Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Mieruko-chan honnan jött,...

A Mieruko-chan honnan jött, amikor a lány neve Miko?

Figyelt kérdés

2021. nov. 14. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a mieruko a látást jelenti azaz látom/látok valamit

szóval a címe valami ilyesmi

látom-chan

látóka

vagy magyarosan inkább látlak ám

2021. nov. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

#1-nek igaza van. Csak annyit javítanék, hogy "ko" nélkül jelenti azt amit az első írt. Még mielőtt valaki idetévedő azt gondolná, hogy az ige része.

A "ko" csak egy gyakori lánynév végződés, általában 子 (gyermek) karakterrel írva [ha kínai karakteres a név és nem hiraganával írt].

2021. nov. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
2-es igaz habár ezt lényegtelennek tartottam mert látom lány-chan? zavaros mint a kaktusz víz... ":D
2021. nov. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

#3

A -chan megszólítást nem kizárólag lányokra használják. Vannak helyzetek ahol fiúkra is szokták (főleg anyák meg esetleg a nagyszülők). De ez csak név esetén van így. Például az Akachan, Okochan szavakban is előfordul. És állat neveknél kicsinyítőképzőként (főképp a gyereknyelvben) lásd: nekochan.


Azért nem árt kiemelni, hogy a "ko" az bizony nem a fentebb említett ige része. :)

Mert lehet van aki nem tudja, hogy az egy külön dolog és hibásan jegyzi meg. Azt hogy általában lánynévhez tartozik csak azért tettem hozzá, hogy teljes legyen a kép. :)

2021. nov. 15. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
4 a chant feleslegesen magyaráztad el ":D
2021. nov. 15. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

#5

Neked lehet. :D

De hidd el, lehet lesz olyan aki majd egyszer hasznát veszi ha belefut a kérdés alatt. A jótét szándékú magyarázatok sose feleslegesek. ;)

2021. nov. 15. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
hát azért nem egy chan san kun magyarázat van gyakorin :P
2021. nov. 15. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

#7

Nem baj. Hát én úgy vagyok vele inkább legyen több valamiből (akár több különböző megfogalmazásban) mint egy se. :)

De ezen kár vitázni.

2021. nov. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Világos, köszönöm szépen!
2021. nov. 15. 15:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mieru ko ≈ látó gyermek
2021. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!