Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Próbáltatok már saját készítés...

Próbáltatok már saját készítésű anime figurát készíteni? Ha igen, tudnátok olcsón beszerezhető modellező anyagot ajánlani?

Figyelt kérdés

Magyarországon belül, olcsó, levegőn száradó (a kisüthető gyurmákkal nem szeretnék egyelőre kísérletezni) színes gyurmát szeretnék beszerezni, hogy kipróbálhassam ezt a hobbit. Hol tudnék ilyen anyagot vásárolni?



A hobbiboltokban eddig a Fimo gyurmákkal találtam csak, amiket kicsit drágának találok. Kezdetben egy olcsóbb termékkel szeretnék próbálkozni.



2022. febr. 21. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a legolcsóbb levegőn száradó gyurma, ami eszembe jut, az a jovi, bár figurakészítéshez nem igazán ajánlanám. ha nem bánod, hogy egy kicsit főzőcskézni kell, esetleg keress rá házi porcelángyurma receptekre. sajnos egyik opció se színes, de egy vékony ecsettel és akrilfestékkel egész szépen le lehet ezeket festeni.

gondolom, kínai szobrászkodós videókból vetted az ötletet, de azt a gyurmát itthon nem kapni, csak kínából rendelni. illetve elsőre ne számíts rá, hogy ugyanolyan szép lesz ^^

(én eddig egyszer sütöttem magamnak egy full figurát fehér fimóból, ahhoz képest, hogy nem vagyok tapasztalt szobrász, nem lett rossz, de sokkal trükkősebb, mint ahogy a youtubeos videókon látszik.)

2022. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A hideg porcelánt én is nézegettem, jónak tűnik és ki szeretném majd próbálni.

A jovi-hoz hasonló gyurmával az volt a bajom sajnos, hogy nagyon maszatos volt a vele való munka. Azt remélem, hogy a porcelángyurma a benne levő olaj miatt majd nem tapad annyira a kezemre.



Igen, ezek a youtube-os videók voltak a hunyók,hogy elkezdtem érdeklődni ezután az anyag után.

2022. febr. 22. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!