Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Dragon Ballt hogyan kezdjem...

~Rezi~ kérdése:

A Dragon Ballt hogyan kezdjem el nézni? Van valamelyiknek magyar szinkronja?

Figyelt kérdés
Én úgy láttam, hogy elég sok változata/folytatasa/spin offja van és nem tudom, hogy melyikkel kezdjek. Ezenkívül rémlik, hogy hallottam volna szinkronrol, de lehet h rosszul emlekszem, ti mit ajánlotok?

2022. márc. 29. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem egyszerűbb, ha beírod a Googlebe azt, hogy "Dragon ball"?


Egyébként pedig kezd el úgy, hogy:

- Dragon ball,

- Dragon ball Z,

- Dragon Ball GT,

- És a Dragon ball Super.

2022. márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezekhez mind van Magyar szinkron.
2022. márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

GT nem a kánon része, így az kihagyható, viszont a Z után viszi tovább a történetet.

Kai a Z modernizált, filler nélküli változata.

Heroes tulajdonképpen egy játékhoz kapcsolódó fillersorozat, nem a mangát dolgozza fel, ami folytatódik az univerzumok csatája után.

OVA-k és filmek is beilleszthetők a sorozatba, viszont azt majd keresd ki magad.

2022. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a következő tervet ajánlom neked:


A "sima" Dragon Ballt (első évad) hagyd ki. A későbbi évadokhoz képest unalmas, a grafika is pocsék. Az inkább azoknak való, akik azon nőttek fel, és nosztalgiázni akarnak (én ilyen vagyok). A Dragon Ball Z-t szintén hagyd ki. Közel 300 részes, de a fele filler.


Ezeket az animéket majd úgyis megnézed akkor, ha időközben megszereted a Dragon Ballt. Felesleges ezekkel kezdeni, mert így az izgalmasabb részekig lehet el sem jutsz, és dobod...


Kezd ezzel: Dragon Ball kai


A legelején kapsz az első évadról egy kis összefoglalót (ha jól emlékszem, a régi Bardock specialból is van képkocka) és megkapod a Z-t fillermentesen. Így fogod megérteni, hogy mi a Dragon Ball.


Ezután folytasd a Dragon Ball Super-el, ami hivatalos folytatás. Végül a 2018-as Dragon Ball Super: Broly movie-val, ami a Super anime sorozatnak a folytatása. Az ezután következő történetek jelenleg csak a Dragon Ball Super mangában olvashatók.


Két érdekesség:


A Dragon Ball GT eredetileg a Z (illetve a Kai) folytatása volt, amit felváltott a Super. A GT 64 részből áll. Ez is kihagyható, de ha érdekel a Dragon Ball világa, akkor megnézheted.


Illetve, idén jön még egy új anime movie, a Dragon Ball Super: Super Hero.



egy is osszef

2022. máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A GT-t ne nézd a Super előtt 15 évvel később játszódik. A Z utolsó 3 része élőtt néz meg a Supert aztán a Z utolsó 3 részét aztán a GT-t. Mindegyikhez van szinkron csak a Super Dragon Ball Heroes-hoz nem ami teljesen fanmade.
2022. jún. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!