráé.
2021. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem lett rossz a magyar, de az eredetit nem veri.
2021. szept. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kuramán kívül (szerencsétlent mindenki nőnek nézi a hangja miatt) a cast egész jó, de én jobban ajánlom az eredetit. A szinkron elvesz az alkotásból: sok betegebb poént cenzúráztak, valamint a rossz fordítás miatt plothole-ok keletkeztek (pl. Hiei háttér sztorija vagy a rei-erőrendszer).
2021. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6-os, Kuramának eredetileg is egy nő adta a hangját. Igen, a japán hangja is egy nő, ami abszolút nem fura Japánban. Csak errefelé akadnak ki rajta. Nekem egyértelmű volt, hogy Kurama pasi, márcsak az emberi neve miatt is. Minamino Shuichi. A Shuichi fiúnév.


Japánban rengeteg fiú/férfi karakternek adja nő a hangját. Pl.:


Edward és Alphonse Elric + Envy (FMA)

Kenshin (Rurouni Kenshin)

Ikari Shinji (Neon Genesis Evangelion)

Naruto (Naruto)

Goku, Gohan, Goten (Dragon Ball és folytatásai - nekik amúgy ugyanaz a seiyuujuk japánul)

Kurama (Yuyu Hakusho)

Lord Wolfram von Bielefeld (Kyou Kara Maou)

Luffy (One Piece)


99%-ban nem is lehet érezni, hogy egy nő a hangja az adott karakternek. Pl. Ed esetén én ledöbbentem, hogy nem férfi seiyuuja van.

2021. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
#7 Az eredeti hangjával nincs bajom, szerintem nagyon illik hozzá, viszont Zsigmond Tamara közel sem tudott olyat alakítani, pedig látszott, hogy nagyon próbálkozik, de egyszerűen nem volt rá való.
2021. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
a szinkron csak nagyon néha jobb az eredetinél. Az elfogadható már elég szerintem annak aki szinkronnal nézi.
2021. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokkal jobban tetszett a magyar szinkron, az eredetivel nem bírnám végignézni, néhány szereplőnek nagyon zavar a hangja. Viszont a fordításban előfordulnak hibák, de ez a rajongói feliratoknál is jellemző.
2021. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!