Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen jó horror animék vannak?

Milyen jó horror animék vannak?

Figyelt kérdés

Amiket láttam/ismerem: tokyo ghoul, parasyte the maxim, the prmised neverland, blood c, another


Ezek közül az another a kedvencem, nem a sok vér miatt inkább a hangulata miatt. Tetszik hogy iskálában játzódik és sok szereplője van így illetve hogy egy szellem sztorin alapszik. Ráadásul kicsit van egy ilyen elszigeteltség érzés benne mivel ugye az osztályon kívül nem sokan vesznek tudomást a történtekről. Na főként valami olyasmit keresek amiben ezek benne vannak. De ha valaki tud olyan horror animét ami jó de erre annyira nem hasonlít az is nyugodtan irja.



2022. máj. 8. 13:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Az amiket láttam közül kifelejtettem a : mieruko chant és a Puella Magi Madoka Magicat. Utóbbi nem tudom mennyire horror de gyerekeknek biztos nem való és ez is eléggé levett a lábamról.
2022. máj. 8. 13:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dead Space
2022. máj. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Corpse Party esetleg?
2022. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Another
2022. máj. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gakkougurashi

Higurashi no naku koro ni (1. Évad +kai +gou +sotsu)

Umineko no naku koro ni

Danganronpa (ha nem zavar a rózsaszín vér 😅)

Shiki

Summer time render (még fut)

2022. máj. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont én is a Gakkou Gurashi-t akartam írni, tipikusan elszigeteltségérzés, túlélés egy zombikkal teli suliban. Nagyon meg van a halngulata és lélektani.


A Higurashi is remek, de abból, előre szólok, az első 50 részt végig kell nézni, mert összefügg (1.+2. évadok egyben, a KAI a második évad). Vagy neki se kezdj, ha nincs időd 50 részre.


Elfen Lied: már-már klasszikus, ámde megosztó anime. Én imádom.


Satsuriku no Tesnshi: ez inkább thriller, mint horror (enyhén véres), viszont nagyon jó lélektani alkotás. Sötét hangulatú, kietlen, kvázi a tudatalatti bezárt börtönében bolyong a kislány.


Corpse Party Tortured Soul: ez elég gagyi, erőltettt, gore (öncélúan nagyon véres-szadista). Néhány részes OVA.



Áprilisban, egy nap eltéréssel két ilyen kérdés is volt, azokból is szemezgethetsz:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__anime-manga__1171..


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__anime-manga__1171..

2022. máj. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!