Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Vsn valami japán hagyományi...

Vsn valami japán hagyományi jelentése annak, hogy fiúkat lánynak nevelnek a szüleik?

Figyelt kérdés

Sok animében látni ilyet, hogy kisfiúk lány ruhában hosszúhajjal táncot zenét tanulva nőnek fel egy bizonyos ideig.

Ez miért van,van valóságból merített flourklorja ennek a szokasnak?


Nem arra gondolok, amikor önszántukból öltöznek be.

Mint pl a Hakkendenben Shino

Shugocharában az snowboardos srác , vagy a Fruitbasketből Akito vagy a majom srác (bár asszem ő kivetel)



2022. aug. 21. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Azt hallottam hogy ott mivel nem lehet sok gyerekük tömegesen vetetik el a lány magzatokat mert mindenki fiút akar.

Viszont van egy olyan ázsiai hagyomány is hogy a legkisebb gyereknek kell nevelni a szülőket idős korukban ezért elvárás hogy ne is alapítsanak saját családot és mivel ez inkább női feladat ezért a legkisebb fiút van hogy lánynak nevelik.

2022. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam, nem nevelik a szüleiket hanem gondoskodnak róluk idős korukban :D
2022. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Azt hallottam hogy ott mivel nem lehet sok gyerekük tömegesen vetetik el a lány magzatokat mert mindenki fiút akar."

Hol hallottad ezt, a Blikkben? Annyi gyerekük lehet, amennyit csak akarnak, nem korlátozza őket senki. Így is rohamosan fogy Japán népessége, nem kell korlátozni semmit.


"Ez miért van,van valóságból merített flourklorja ennek a szokasnak?"

Nincsen (bármit is jelentsen a "fluorklor").

2022. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Most már igen, sokáig csak 1 gyerekük lehetett
2022. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az Kínában volt, nem Japánban.
2022. aug. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És tényleg :D de az a hagyomány hogy a legkisebb gyereket lánynak nevelik a szülők hogy idős korukban ápolja őket az lehet hogy japánban van.
2022. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az abortuszos rész Kínára vonatkozik akkor
2022. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"de az a hagyomány hogy a legkisebb gyereket lánynak nevelik a szülők hogy idős korukban ápolja őket az lehet hogy japánban van."

Forrás? Vagy ezt 2 üveg vodka között álmodtad?

2022. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valamelyik Puzsér podcastban hallottam még 5000 éve és eszembe jutott a kérdésről, nem fogom most megkeresni neked :D

De ott annyira tisztelik az öregeket állítólag hogy elképzelhetetlen az is hogy berakják őket egy idősotthonba mint itt.

2022. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó, Puzsér is nagyon képben van Japánnal kapcsolatban. Az egyik APU-ban pl a bugyiautomatákról szónokolt hosszasan, én meg fogtam a fejem, mert semmi nem volt igaz abból, amit mondott :D

Idősotthonból is van rengeteg Japánban, nézd meg google térképen, ha nekem nem hiszel :)

2022. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!