Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Attack on Titan: plot hole,...

Attack on Titan: plot hole, vagy csak elsiklottam valami felett?

Figyelt kérdés
Szóval a legutóbbi rész kapcsán felmerült bennem egy kérdés: kik is az eldiánok? Mert ugye az animében (a mangát nem olvastam) úgy magyarázzák, hogy ők Ymir leszármazottai, akik titánná tudnak változni. Tehát minden eldián Ymirtől származik. De akkor kik azok, akiknek királyi vére van? Miben különbözik egy királyi vérű eldián, egy normálistól?

2022. febr. 9. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Eldia egy nemzet, úgy mint pl nálunk a magyarok. A királyvérűek pedig azok az Eldiaiak, akik a király leszármazotjai, ezáltal Ymir leszármazotjai is. Igen, Ymir leszármaztjainak tartanak minden Eldiait mert titánná tudnak változni és lényegében ő miatta lett ez a nemzet, az ami, de vérszerint nem leszármazott.
2022. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként első vagyok, kiegészíteném ezt még két dologgal. Ami van Plothole benne, az pl az, hogy eredetileg az Ackerman vérűekre nem hatott az alapító ereje, de végül mégiscsak.


A másik meg az, hogy ez a magyar, mint nemzet, jó példa, de próbáld meg mondjuk behelyetesíteni a németekkel, a Great Titan wart az első vh-val (The Great War), ugyan így próbáld meg majd a karaktereket is. 😅

2022. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Az eldiaiak/ eldiánok mint nép léteztek Ymir előtt is de titánerő nélkül. Maga Ymir nem volt eldián (hisz ha az lett volna akkor őt s a faluja tagjait nem támadták volna le az eldiánok) de a király igen s így a 3 lánya is eldiánnak minősült. Mint ahogy pl: Reiner is csak az anyja felől eldián de ez elég a titánerőhöz. Csak azok az eldiánok tudnak titánná változni akik Ymir leszármazottjai és a “jelen eldiánok” már mind azok ezért bármelyiküket titánná lehet változtatni.


Ami a királyi vért illeti gondolom azért ,hogy ne használhassa akárki a Founder-t ezért azt egy vérvonalhoz kötötték, ez lett az a királyi vérvonal (gondolom Ymir egyik unokájától kezdve) ahol öröklődött s csak ők tudták használni. Ymir többi vérvonala “felhígult” a generációk során s így azok nem tudták/ tudják használni a Founder-t. Sőt, eleve Ymir 3 lánya sem az ő teljes erejét kapta meg hanem csak darabokat ami később végül 9 részre szakadt.

Az is gyanús ,hogy Ymir TELJES erejét még az azutáni királyi vérű hordozók sem tudták kihasználni ha csak abból indulunk ki ,hogy Frieda titánja olyan 14-15 méteres volt, Uri titánját is láthattuk (részben) de az sem tűnt sokkal nagyobbnak míg Eren és Ymir-é meg többszáz méteres szörnyetegek.

2022. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az megvan, hogy Eldia egy nemzet, de akkor miért van az, hogy annak tagjai tudnak titánná változni, más nemzetek tagjai pedig nem?


SPOILER


Pl ott volt Ymir, aki eredetileg nem Eldian, csak egy rabszolga akit valahol elfogtak. Ő át tudott változni titánná, és senki más az ő korában. Utana pedig a lányai tudtak átváltozni és senki más. Ez alapján eléggé úgy tűnik, hogy csak Ymir leszármazottai tudtak átváltozni 😅

2022. febr. 9. 19:00
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ymir sem tudott születésétől kezdve, csak onnantól ahogy az a gerinchernyóizé (ünneplős nevén hallucigenia) rátapadt s ezzel létrehozva az első titánt.

A titánerő szempontjából nem az a lényeg ,hogy az ember eldiai vagy sem hanem az ,hogy Ymir leszármazottja-e vagy sem. A kavarodást az okozhatja ,hogy a jelen eldiánok már mind Ymir leszármazottjai mivel ahogy írtam titánerőhöz az is elég ha az egyik szülő Ymir leszármazottja s emiatt a “fél eldiaiak” (mint például Reiner) is automatikusan eldiainak/ Ymir leszármazottjának számítanak. S a 2.000 év alatt Ymir leszármazottjai “kiszorították” a nem-titán eldiánokat s emiatt a jelenben már minden eldiai egyben Ymir leszármazottja aki rendelkezik a titánná változás képességével. Ymir idejében még csak ő volt képes rá mivel egyedül csak ő találkozott azzal a lénnyel s ezt vitték tovább a lányai.

2022. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam, vsak egyszerre írtuk, aztán azelőtt küldtem hogy olbastam volna a tiédet 😄
2022. febr. 9. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!