Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van állandó, örök kedvenc...

Van állandó, örök kedvenc animéd vagy változó mikor épp melyik a kedvenced? Melyik a kedvenc animéd és miért?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van pár amit bármikor újra meg tudok nézni. Sajnos kevés az ilyen így mindig külön öröm találni egyet.

Legrégebbi talán a Lovely Complex

2022. aug. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első két helyen a Dragon Ball Super és a Death Note áll.


Goku és Vegita abban volt rám hatással, hogy folyamatosan fejlődjek, ne adjam fel az álmaimat. Light a logikus gondolkodás, a tanulás fontossága, az elegancia, és a rafináltság tekintetében hatott rám, Near pedig az érzelemmentes, hideg stílusával, amire azt gondolom, nagy szükség van ebben a világban, ahol az érzelmeken manipulálnak.


Harmadik helyen a Devil May Cry van:


Imádom Dante nemtörődöm, laza stílusát. :-)


Negyedik helyre a The promised Neverlend 1. évadát tennem:


Az atmoszféra megidézte a klasszikus Resident Evil videojátékokat, ahol a túlélésért kellett küzdeni.


Az ötödik helyre egy mostohagyerek került, a Redo of Healer.


Keyaru egy sokat szenvedett srác volt, aki végül kegyetlen bosszút állt az kínzóin. Jó volt látni, hogy győz az igazság. Örülnék egy második évadnak, hogy meglássam, hogy az elmebeteg és kegyetlen Bullet miféle büntetést kap.

2022. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Naruto a kedvencem. Tudom hogy ez gyerekesnek hangzik, de azért tetszik mert szívesen élnék abban a világban. Lennék ninja meg ilyenek.
2022. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Az én kedvencem a Devilman Crybaby, a vizuális megoldásai miatt, a zenéi miatt, és a sztori miatt.

Ugyan, ha jól tudom, ez maga egy feldolgozás, és az eredeti Devilman-t nem láttam (még), de azért mondhatom így is, hogy a karakterek zseniálisak, egytől-egyig nagyon egyedire sikerült megformálniuk őket. A poénokat nagyon szerettem, és bár volt egy-két olyan dolog, amit nem tudtam hova tenni, de azt betudtam a műfaj és a történet sajátosságának, és nem volt zavaró, egyáltalán nem tette tönkre számomra az élményt.

Azért nem merek egyébként konkrét dolgokat kiemelni, mert egy elég rövid, de mégis tartalomdús animéről van szó, és nem tudom, mi lenne az a spoiler, ami miatt már nem lenne érdemes elkezdeni, ha még nem látta volna valaki.

2022. aug. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Death Note és Fullmetal Alchemist franchise-ok mindenképpen, ezek fogtak meg először anime kategóriában - az intelligens főhős vs morál kérdéskör miatt, elsősorban, egyébként pedig a szép vizuálokért és zenékért is, amik illenek, hozzáadnak a hangulatukhoz.


Másodsorban, romantikusabb vonalon megfogott/kedvencnek titulálhatom a Nanát, a felnőttes témák remek boncolgatása miatt és a zenéi miatt, és a Lovely Complexet, mert az csak... ilyen rágógumi-rózsaszín és vicces, és remekül fel tud dobni, ha úgy van.


A guilty pleasure kedvencek kategóriában pedig Aoharu×Kikanjuu van az élen - a csodálatos kontraszt a kis cukor karakterek és hirtelen kemény hangulat a meccsek alatt között, illetőleg a crossdressing, amitől nem tudok szabadulni a Mulán-rajongásom óta.


Sajnos egyet nem tudok örök kedvencnek választani, hiszen egy Haikyuut nem igazán hasonlíthatok össze egy Kimi no Nawa-val, hiába remek mindkettő abban, amit csinál.

Remélem válaszom mégis tűrhetően kielégítőre sikeredett :)

2022. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kimi no Nawa bár éppen csak nem all time kedvenc, de valóban remek, szép film.


A Koe no katachi (A Silent Voice) is nagyon jó (ha nem láttad ajánlom) az nálam már örök kedvenc kategória

2022. aug. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

A lélektaniakat szeretem leginkább, melyekben van valami megragadó, elvont, sejtelmes, vagy érdekes hangulat, és elgondolkodtató is egyben.

Nemigen szoktam "kiszeretni" valamiből, de újabbakkal olykor kiegészülnek a kedvenceim.


Angel Beats (2010) : 13 részes, hatalmas katarzissal a végén. (A speciálok viszont sajnos eléggé erőltetettek lettek.) Nagyon vegyes műfajú, és szinte minden részben az eszméletlen poénok, valamint a drámai visszaemlékezések váltakoznak. Zseniális animesori! Kb vígjáték akció lélektani dráma, egy túlvilági iskolában, ahol inkább harcolnak az "angyallal", mintsem a tanulásról szólna. Máskor meg zenekarok lépnek fel.

Erősen lélektani, zsepit előkészíteni! Könnyesre röhögtem magam a legtöbb részen, aztán a drámai vonatkozások minden résznél letörtek... És a vége... Csak nézem magam elé és pityeregtem. (Férfiként!) Nagyon megható a vége. Ott áll össze az egész...


Kokoro Connect (2012) 13 rész + Kokoro Connect Michi Random, 4 rész special : összefügg a 17 rész!

Nagy hatással volt rám. Nagykamasz baráti társaság (3 lány, 2 fiú) önismerete, érzelmi intelligenciája érése felgyorsul, paranormális jelenségek hatására, melyeket folyton spontán, véletlenszerű módon élnek meg, azonban egy Fuusenkazura nevű alak, aki a tanárjukat megszállta, irányítja a jelenségeket.

Nyomasztó a hangulata és sejtelmes. Elképesztő légköre van, amely kifinomult jellegű!


Psycho-Pass 1, 2. évadok, majd animemozija követi. Akció lélektani krimi, olykor groteszk, erős idegzetűeknek. Az első évadban a 7. résztől indul be igazán. Eddig kiváló, viszont a 3. évadba belekezdtem, az már nem tűnt ütősnek.


Satsuriku no tenshi: olyasmi, mint Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődése. Egy pap egy 10 éves, bűnös kislányt belehelyez egy virtuális börtönbe, ahol élethalál harc folyik. Eleinte a kaszás is meg akarja ölni, viszont a kislány kéri is, hogy ölje meg! Azonban... a kaszás, lévén tyúkeszű, azt a feltételt szabja, csak akkor végzi ki a lányt, ha ketten élve kijutnak a labirintusból (a kislány esze segít neki). A kaszásnak is traumatikus a múltja. Mindkettejüket folyamatos életveszély fenyegeti, elsősorban elmebetegektől.

Szintek között utazgatnak, amely rímel a tudatalatti szintjeire.

Igen sötét hangulatú, zseniális lélektani sorozat!

12+4 részes, mind összefügg.


Happy Sugar Life (2018) 12 részes, elképesztő anime, a leg elmebetegebb, ami animét valaha láttam... Viszont annál igényesebb, lélektani sorozat! Szinte minden szereplő súlyos elmebeteg, 1-2 kivétellel. A lélektani oldala főleg abban domborodik ki, hogy minden szereplő máshogyan fogalmazza meg, mi a szeretet. Persze torz módon. Yandere anime, enyhén véres, viszont csak erős idegzetűeknek, 18 éven felüli!


Gunslinger Girl (2003) : 13 részes az első évad, csak az első évadot ajánlom, de az elképesztő! Kiborg lányokról szól, akik két bevetés között leányregényeket olvasnak, és szerelmesek az őket elmeprogramozó "apuciba" (kiképző tisztbe). 18 éven felüli, lélektani akció animesorozat.

2022. aug. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

7-es


Köszi ezeket megnézem érdekesnek tűnnek.


A happy sugar life-ot láttam tényleg elég elborult volt tetszett is

2022. aug. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!