Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Csak szerintem teljesen...

Csak szerintem teljesen értelmetlen az, hogy Eren manipulálta az apját?

Figyelt kérdés

Eren tulajdonképpen mégcsak titán sem volt, amikor Grisha legyilkolta a királyi családot, azután kapta meg csak a foundert, vagyis tulajdképpen annak, hogy Grisha legyilkolja őket muszáj volt, hogy egyszer megtörténjen bármilyen befolyás nélkül is, hogy Eren egyáltalán képes legyen erre. Nem tudom, hogy érthető-e. Ha Grisha nem öli meg a családot, akkor Eren nem kapta volna meg a foundert és így nem is jutna el idáig. Ha egy olyan dolgot befolyásolt volna, ami abban az időben volt, amikor már megvolt a founderje, az lehetséges lenne, tehát teszem azt Hannes halálát már megtudta volna akadályozni, mert akkor már megvolt az ereje hozzá. Ha visszamegy a múltba és megmenti Faye-t, az megintcsak nonszensz lenne, mert akkor Grisha nem jutott volna el odáig és akkor Eren sem lenne, viszont, ha egy olyan embert ment meg a múltban, aki nem volt hatással Grishára meg úgy különösebben Eren jövőjére, akkor az megintcsak más. Akkor ennyi erővel miért nem ment vissza Ymir múltjába, hogy őt befolyásolja, hogy ne mentse meg a királyt? Azzal is az lett volna baj, hogy ha az nem történt volna meg, akkor Eren nem is biztos, hogy létezne. Remélem érthető. Tökmindegy hány idősík van, ennek egyszer megkellett, hogy történjen a manipulálása nélkül is.


Hacsak nem volt valahogy benne Ymir keze is, ez így logikátlan.



2022. febr. 3. 04:33
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ó ezer bocsánat most picit szpojlereztem Ymir múltjának kapcsán, nem direkt volt.
2022. febr. 3. 04:40
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

talán az attack titan amúgy is Erené lett volna, csak máshogy

csak aztán azért manipulálta az apját és másokat, hogy úgy alakuljon a dolog, ahogy ő szeretné

(valaki emlékezik még erre a jelenetre? :D)

[link]


valószínűleg mikor Historia-t kézen csókolta beütött neki valami

2022. febr. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

nem tudom mennyire segítek ezzel de ebben a videóban főleg a közép-vége felé van egy kis magyarázat az időkkel kapcsolatban, ha nem segít akkor bocsi :( (csak akkor nézd meg ha már láttad az új kijött részeket)

https://www.youtube.com/watch?v=bfhDzlREQRI&ab_channel=Anime..



am ymir itt fő boss

2022. febr. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

Lehet most nagy hülyeséget fogok mondani, ha igen akkor bocsi érte (csak az animét néztem, ott pedig tudtommal nem magyarázták el az idősíkokat, szóval magáról az időutazásról beszélek).


Mivel az időutazás alapvetően lehetetlen, így minden ami megjeleníti fikció. Tehát teljesen mindegy hogy működik, elfogadjuk hogy így van. Az hogy vannak a titánok, legalább annyira értelmetlen mint az hogy Eren manipulálta Grishát. Mindkettő a fikció része.

2022. febr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként igen, teljesen értelmetlen ha logikusan gondolkozol. Egy másik animénél már kevesebbért is elkezdik szídni, hogy milyen szar.


Egyébként valami olyasmire gondolok én, hogy pl. a SnK képes a jövőt is látni/befolyásolni a múltat ezzel akár új jövőt teremtve.


Amúgy azt is kiemelhetted volna, mint értelmetlenség, hogy Grisha látta Zeke-et. A többi jelenetben is volt utalás, hogy látja őket néha-néha, viszont azt leírhatjuk a képzeletének is. Viszont a végefelé meg is ölelték egymást.

2022. febr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%
Ez egy klasszikus bootstrap paradoxon, előszeretettel használják a mainstream időutazós történetekben
2022. febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

Na most azoknak akik amúgy azt sem tudjak mi azaz időutazás de azert meg mondják 😂😂😅😅😅


Logikailag teljesen jó de még bizonyos időutazó képletekkel is!


Na most sorrendbe teszem a kérdéseket

1. Logikus volt amit eren csinált?

2. Meg történhetett ez az esemény eren nélkül? Azaz a zero esemény?

3. Képes volt erre eren?

4. Lehetséges így az idő utazas?

(Ha valamit kifelejtettem szóljatok)


1. Igen logikus és értelmes volt amit eren csinalt különben grisha nem ölte volna meg a királyi családot!

+ nem az a lényeg hogy eren mikor volt titan hanem hogy grisha mikor volt titan!!!

Mert az a lényege az egésznek hogy grisha és a többi attack titan látja a jövő emlékeit is! Na most ez az egész beszélgetés azért történt meg mert zeke elvitte erent az apjuk emlékeibe! Ezt grisha úgy élte meg mintha a jövő lenne és ki lettek egyenlítve…


2. Valószínűleg nem mivel ott van a hawkings féle időutazás ami feloldja az összes paradoxon problémát! Röviden ez arról szól hogy azért te tudsz idő utazni oda abba a pillanatba mert mindazok a változások amiket csinálsz az azokat eredményezi ami az idő természetes folyását tudta létrehozni! Kicsit zavaros de 110-nél kicsit több iq kell hozzá de nem érthetetlen… azaz minden amit csinálsz nem hoz változást viszont ez törvény szerű volt azaz sors szerű!

Pl fen maradt egy festmény ami megváltoztatta a kultúrát de senki sem tudja hogy kicsinálta… te vissza utazol és meg rajzolód azt a festményt!


3. Eren megint csak képes volt erre mert nem a múltat változtatta meg!!!!!!!!! 1 dimenzióban látjátok az időt azonban a gondolat kísérletekben több dimenziós! (Persze oke anime szekció nem lehet sokat várni 😅)

A lényeg nem múlt meg változtatás volt hanem jövő meg változtatás!

A hawkings féle időutazással lehetséges a zéró vonalat kihagyni és már eren emlékei az első attack titanban jelen voltak és mivel az elsőben jelen voltak ezért nem a múltat hanem a jövőt változtatta meg!

Ez kb laplace démona (elmélet) amiben a “démon” ismeri az összes részecske sebességét és irányát ami miatt képes látni a jövőt


4. Mint mondtam lehetséges így az időutazás

Eren nem a múltat befolyásolta és nem is képes a múltat megvaltoztatni

Hanem az előző attack titánok látták a jövőt és eren pusztító akaratát ami hatással volt rájuk!

Sőt igazából nem is volt időutazás ilyen értelemben mert ahogy mondtam az attack titan képessége az volt hogy képes az emlékeket mind a múltból mind a jövőből meg szerezni! Ehhez elég “laplace démona” is

Már amúgy maga a titánok létrehozása is a tudomány high-end-je! Mivel miből is hozzák létre? Csak megemlítem hogy E=M.C2 azaz energia egyenlő az anyaggal!!! Szóval rendelkezni kell azzal a szuper nagy energiával ami ráadásul anyaggá válik nem beszélve nagyon bonyolult kémiai anyagokká!!!

Minden bizonnyal az ösvények világa egy másik tér-idő! Amiben megjegyzik hogy az idő is másképp telik de szerintem pont az hogy nincs ott idő hanem akár egy kvantum állapot

2022. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
79%

#7

"grisha és a többi attack titan látja a jövő emlékeit is"

Amit egyedül akkor láthatsz, ha nem lehet megváltoztatni a jövőt. Ha meg lehet, akkor gyakorlatilag minden lehetséges esetet látnod, ami végtelen. Tehát végtelen ideig állsz ott és gondolkodsz, hogy melyik jövőt akardd.

Ezzel szemben viszont pont Owl mondta, hogy "csináld ezt vagy a múlt megismétli önmagát". Ezzel kimondta, hogy a jövő nincs kőbe vésve, így nincsenek olyanok, hogy jövő emlékek.


Ez minden esetben logikátlan marad.


"azaz minden amit csinálsz nem hoz változást viszont ez törvény szerű volt azaz sors szerű!"

Csak láttuk, hogy jelen esetben nem történt volna meg. Ezért problémás, amikor visszautazást mutatsz az időben, mert ha olyat mutatsz, ami megváltoztatta volna a jövőt, akkor értelmetlen lesz az egész.


"A lényeg nem múlt meg változtatás volt hanem jövő meg változtatás!"

Atya úristen...

És te azt gondolod, hogy okos vagy?

Láttuk, hogy a múlt az az, hogy Grisha nem ölte volna meg őket, sőt, te magad mondtad, hogy Eren nélkül nem is lehetséges ez.

Ha Eren nélkül nem lehetséges, vagyis kell egy 20 év körüli Eren, akkor bizony a múlt megváltoztatásáról van szó.


Egyébként itt a múlt megváltozásáról volt szó. Ha a jövő változott volna, akkor tettére az adott pillanatban már Eren is más lett volna. Viszont Eren és Zeke ugyanaz maradt, rájuk nézve nem változott semmi. Grishára nézve változott, aki a múltban volt hozzájuk képest.


"Hanem az előző attack titánok látták a jövőt és eren pusztító akaratát ami hatással volt rájuk!"

Ami abban az esetben logikus, ha a jövő sem változtatható meg, viszont ebben az esetben meg nem is kellett volna Erennek megszólalnia, mivel bármit tesznek a jövő változatlan. Illetve ahogy írtam, Owl se olyan tanácsot adott volna, hogy "tedd ezt vagy a múlt megismétli önmagát". Ezzel kimondta, hogy változhat a jövő.

Ha viszont változhat, akkor végtelen mennyiségű emléket kellett volna látniuk, nem csak egyet. Ezzel pedig mindig választhatták volna az optimális megoldást egy szituációban.


"Már amúgy maga a titánok létrehozása is a tudomány high-end-je!"

Csak felépíthetsz egy világot, ahol a logika megengedi a titánokat. Senki nem azt vitatta, hogy a mi világunk szabályainak nem felel meg, hanem azt, hogy a logikának megfelel-e.

Annak pedig nem.


Isayam bigbrain moment-et akart összehozni, ami logikailag nem állja meg a helyét. Ennyi történt.

Nekem ezzel nincs gondom, viszont azzal van, amikor valaki ezt meg akarja magyarázni, mikor ennek töredékért leszólnak animéket.

2022. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:
74%

Én ahhoz szólnék hozzá ,hogy Grisha mért látta néha Zeke-t de Eren-t nem igazán. Gondolom azért mert Eren bizonyos emlékeket megmutatott (nem mindent) s köztük voltak olyanok is amikor az ő emlékeiben utaztak. Viszont azokat Grisha a felnőtt Eren szemszögéből látta, mintha saját magát látná kívülről. S Zeke-hez csak olyankor szól hozzá amikor Eren épp a háta mögött van s Zeke fele néz. Tesz is megjegyzéseket Zeke külsejére (hogy megöregedett, szakállas lett stb) de Eren külsejére egyszer sem mert azokat a jeleneteket az ő szemszögéből látja. Ezért van az például ,hogy mikor felmutatja a kulcsot a 9-10 éves Erennek akkor a felnőtt Eren-t nézi maga előtt mert ő ezt az emléket úgy látta ,hogy ő saját magát nézi szemből. A Reiss családos jelenetnél is egyszer kicsit hátrapillant (mikor Frieda papol az eskü miatt s Eren rettenetes dühös lesz) mert mögötte van Eren és emlékszik az ő szemszögéből is.


Ami a múlt-jövő megváltoztatását illeti nem tudom egyáltalán meg lehet-e változtatni. Sasha halálakor Eren kérdezett rá ,hogy mi volt az utolsó szava és kiakadt mikor meghallotta ,hogy “hús”. Lehet Eren látta Sasha halálát de máshogy s próbálta másképp intézni a dolgokat de mégis úgy halt meg ahogy látta s ezért akadt ki mert nem tudta megváltoztatni.

Na meg Kruger/ Owl is azt mondta Grisha-nak ,hogy alapítson családot stb-stb különben az egész újraismétlődik. Tehát lehet ,hogy ha nem úgy történnek a dolgok ahogy akkor elölről kezdődik addig amíg úgy nem fognak történni ahogy s csak akkor tud haladni előre minden s nem újraismétlődni. Az már más téma ,hogy utána újra történhet egy ilyen “időhurok” (utalva a manga legvégén az extra fejezetekre).


S milyen érdekes meg egyben szomorú ,hogy Kenny-nek milyen igaza volt. “Mindenki rabja valaminek”, ugye. Eren meg a szabadság rabja, ironikus.

2022. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Igen, egyedül a Time Loop teória magyarázhatná meg. De ez is csak egy teória, nincs szó róla a mangában/animéban.
2022. febr. 3. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!