Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A manapság készülő japán...

A manapság készülő japán mangákban és animékben egyre nehezebb eredetit/újat mutatni az ezeket befogadó célközönségnek?

Figyelt kérdés

2022. márc. 22. 16:35
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

mindig is nehéz volt


aki sok mindent látott, az nehezen talál új dolgot

az alkotókra is nagy hatással vannak mások régebbi művei

nah meg elég divatos lett ugyanaz vagy hasonló történet, cselekmény tálalása, csak kicsit más felállásban és más díszlettel (így valamennyire új érzést keltve)


illetve vannak dolgok, amik esetleg még egy mangában elfér, de animébe nem raknák bele, mert az már túl dúrva lenne vagy rossz (vagy félre értelmezhető) üzenetet közölne

2022. márc. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Nehéznek csak annyira nehéz mint filmek/sorozatok/regények esetében. A fő probléma inkább az hogy nincs rá igény.

Ahogy előttem is írták, a "hasonló történet/cselekmény más díszlettel", ez a bevált formula, ez hoz pénzt és ezért ezt is követik.

2022. márc. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

nem nehezebb csak teret kaptak a kontárok is... jó persze régen is teret kaptak de ma már egy ponton jobban mivel japán minden szart értékesít...


persze ezek mind pár év múlva becsődölnek és már a kutya sem fogja nézni őket


míg az igazi alkotások fent maradnak még 10-20 év után is...


nyilván egy ponton mindent meg fognak csinálni ilyenkor jó pár évig nem lesz rá kereslet pl mint anno a bleachnél! nagyon sokáig volt távol senkisem dolgozott hasonló műfajban majd egyszer csak bumm meg jelent a kimetsu no yaiba!

mi újat mutatott? és most a mangára értem mert ok az anime pazar de a manga nem! semmi újat nem mutatott!

csak ki volt éhezve a közönség...


ugyan ez igaz az akadémiás animékre helyébe az isekai lépett de szerintem most valamelyik évben visszatérnek kezdve egy minőségivel és követve sok ócskával

2022. márc. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
ja amúgy a dc és marvel storyk már vagy 70+ éve ismétlődnek!
2022. márc. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem nehezebb mint régebben.


Inkabb arról van szó, hogy ez is egy üzlet, a cél a pénz és a hírnév, ami egyenesen arányos a nézettséggel. Sokaknak nem éri meg újat, és ez által bizonytalant mutatni, hiszen, az 50-50% eséllyel lehet siker vagy bukás. Ezzel szemben ha valamiből 100-at eladtak sikeresen, jó eséllyel lesz vevő a 101. változatra is.

2022. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!