Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » MIről szól a Fate anime?

MIről szól a Fate anime?

Figyelt kérdés
anime, shunen, light nove

#anime #tv tokoyo
2022. jan. 22. 07:49
 1/10 Robbantós Ririka ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik szériát nézed.


Stay Night-Zero: Alapvetően a jó és a rossz koncepciójának a bontogatásai, de mellé van még egy csomó téma keverve sorsról, sorsszerűségről, vágyakról, ideákról, az ezekkel való küzdésről, annak hiábavalóságáról vagy érdemességéről. A Stay Nightnál 3 aspektus is szerepel, attól függően, hogy a protag, Emiya Shirou mennyire aktív résztvevője az eseményeknek.


Apocrypha: A sorozat feléig nem derül ki, de onnantól a főkonfliktus egy teológiai vita az ember lelkéről és annak megváltásáról. Az egyik fél anyagiasítani szeretné, hogy a "porból lettél, porrá leszel" gondolat mentén ne lehessen se elkárhozni, se üdvözülni; míg a másik fél azt akarja, hogy ez ne történjen meg, mert az ember alaptermészete a küzdelem, többek közt arra vonatkozóan, hogy a túlvilági sorsától tartva törekedjen arra, hogy minél jobbá váljon. Ezzel végső soron pedig a teljes emberi nem tudjon fejlődni.


Kaleid Liner: Igazából klasszikus mahou shoujo sztori, ami nem hoz túlzottan egyedi színfoltot, de piszkosul élvezetes. Mélyebb dolog benne? Nincs.


Extra: Alapvetően az identitásválság körül forog és hogy mennyire is vagyunk önmagunk egyedi értelembe vett egyének, de ez már nagyon spoileres kifejtést igényel.


Grand Order: Igazából semmi másról, mint kalandról téren és időn át, legalábbis minden egyes fejezete. Az összekötő sztoriszál csak a mobiljátékkal együtt érthető, de a mostani Solomon mozival azt is letisztázták valamelyest. Lényegében? Az ember bűnei és erényei.


Az összes többi már ilyen adalékok, paródiák, önparódiák, semmi komoly vagy plusz.

2022. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. jan. 22. 09:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérdező az első kicsit túl melyen nézett bele de igazából nem ennyire komoly hangvételű anime!

A fate zero ami úgymond komolyabb és az egyik legjobb ha nem a legjobb fate story

De mindegyiknek a lényege egy battle royal / survival és szolgálják harcolnak többnyire akik elhunyt hősi lelkek (vagy hódítók/legendás alakok) akiknek van egy kívánságuk és mindegyik körül a szent grál folyik ami teljesít egy kívánságot (azaz kettőt! A szolga és mester vágyát)


Kb mindegyikben ez a fő lényeg azaz battle royal és harc


Nem egy death note és berserk vinland saga szintű mélység… de jó kikapcsolódás és nagyon jó harci jelenetek


Ha az idő vonalat akarod tudni akkor


Na most a legtöbb egy külön idővonalon játszódik és van hogy feltűnnek más idő vonalból is a szereplok de azok inkább parhuzamos személyek

Viszont a hősi lelkek mindenhol ugyan azzal a múlttal rendelkeznek

Fô idő vonalak


Fate stay night/shiro világ

-ebben az alap fate stay night helyezkedik el és ebből 3 verzió van (mivel játékból indult de ezek is parhuzamos világok)

1. Első stay night/saber

2. Unlimited blade works/rin

3. Három movie/sakura

Mindháromban más dolgok derülnek ki és az adott lannyal folytat románcot lényegében


-ide tartozik a fate zero ami az előzmény sorozata itt shiro mostoha apját mutatják be aki megint csak részt vett a szent Grál háborúban


-ebbe a világ rendbe de másik idő vonalon van a fate kaleid prisma itt ilya a főszereplő / azért is ebben a világrendben van mivel ugyan úgy bent van rin shiro az anyjuk és apjuk stb


-még ide lehetne sorolni a fate extra eseményt mivel megint csak több fate stay night karakter bent van és úgy tűnik ebben a világ rendben van de egy párhuzamos időben


Fate grand order világ

Na most ez egy összekötő világ de ennek is meg van a saját világa amiben a shiro star stay night világ félre sikerült és a város elpusztult! És lényegében más korokba mennek főként törtenelmi korokba de a mobil játékban volt már a fate kaleid prism világban is

Enek van egy nyitó movieje

2 camelot movie (ami most jelent meg viszont a storyban itt helyezkedik el)

22 vagy hány részes gilgamesh/sumér fejezet (ami régebbi mint a camelot fejezet viszont ez az utolsó kaland a játékban)

És még most lesz egy anime sorozat is ha jól tudom


Fate apocrypha világ

Itt egyedül ez a világ helyezkedik el még (amúgy ebben vannak a legnagyobb harcok)


És elvileg most lesz egy új széria is

2022. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Robbantós Ririka ***** válasza:

#3 Hidd el, pontosan erről szólnak a sztorik, csak a felszínen nem annyira nyilvánvaló. Az idővonalról meg itt van bő kifejtés: [link]

Én is ez alapján vettem a leírásom, és inkább hiszek annak, aki egyébként is fordítja a franchise-t.

2022. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4 ne haragudj de láttam mindegyiket...

az idővonalat meg kifejtettem teljes mértékben

lényegtelen hogy kifordítja

meg lényegtelen hogy miről szólnak ennyi erővel a spongyabob meg egy tengerbiológiai dokufilm... ":D


ez még mindig egy battle royal és survival anime!


egyedül a zero komolyabb hangvételű ami ideológiákkal foglalkozik a többi meg alap shounen...

a berserk meg az aot illetve death note na azok tényleg ideológiákkal foglalkoznak!


a fate az még mindig egy könnyebb shounen anime... nem is emiatt fél meztelenek a nők benne...


meg nem kell többet belemagyarázni mint ami... lényegtelen hogy ricz-ronin fordítja


de kifejtem neked valóban mi micsoda!

fate stay night/saber - shounen egy kis romantikával

stay night unlimited blade/rin work - ugyan az

stay night heaven feels/sakura - shounen darkosabb és egy kis ecchi


fate zero - komolyabb hangvételű van benne egy kevés ideológia


fate kaleid prisma - ez egy full akció kislány ecchi! lényegében 12 éves lányok huncutkodnak egymással és kőkeményen nyelveseznek egymással! szóval inkább pedofil jellegű ecchi + akció... de van benne könnyed humor és cukiskodás is!


fate extra - egy gyenge valami ami próbál rejtélyes lenni de annyira érdektelen a főszereplő és a harcok is gyengék benne... mondhatni ez a legunalmasabb... de ugyan úgy egy shounen battle royal


fate grand order - na ebben sokkal több az ecchi és a félmeztelen lányok csak úgy! mert hát mi a jobb védelem mint a csupasz fenék és a melltartó?

a lényege meg marad kaland akció és történelmi korokon át megy de megint csak a főszereplő annyira jellemtelen és haszontalan...


fate apocrypha - itt nem kigazán kapunk storyt! de annál jobb harcok vannak benne sőt a legjobb harcok! alapból nem 7 hanem 14 versenyző van fekete és vörös csapatban! itt kb mindenki kap szerepet és több főszereplője van az egésznek! de mondom nem igazán van story és alig vannak kibontva a karakterek (több rész kellett volna neki) a vége fele már azt sem tudjunk hogy ki kivel van mert ahogy mondtam nincs story... egy koncept van ami a duplázás és a battle royal + kapunk egy kis romantikus szálat is a végére...


egyik sem mély anime nem is akar az lenni hanem csak a jó harcokról szol...

2022. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

tehát miről szól a fate széria?

mindegyik egy battle royal

a fő koncept a szent grál mindig! eköré gyűlnek a mágusok és megidéznek hősi lelkeket akikkel harcolnak!

minden más lényegtelen mert mindegyiknek ez a fő mozgató rugója és nem megy bele mélyebb dolgokba sosem... ez kb olyan mint a bleach... a story gyenge de nem is arról szól hanem a nagyon jó harcokról!


https://www.youtube.com/watch?v=QhTgfXzqmLU

2022. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Robbantós Ririka ***** válasza:

#5 Hát, nem éppen lényegtelen, mert az ürge elég mélyen benne van, még nemzetközi szinten is, szóval ez a "lényegtelen ki fordítja" elég röhejes. (Főleg, hogy azok mindig jócskán közelebb kerülnek ahhoz, amin dolgoznak.)


De erre mondtam, hogy amit te vakerolsz, az a felszíne. A Spongyabobnak is rengeteg áthallása van amúgy a tengerbiológiával, a részleteiben kell azokat keresni.


A Berserk nem foglalkozik ideológiákkal. Egy politikaibb hangvételű shounen az elején, ami gyakorlatilag a középkor eseményeinek és ármánykodásainak sűrítménye. Onnantól meg dark fantasy kaland, nincs semmi új, csak az régi ármányok utóélete, hozadéka. Az AoT-ban nincs ideológia, az utolsó arc nem fejt ki semmit, kapsz egy felszínes náculást a kontinentálisak részéről, meg a szokásos jó-rossz tengelyt. A Death Note ugyanezt játssza el a gyilkosság és a bűnnel, de az se megy bele mélyen. Talán a szöveget értelmezni is kéne sokszor, nem csak úgy nézni, hogy a szádba rágja azokat, ahogy ez a 3 cím is teszi.


A Zero is ugyanígy rágja a szádba, csak elég gyökér módon, mert Urobuchi Gen írta, akinek külön fétise van a semmit mondó komolykodásra és a szenvedésre. Amikor Caster levág egy 15 perces monológot arról, hogy mennyire gonosz, és semmi kifutása, csak az, hogy ő gonosz... Hát nem éppen "tényleg ideológia".


A Stay Night 3 útvonalát meg ha megnéznéd jobban, hogy nem csak romantikus shounen, hanem mi a mozgatórugója a cselekménynek: Saber sztorijában Shirou ugyanazt játssza el, amit Kiritsugu. Hátul marad, nem akar részt veni, ha nem muszáj, nem konfrontálódik nyíltan. Saber emiatt is hordja le a felénél, hogy ugyanolyan idióta, mint Kiritsugu, hogy megtartja szóról szóra annak ideáit.

Rinnél tartja ezt, de aktívabb szereplő, körültekintés nélkül végzi a dolgát. Részint elhagyja a nevelőapja ideáit, belátóbb, hogy mindenkit nem lehet megmeni, de törekedni kell rá.

Sakuránál már meg sem próbálja ez utóbbit, hanem azt mondja, hogy "azt mentem meg, akit meg is tudok menteni".


Kaleid Liner: Gratulálok, leírtad erről ugyanazt, amit én is. Nesze, egy keksz.


Fate/Extra: Öm, milyen Battle Royale? Minden szinten egy ellenfél van, nem sok és mindenki mindenki ellen, ami egyébként a battle royale receptje. Legalább tudnád, hogy mit beszélsz, ez mezei párbajozás. :D A főszereplő azért érdektelen, mert ahogy írtam, spoileres kifejtést igényel, de a te kedvedért elmagyarázom: miután eleve egy digitális világban játszódik, a megölt karakterek hátramaradt adathalmazaiból áll össze a főszereplőnk, emiatt azt sem tudja, hogy ő maga kicsoda, egyszerre mindazok és egyikük sem, miközben azzal a mesterrel azonosítják, akit a legelején láttunk meghalni. Az egész történet folytán neki az a dolga elsősorban, hogy megbékéljen magával, meg tudja magát határozni, kételyek nélkül. (Röviden: istenverte jellemfejlődést hajt végre.)


Grand Order: Gratz, enél is leírtad megint ugyanazt lényegében. Boldog vagy?


Apocrypha: Azért vicces, hogy ennél egyébként azt, amit leírtam, konkrétan elhangzik, nem egyszer a sorozat alatt is. A második felében meg felborul a ki kivel van rendszer, de még így is, csak egyetlen pártol át az egyik oldalról, szóval nem igazán világos, hogy mi nem volt követhető.


Az, hogy shounen, romantika, ecchi... Sok esetben a felszín. Nettó komoly hangvételű animéket akarsz? Haibane Renmei, Kaiba, Paranoia Agent, Lain, Tatami Galaxy. Ez az öt egyike sem fogja a szádba rágni a dolgokat, hanem használni kell hozzá a szürkeállományt, mert akkor bizony ugyanúgy semmilyenek lesznek. Nem csoda, hogy az amúly bokasekélyes címeket magasztalgattad.

2022. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mondjunk ott veszted el az egész hitelességedet hogy a 3 legmélyebb anime művet ocsárolod ":DDD


a battle royal mint műfaj nem csak azt jelenti hogy mindenki mindenki ellen hanem tornament meccsek is vannak benne... a lényege hogy a műfaj azt jelenti hogy párbajokról szólnak

ahogy az isekai is azt jelenti hogy a jelenkori japán átkerül egy kora középkori europai-kúltur világba amiben van mágia!

és még is az isekai mint szó azt jelenti hogy másik világ...


ahogy az ecchi is azt jelenti hogy perverz de nem perverzséget kapunk hanem szexualitást és soft pornót...


a shounen pedig fiút jelent még is a műfaja...


a berserk nagyon is ideológiákkal foglalkozik... nem jó és rossz mert pont hogy nincs benne jó és rossz...

a manga rendesen kifejti a dolgokat ellenben az anime...

az aot meg még inkább nem a jó és a rossz... ":D nem is tudom hol élsz te... de látom te csak a személyes szubjektív véleményedet hangoztatod...


felszínes náculás ":DDD szerintem inkább kérdezd meg a töri tanárodat mi volt a náci ideológia és maga a náci németország...

marley inkább az imperilista japán az eldiai tábor pedig eléggé hasonlít koreára ":D paradise pedig egy teljesen új dolog

sőt kína és vietnám közt is lehet párhuzamot venni...


a náci ideológia teljesen más volt...

és nem csak a zsidóké volt a balszerencse hanem a fél cigányságé valamint 4-5 millió szláv emberé és még nagyon sok magyar meleg szellemi fogyatékos és politikai személyek...


nem kell spoilerezni nekem mert láttam mind egyik kedvenc anime szériám csak szolok... a probléma itt veled van mert azt hiszed több mint ami pedig nem!

bokasekély a death note az aot meg a berserk? ":DDD igen teljes mértékben hiteltelen vagy...


valamit muszáj a néző szájába rágni valamit meg nem! ezek is írói hibák lehetnek! mert még mindig nem a mi véleményünk és nézőpontunk a mérvadó hanem az író szándéka ahogy be akarja mutatni a világát!



visszatérve berserk habár van benne politika de sokkal több az ideológia ami viszont középkori ideológia


tudni kellene hogy sokat merít a rózsák háborújából és a francia-brit háborúból is a mű

akkoriban pont eléggé kérdéses volt hogy egy zsoldos kaphat nemesi címet! ez főként ideológia volt mintsem politika...

és megint miután előjön a dark fantasy akkor is ideológiák vannak még pedig a karakterek közt! itt konkrétan élő szereplőket kapunk


death note... na ezt hagyjuk ezt nem fogom elemezni mikor letarolta a világot!


aot megint csak ideológia van és összetűzés 2 paradis szigfeti közt 2 marley közt és marley és paradis közt!


a fate zero-ban kiritsugu ideológiáját láthatjuk és hát a végét... ez teljes mértékben kiváló munka volt írói szempontból mert nem félte meg tenni a lépéseket


a többi fate az sokkal felszínesebb és egyszerűbb!

lényegtelen hogy az extra főhőse miben szenved mert érdektelen és nem foglalt le mint nézőt! ellenben shiro karaktere mindig jó és leköti a nézőt! csak nézzünk meg a számokat mennyire volt sikeres az extra!!!


a kaleid is azért jó mert a szereplőkben van érdekeltség...

és habár ez kemény leszbikus pedo szexualitás teljes mértékben megöli...


nagyon szánalmas hogy a fate-et tartod mély címeknek a fenti 3-mat meg nem... de figyelj kérdezz körbe melyik a mélyebb és komolyabb...


azért a death note-ot leszólni ":DDD téged cirkuszban kellene mutogatni


amiket írtál na azokról egyikről sem hallottam...


lehet hogy nem rossz animék DE... az a baj hogy ami jó ami rendkívüli arról beszélnek már... nem hiába lett mostanában a berserk a witcher és a trónok harca is népszerű! ezek mind régi művek amiket a kora nem kedvelt igazán mert túl valósak voltak és inkább superman batman pókember dragon ball meg astroboyt akartak ami sokkal egyszerűbb és emészthetőbb befogadhatóbb

2022. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Robbantós Ririka ***** válasza:
Hát édes fiam, sok marhaságot összeszedtél és nem foglak tinóból ökörré képezni. Tessék szépen megnézni azt az 5-öt, amit említettem, mehet mellé a Kyousougiga, Steins;Gate, Psycho Pass... Esetleg még Shimoneta, Spice and Wolf, Legend of Galactic Heroes, Ezek még a Fate-nél is jócskán mélyebbek, de a Death Note, AoT, Berserk triónál meg aztán pláne. És jegyezd meg: attól még, hogy valami népszerű, nem feltétlenül lesz jó, kiváltképp nem magasztos.
2022. jan. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A FATE animék NEM NEKEM VALÓK
2022. jan. 23. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!