Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Írnátok olyan animéket,...

Írnátok olyan animéket, amiben a főszereplőt/fontosabb mellékszereplőt a szülei bántalmazzák?

Figyelt kérdés

Amiket tudok írni példáknak:


Hősakadémia (Shoto-ra gondolok)

Mahou shoujo site (btw nem tudom jól írtam e)

Talán a Kotoura-san

Ansatsu Kyoushitsu: Jump Festa 2013 Special


Köszönöm!



2022. febr. 10. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Erased-ben Kayo-t bántalmazzák.
2022. febr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az Erased jutott eszembe.
2022. febr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

hát egyikben sem annyira lényegi inkább pár szót szólnak róla és ennyi...


amúgy shoto-t nem igen "bántalmazták" inkább nagyon szigorúan nevelte az apja mert shotonak felelőssége volt mert az erő amivel született korlátok nélkül használhatja és nem pusztítja vele a testét

egyedül az anyja őrült meg kicsit és igazából ő forrázta le...

2022. febr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az érzelmi bántalmazás is játszik, akkor AoT - Zeke
2022. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Erased én is. Tudom, hogy már ketten ajánlották, de egyrészt, hogy érezt az utalást, másrészt meg a kedvenc animém, úgyhogy muszáj én is leírjam.


Ha szereted a horrort, vagy bírod, akkor Higurashi no Naku Koro Ni, mind a két évadban (pontosabban az első két évadban, több is van, de csak ezeket láttam, mert úgy tudom, ez a fősztorivonal) feltűnik, mint igen fontos mellékszál.


Little Busters. Nem sokat szerepel ez a szál, az első évad végén pár rész erejéig, viszont akkor nagyon brutálisan jelen van a téma.


Shigatsu wa Kimi no Uso, romantikus dráma, az egész alapkonfliktust ez szolgáltatja. Itt a konkrét főhős van (volt) ilyen helyzetben, a többivel ellentétben.


Háát... Code Geass esetleg. Science fiction KIRÁLYDRÁMA, úgyhogy a "főszereplőt/fontosabb mellékszereplőt a szülei bántalmazzák"-dolgot kissé másképpen kell gondolni, mint ahogy gondolod (nyilván ahogy egy háborús királydrámában előfordulhat), de végül is ide illik. Zseniális amúgy, de nagyon nehezen emészthető anime.


És nagyon nem ilyesmi érdekel, de a Steins Gate-ben is felbukkan hasonló szál, viszont egyáltalán nem úgy, mint ahogy várnád.


Mind az öt nagyon jó anime, első és utolsó top 3 szintű nagy kedvenc, de a többi is nagy kedvencem.


Valamint nem anime, de a japán és kínai kultúrára lett felépítve, és ha már Shouto-t felhoztad, akkor muszáj ajánlanom az Avatár: Aang legendája sorozatot. Amerikai, de zseniális, és a Hősakadémia Shouto karakterét konkrétan innen copy-zta le. Fantasy, mestermű, kötelező darab.

2022. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg a Hige wo Soru. Az előző vagyok. Nem fizikai bántalmazás, hanem lelki, de durva.

És az Elfen Lied, ahol szexuális bántalmazás van a gyerek irányába, de én őszintén azt az animét nemigen ajánlanám, nagyon nem kedveltem. De ki tudja, lehet neked tetszeni fog, sokan kedvelik.

2022. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Angels of deathben mindkét főszereplőt bántalmazzák, ami rányomja a bélyeget a személyiségük kialakulására. Nekem tetszett, ha gondolod nézz bele.
2022. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek:)
2022. febr. 12. 09:52
 9/10 anonim válasza:
100%
platinum end, ez az egyik oka a sztori kezdetének
2022. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mirai Nikki-ben Yuno-t
2022. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!