Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van megnevezése a felnőtt...

Van megnevezése a felnőtt védelmező férfi és a fiatal kissrác duónak? Vagy ezt nevezik shonenainak? Inkább arra gondolok,hogy sejtető szerelmi szál de mégsem az. Lemt példák

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok mint Black Buttler Sebastian+Ciel, Pandorahearts Gil+Oz ,7Gost Frau+Teito. Hakkenden két főszereplője.


De van ez a másik páros ahol tényleg csak csapat meg baratság szitu van mint az OrouranHostClub szőketörpéje+Óriás feketehajú unokatesók.Az már más.


Ez lenne a kérdés,hogy az 1.felsorolást,hogy nevezik, és milyen más animéket tudnátok meg írni amiben ez a két főszereplő tipus és kapcsolatuk a téma?



2022. szept. 29. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A Super Lovers animesorozatot régen láttam, de az shounen-ai. Bár a "shounen" szó: kifiút, szűz fiút (esetleg szűz férfit), illetve kamaszfiút jelent a japán nyelvben (szövkörnytől függ), így a kifejezetten felnőtt védelmező férfi + kisfiú, nameg pedofil színezettel, hát, nem tudom, a Super lovers inkább fiútesók szerelme, báty + öccs, ha jól rémlik, de javítson ki, aki emlékszik rá, ha tévednék.


No.6 (ez 11 részes): remek túlélő jellegű sor, ebben viszont nem domborodik ki az ecchi, se szerelem, viszont némileg rímel a kérésedre. Egykorú kamaszfiúkról szól, az egiyk megmenti a szökevényt, utána a másik segíti szökni az elembertelenítő politikai rendszerből a másikat, és védelmezi, bevezeti a szökevények világába, hogyan kell helytállni, túlélni prostik és str1c1k között, maffiózók között.


Vagy például... még egy jutott eszembe, de annak semmi köze a homoerotikához:

Clannad After stroy, ez bár a Clannad sori folytatása (mindkettő 22 részes), a 9.résztől hetero párkapcsolat és tragédia bár a téma, de előtte a 2-8. részekben egy villanyszerelő, tapasztalt férfi tanítja be a főszereplő, frissen érettségizett srácot a melóra. Kvázi a srác apja helyett apjaként bánik vele, törődően. Ez a 2. évad (After Story) önmagában is nézhető, a Clannad -tól függetlenül. Utóbbi nekem nem tetszett, átlagos sulis anime, míg az After Story-t kiváló sorozatnak vélem, de a 9. résztől készülj fel, lesújtóan tragikus, lélektani hetero kapcsolatról szól.

2022. szept. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.


Szóval shonenai kategória az is amit írtam példákat?


Mind3mat ismerem vagy láttam.

A Clannandnal fura de az After 9.része előtt nem láttam,hogy a főszerrplőnek lenne egy ilyen valakije , csak az iskolai élet részeket...

2022. szept. 30. 18:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Írtam, a Clannad After Story 9. részéTŐL szól párkapcsolatról, de említettem, az hetero történet! Az előtte levő részek utalnak a kérésedre, de azt is csupán a huszonéves pasi általi támogatás miatt említettem meg, aki a frissen érettségizett fiút tanítja villanyszerelésre, és lelkielg is támogató hozzáállású, ellenben az meg pont az After Story 9. részéIG zajlik. Az első része csupán baseballozás, kb a 2., vagy 3. résztől indul be. Persze az egész After Story előzménye a Clannad című sorozat, és egy Clannad című aniemozi is létezik.


Kérdezted, hogy az általad említettek shounen-ai műfaj-e? Nem tudom, mivel azokat nem ismerem.

Azokat ismerem, melyekről írtam,

azok közül is a

Super Lovers

amely BIZTOSAN shounen-ai.


A No.6 viszont nem igazán ilyen, azt csak azért említettem, mert kamaszfiúk egymást segítik a saját körzetükben, tehát az halványan homoerotikus néha, azonban azok egyidősek. Az elit fiú az elit közegben segíti a szökevényt, utána átszöknek a szegény negyedbe, ott meg a másik fiú segíti az előbbit. Ennyiből egymást támogatják, de csak egy csók csattan el közöttük, szóval tőlzás volna shounen-ai -ként tenkinteni a no.6 animére.


Sajnos olyan nem rémlik nekem, az általam látott animékből, amelyben idősebb férfi támogatja lelkileg a fiatalabb fiút, csak a Super lovers. A Super Lovers ilyesmi, csak már régen láttam, nem pontosan emléékszem rá, de a Super Lovers tuti shounen-ai! Az rémlik, hogy báty gerjed az öccsére abban.

2022. okt. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!