Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik az az anime amelyik...

Canaan kérdése:

Melyik az az anime amelyik rád a legnagyobb hatással volt?

Figyelt kérdés
Bármi jöhet, de olyan legyen ami miatt kicsit átértékelted az életed és elgondolkodtatott. Nincs rossz válasz. Ha van kedved indokold meg, hogy miért azt az animét választottad. Többet is írhatsz.

2021. dec. 3. 22:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ghost in the Shell - azóta kicsit másképp látom az egyén fogalmát
2021. dec. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Saman kiraly
2021. dec. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Naruto, az emberekhez való hozààllàs miatt. Ràvilagított, hogy minden embernek meg van a sajàt törtènete amit elsõ rànèzèsre nem ismerhetünk ès nem ítèlkezhetünk.
2021. dec. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Prime07 ***** válasza:
100%

Shoujo Shuumatsu Ryokou - Valahogy számomra olyan megindító volt. Azóta kicsit máshogy gondolok a hétköznapokra.


A Higehiro pedig szerintem magáért beszél ha megnézed. Nem tudom szavakba foglalni, amit utána éreztem.

2021. dec. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Elfen Lied


Egy kicsit megölt lelkileg

2021. dec. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hetalia.

Bár történelmi paródia, de sokat lehet tanulni belőle meg nevetni. Pl. Svájc és Liechtenstein közös történelméről nem is hallottam az iskolában. Vagy éppen a Maginot-vonalról.

Ezért szeretem. Régen olvastam, hogy sokakra jó hatással volt az anime, mert volt akinek, jobbak lettek a jegyei töriből, vagy elkezdtek egy-egy nyelvet tanulni, pl. finnt.

2021. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Death Note

Fejlesztette a logikai készségemet és megértette velem, hogy nem minden mosoly jószándékú.

2021. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

- Dragon Ball Super: megtanított arra, hogy sose adjam fel, és harcoljak az életben. (bár ennek inkább a mangáját szeretem).

- Death Note:

Főleg Yagami Light karaktere nagy hatással volt rám. Felhívta a figyelmem a hogy fontos a tanulás (Light a világuralmi tervei alatt is figyelt arra, hogy jó tanuló maradjon a suliban). A higgadt, logikus, gondolkodása, az elegáns stílusa nagyon tetszett.


Ezek kívül van még egy pár: The promised neverland (első évad) itt az tetszett, hogy szükség van időnként jó stratégiára. Devil May Cry: Dante laza stílusát menőnek találom. Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi: amo egy durva anime, de úgy értelmezem, hogy az igazság végül győz, és egy szenvedéssel teli időszak után is viheti többre az ember. Még így utólag a Sailor Moon Crystal-t is megemlítem, amely egy érzelmes anime, és talán segít abban, hogy a gyengéd érzelmeket se becsüljem le.

2021. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Death Note: hatalmas hatással volt rám, és megerősített abban, hogy egy ember sem játszhat büntetlenül istent, mert egyszerűen nem ember reszortja, hogy ítélkezzen a többi emberen.


Nana: rádöbbentett, hogy mekkora hatással is vagyunk egymásra mi, emberek


Méz és lóhere: segített feldolgozni a szakításaimat és Takemoto dillemája pontosan az én dillemám is volt nagyon sokáig. Támpontokat adott a megoldásban.

2021. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
NHK ni youkoso!
2021. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!