Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A The Promised Neverland...

A The Promised Neverland horror anime?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam ezen, mert elvileg az, és lehet abba sorolni, de nem annyira ijesztő, mint azt ez a címke megkívánná. Talán inkább thriller, mármint én így gondolom, de érdekelne, hogy milyen meglátás van ezzel kapcsolatban.

2021. dec. 23. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Gyenge anime. Még a Mieruko- chantol is jobban megijedtem.
2021. dec. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nevezhető horrornak, bár tény, egyáltalán nem volt ijesztő.
2021. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Konkrétan láttam valahol horrorként emlegetve, és tök érdekesnek tartom, hogy tényleg egy kicsit ‘borzongató’ – már ha valaki ijedősebb (például én) –, bár akkor már thriller.

Alapvetően szerintem nem olyan ijesztő (én is megbírtam nézni), ráadásul a gyerekszereplők miatt – számomra – sokkal elviselhetőbb, így én kellőképpen ráerőltetném a thriller műfajta, de ki hogy van vele

2021. dec. 23. 21:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én (2-es vagyok) alapvetően horrornak hívom, nem azért, mert annyira ijesztő lenne, hanem inkább azért, mert szerintem a műfaji megkötések miatt közelebb áll ahhoz, mint a thrillerhez, bár tényleg eléggé határvonalon van.


Amúgy hogy a "gyerekszereplők miatt sokkal elviselhetőbb"... nézd meg a Wheny They Cry-t, az Anothert vagy a Corpse party-t és gondold át ezt. :D (Amúgy tényleg nézd meg. Az előbbi kettő nagyon erős horror, az utóbbi pedig az egyik legbetegebb anime amit láttam.)

2021. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Hát nem nagyon horror de viszont ajánlom mindenkinek. Nekem nagyon tetszett. Még a mangát is elolvastam.

A The promis neverland szerintem inkább Thriller. De a mangája horror inkább.

2021. dec. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A thriller kifejezést inkább olyan művekre használják ami pszchológiailag hat a nézőre, míg a horror általában a mészárlás, az öldöklés, a sok vér a jellemző.


Bár a téma miatt van vér is meg hasonló, inkább thriller.

2021. dec. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6 azért szerintem ezt a definíció nem teljesen igaz. A Ragyogás pl horrornak számít, holott emlékeim szerint egy jelenetet leszámítva vér sem látszik benne. És nagyon sok alkotás van, ami nagyon véres, viszont thrillernek számít. Szerintem a thriller közelebb áll a krimihez, mint a horrorhoz, de eléggé testvérműfajok így is, nagyon nehéz megállapítani a különségeket. Amúgy erről érdekes viták születhetnének, hogy mitől horror a horror és thriller a thriller. (Pl a Kör egyértelműen horrorfilm, pedig egyáltalán nem véres vagy brutális.)
2021. dec. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyek miatt nevezhető horrornak, de igazából tényleg a feszült légkörre épít inkább, ami ugye a thriller sajátja. Persze nincsenek éles határvonalak ilyen téren, így nevezhető thrillernek horrorelemekkel.
2021. dec. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Mangában sajnos az olvashatatlanság miatt sokáig nem jutottam (gépen kényelmetlen és sokat kell ide-oda görgetni, ebookon meg túl kicsi, de lehet én nem használtam jó forrásokat, viszont én gépen nem szeretek sokat olvasni), de valamivel tovább, mint az első évad történései, és a manga alapján szerintem lehet a horror megállná a helyét. Animében az első évad nekem inkább thriller, a második évadot meg felejtsük el, hogy létezik, miután megváltoztatták és a történetnek szerintem a nagyobb részét kihagyták. Olyan szinten összecsapott volt a 2. évad, hogy megmutatja pl. a térképen a Goldy Pondot, de nem fejti ki mi az, de akkor meg minek mutatja meg, meg az összes többi rész.. Szóval abszolút kár érte, nem értem miért kapkodták így el. A horror a 2.évadra szerintem abszolút nem áll meg.
2021. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az animét nézzük egyszerre thriller (1. évad) és tündérmese (2. évad...)


Ha a mangát is, akkor horrornak is lehet venni.

2021. dec. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!