Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyek a legfelkapottabb...

Melyek a legfelkapottabb animék a magyar otakuk körében?

Figyelt kérdés
Leginkább az elmúlt 3-5 év animéire gondolok.

2022. márc. 18. 13:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Attack on titan
2022. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

naruto

one piece

kimetsu no yaiba

hero academia

fate zero

aot (az egyik legnagyobb)

2022. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
és most hogy visszatér a bleach na az fogja vinni a prímet! de nem csak itt!!!
2022. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Owasu sex kun
2022. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%
Death Note
2022. márc. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántani szeretnék senkit, csak elgondolkodtatni, és kérem, legfeljebb olyanok olvassák el soraimat, akik nem elfogultak, nem elvakult rajongók, hanem eszük, értelmük is van (érett, felnőtt értelmük), és értelemmel is képeeks vitázni, illetve véleményt alkotni:


a legfelkapottabbak mind alapvetően shounen. Nézzétek végig a felsorolásaitokat. Így van, Európára jellemző is, nagy általánosságban.

Esetleg shounen, ami KISfiúsat jelent. De van olyan is, amikor a shounen műfajból kerülnek ki, ami amerikai hatású.


Értitek. Japán animáció, de amerikaias, és ez a legfelkapottabb JAPÁN(!) animációs stílus (legalábbis Európában). Önmagáért beszél.


Ez olyan kb, mint hogy k-pop, azaz koreai pop. Mi vált az uralkodó szellemiséggé, befolyássá Dél-Koreában? Amerika. USA utralta térség, erősen. És USA hatású a k-pop zeneipar is, alapvetően. De azért léteznek k-pop rajongók, azaz koreainak nevezett erősen amcsi zene. Ez is ilyesmi.


Nyilván az USA hatása legtagadhatatlan, bizonyos értelemben, de nem mindegy az arány. A shounen messze a legerőteljesebben amreikai hatású japán animációs műfaj. A japán popzene meg nem annyira USA hatású, nagy átlagban, mint a k-pop.


Mondom ismét: szeresse bátran bárki a shounent, de én minden más anime műfajért rajongok inkább, mint shounen-ért. Nyilván itt is az arányok a döntőek, hiszen sok anime kevert műfajú, nem zárkózom el attól, ha van némi shounen jelleg egy animében, dea tipikus shounent nem szeretem.


De amikor valami elvont, mávészlélek kell hozzá, vagy filozófiai érzék, akkor már ne mfekapott. Nyilván, hiszen shounen=kisfiús értelem és lelkivilág elegendő ahhoz, hogy valami divatos legyen. És egyúttal felszínes, sablonos. De ettől még lehet szeretni. Nekem kb 12 éves koromig tetszettek csupán és addig se rajongói szinten, hanem többek között. Valahogy én elvontabb, mélyebb, egyedibb dolgokra vágyom. Ki ilyen, ki olyan.


Még egyszer elnézést, ha valakit megbántottam volna, nem célom! Csak leírtam meglátásomat.

2022. márc. 19. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

#6

Az a kisfiú kifejezés, amit keresel, az valójában kamasz. A shounen elsősorban 12-18 éveseket szólít meg, egyrészt.

Másrészt, nagyon aranyos, hogy előre eldöntötted, hogy ez mennyire amerikai, de valamiért erre bizonyítékot nem hoztál.


Az animékhez pont azért fordultak még nyugaton, sőt az egész világon sokan, mivel egyedi, az amerikaitól eltérő.


Egyébként ha látni szeretnéd a különbséget, akkor nézd meg, hogy a 2001-es Shaman King-nek milyen volt az eredeti és az amerikai opening-je.

Elég jól látszik, hogy különböző stílusoknak mi kerül a fókuszába.

Röviden, a shounen is mély a jobb shounen-ek esetében, csak nem az van a fókuszban, így a kamaszok figyelmét is leköti.


Ez mellesleg a fentebb említett legtöbb shounen-re igaz, hogy egy-egy aspektusát a végtelenségig lehet elemezni, mivel komoly témákat is bemutat.

2022. márc. 19. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Csonkahonban én úgy tapasztaltam, hogy a számomra már nem olyan érdekes tucat sónenek a legnépszerűbbek: Naruto, Boruto, BNHA, Kimetsu no Yaiba, illetve az Attack on Titan. Pedig rengeteg rejtett gyöngyszem anime van csak keresni kell, de az energiát, időt, utánaolvasást igényel. Az említetteket meg tolják az animések a kezdő animések elé, így nem csoda, hogy ezek a legfelkapottabbak.
2022. márc. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Kedves #6-os válaszoló. Esetleg tudnál olyan animéket ajánlani, amiket bár nem övez nagy rajongótábor, de mégis az általad említett minőségeknek sincs híján és értékes műnek tartod?
2022. márc. 19. 12:17
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
3-asal egyet értek! A Bleach nálam jóban vissza a bálványt mint a Naruto.
2022. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!