Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik animét ajánlanátok...

Melyik animét ajánlanátok kezdésnek egy olyan embernek, aki még soha nem nézett animét, csak mesét a tévében még gyerekkorában?

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Valami elképzelés hogy egyáltalán milyen műfaj érdekel?

Pár tipp. Ha horror, akkor Corpse Party/Another. Ha vígjáték, akkor Nanbaka/Watamote/One Punch Man. Ha szomorú, akkor Your lie in April/A Silent Voice. Ezeken kívül még Promised Neverland(fantasy, kaland), Youjo Senki(háborús), Danganronpa(rejtélymegoldós, nagyon izgalmas), és Jojo(ezt csak akkor nézd meg, ha fel vagy készülve a "más" rajzolásra, és észre tudod venni a bizarr dolgok mögött az érdekes történetet).

Ezek a személyes kedvenceim ^^

2021. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Prime07 ***** válasza:
70%
Én még ajánlanám fantasyhoz a Konosuba-t, rom-com-nak meg a Horimiyát
2021. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a filmeknél. Milyen témák, műfajok érdekelnek?
2021. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ajánlhatom a kedvenceimet, de nem biztos, hogy neked tetszeni fognak.
2021. szept. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Krimik eléggé lekötnek, illetve a tinis "menő" dolgok mint pl. szex, cigi, pia stb. :) kizárólag csak filmben vagy sorozatokban :D
2021. szept. 22. 23:12
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

5-ös, akkor:


Banana Fish

Monster

91 Days

Joker Game

Noir

2021. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Conan a detektív elég jó szerintem, elég nagy klasszikus. Nagyon sok részes: az első egy-két részt nézd meg folytatólagosan, ha szeretnéd, a többit is, viszont nincs fent minden rész, de nem baj, ha kimarad belőle. Minden rész egy-egy kis rejtély, amit Shinici megold.


Amúgy el kell szomorítsalak: kevés olyan animét fogsz találni, ami az általad menőnek gondolt tinis témakörbe tartozik. Szex az van bőven a hentaiokban és egy-egy hardabb ecchiben, romantikus történetben, de a japánok inkább az érzelmekre fókuszálnak, és a kicsit nívósabb darabokban, amik nem a tömegfilm kategória, pár csóknál több nem nagyon csattan el. Olyan animét pedig egyáltalán nem láttam még, aminek a cigi és a pia lenne a központi témája. Megesik, hogy egy-egy szereplő leissza magát, de ilyen nem nagyon van. Bocsi :/

De attól függetlenül ajánlok neked egy párat, amit szerintem próbálj meg. Nagyon egyik kedvelt témakörödbe sem tartozik, de érdemes őket megnézni:

Lovely Complex - rom-com, én legalább 10x láttam, de mindig szétröhögöm a fejem

Dororo - japán középkor, szamurájok, szörnyek, vér

Nanatsu no Taizai - lovagom, istenek, démonok, minden van itt

2021. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Majo no tabitabi-ban van egy jó kis piálós szüreti mulatságos rész, de csak emiatt nem biztos, hogy megéri megnézned. Bár nekem tetszett a kis nárcisztikus boszorka utazása, csak az utolsó rész volt fura számomra.


Ha jól tudom Grand blue- ban is piálnak rendesen, animéhez képest szokatlan mód.


Ha pedig szex téma érdekel hentai műfaj, de szerintem ecchi animékkel jobban jársz, egyszerre humorosak és sok cicit, bugyit látsz az ilyen animékben, időnként csók. Egyik legnépszerűbb műfaj, rengeteg ilyen anime van.

2021. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Myanimelist oldalon fent vannak az animék műfaj szerint csoportosítva, de animeaddicts oldalán is tudsz keresni, ha magyar leírást is szeretnél mellé.
2021. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es, Anilist-en is rengeteg anime van, olyanok is, amik MAL-on nem.
2021. szept. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!