Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik az az anime, amit akár...

Melyik az az anime, amit akár lehet, hogy rég láttál már, de olyan hatása volt rád, hogy a mai napig emlékszel rá?

Figyelt kérdés

2022. máj. 8. 19:18
 1/7 anonim válasza:
100%

Dragon Ball és a Dragon Ball Super. Annyira imádom, hogy újra és újra megnézem ugyanazokat a részeket. Engem mindig arra emlékeztet hogy sohasem szabad feladni.

Vegita pedig a kedvenc szereplőm 🙂

2022. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit régen láttam, és nagy hatással volt rám, azt azóta újranéztem, szóval nem nagy kunszt emlékeznem rájuk a mai napig. De talán a Sámán királyra passzol a legjobban a leírás, mert azt állandóan néztem gyerekkoromban, és halálosan imádtam valamiért, de egészen tavalyig nem néztem újra. A rewatch már eredeti nyelven, angol felirattal ment, nem magyar szinkronnal, mint anno, és így egészen más élmény volt, már csak azért is, mert a magyar szinkron nem a japán, hanem az angol alapján készült, és abban sokkal többet dumálnak meg poénkodnak, mint az originalban. Meg persze az opening sem ugyanaz volt.
2022. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elfen Lied

Tokio Ghoul

Clannad

A szentjánosbogarak sírja

Kimi no na wa

2022. máj. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Noragami. Elég régen láttam ahhoz képest, hogy mióta nézek animét. De még mindig tisztán emlékszem mindenre. Nem lett a kedvencem, de óriási hatása volt. Egyszerűen nem tudom elfelejteni. És emellett imádom Yato személyiségét!
2022. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hintalow ***** válasza:
100%

A legnagyobb hatással a Fushigi no Umi no Nadia (Nadia: The Secret of Blue Water) volt rám, amit mèg 94 körül nèztem a nèmet rtl2-n.

Addig is teljesen a külfödi animációk hatása alatt voltam a műholdas csatornák megjelenèse óta, de teljesen más èlmèny volt a nyugati rajzfilmekhez kèpest. Lenyűgözött, hogy mennyire teli van èlettel, milyen más szinten ábrázolják benne az èrzelmeket, ès hogy az egèsz egy nagy törtènet (a tipikus szombati, jobbjára amerikai rajzfilmek sokkal epizódikusabbak voltak. Onnantól kezdett el èrdekelni az anime. Konrètan szerelmes voltam a főszereplőbe 😅

2022. máj. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy mind kiváló anime, melyeket időrendben az elsők között láttam és hatással is voltak rám, de egy részüket a mai napig remek alkotásnak tartom.


Accel World: erős közepes alkotásnak tartom, de időrendben a legelső animéim között volt (talán 3.ként láttam úgy h már tudatában voltam, hogy ez egy anime és japán). Lenyűgözött, hogy az amcsi animációkon kívül ilyesmi is létezik. Nem vagyok shounen fan, pedig ez shounen. Mégis egy jobb fajta. Lenyűgözött a rajzolása, és hogy a hétköznapokat a fantáziával vegyíti, ötletesen. Folyamatosan más és más játékötletek tárulnak fel benne, újabb és újabb figurák. Ez egy gamer anime, mintha videojátékkal játszanál. (Ennek ellenlére a SAO azonban sosem tetszett, ami hasoló jellegű pedig.)

Olyan 2012-2013 táján láttam először a sorozatot, már rég nem játszottam videojátékokkal, legfeljebb táblással mint sakk, mahjongg, mégis magával ragadott. (Az animemozja azonban már nem tetszett, önismétlő és sekélyes.)


Arashi no yoru ni: alig ismert -kiváló- alkotás (a Beastars innen lophatta az alapötletet), animemozi, tehát a 2D-s változatra gondolok, talán életem első, vagy második animéje, melyről tudatában voltam, hogy anime, kb 2010/2011.-ben láttam.

Remek alkotásnak tartom a mai napig, megható, az alapötlete egyszerű és nagyszerű.

Sokkal később jelent meg egy erre az alapötletre épülő és ezt a vonalat tovább boncolgató sorozat mások tollából, a

Beastars, utóbbinak a két évadát viszont nemrég láttam, az is kiváló.


Ao haru ride: 2014 táján láttam, ez volt asszem életem első tiniszerelem témájú anime sorozata, felnőttként nosztalgikusan hatott. A műfajon belül egy jobb darab, ha nem is kiváló.


Byousoku 5 centimeter: mint az előző, nem emlékszem, melyiket láttam előbb a kettő közül. Shinkai remekműve.


Death Note: kb 2010/2011 táján láttam, az első, vagy második anime, melyet úgy láttam, h tudtam h japán és anime. Ilyen szövevényes krimit sose láttam előtte, és van hangulata, egyedisége ilyen figurákkal, mint L -nek asperger szindróma jellegű zseni személye.


Elfen lied: kb 2016-ban láttam, életem első véres animesorozata. Megdöbbentett és megfogott, mert nem öncélúan véres, hanem drámaiságba ágyazott és mert ehhez hasonlót soha korábban nem láttam. Remek alkotás.


Kashimashi: kb 2016-ban láttam, életem első leszbikus animéje, egy jobb fajta, máig szeretem.


Sakurasou no pet na kanojo: kb 2016-ban láttam, életem első kifejezetten slice of life animéje, bár ennek van sulis jellege is félig. A mai napig szeretem a humorát és a hangulatát.

2022. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Slayers a kis boszorkány. Régen minden este ment az A+on 😅
2022. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!