Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Számodra melyek a legjobb...

Számodra melyek a legjobb anime-szinkron alakítások, ahol nagyon jól eltalálták az adott animében a karakterhez illő hangot? Melyek a kedvenceid?

Figyelt kérdés

2022. nov. 19. 06:02
 1/2 anonim ***** válasza:
36%

Inkább seiyuu-kat említenék, általában a minőségi japán szinkronszínészek jól teljesítenek, persze függhet a szinkronrendezéstől is. De azért megtoldom animecímekkel is.


Hanazawa Kana és


Sawashiro Miyuki


hölgyek nagy kedvenceim, van, amikor mindketten szerepelnek, valamint Kitamura Eri hangját is bírom, szintén hölgy. Asszem a

Bakemonogatari

animében -szerencsés módon- mindhárman alakítanak. :)


Nem vagyok bár

Steins;Gate

rajongó, mégis megnéztem több évadot, főleg Hanazawa-san miatt, de pl a Steins 0. évad igazán tetszett is.

"Tüpp-türűp, Mayushi deeeeeesz! :)" Mayushii hangja. (Rég láttam, de asszem Mayuri-ból van becézve az animeszereplő neve.)


Kitamura Eri mint Kokonoe Rin, a

Kodomo no Jikan

animéből szintén zseniális.


Sawashiro Miyuki is rengeteg animét szinkronizált, egyik nagy klasszikus alakítása a

Psycho-Pass

-ban hallható (a központi irányító csaj hangja, amolyan ügyfélszoglálatos-telefonos, a szerep nevére nem emlékszem).


Sawashiro-san másik hatalmas alakítása az egyik kedvenc lány szereplőm hangja: Inaban (Inaba Himeko), a

Kokoro Connect-ből.

Sawashiro Miyuki hangja is nagyon kifejező, akárcsak a többi itt sorolté.


Hölgyek közül aki még említésre méltó, de az ő hangja, képessége talán behatároltabb, speciálisabb, ő inkább a moe kislány ,cuki kislány hangokat szokta alakítani a 2000-s évek elején, és hasonló stílusú énekhangja is jellegzetes:


Momoi Haruko, például a


Popotan

című szomorkás, ecchi animében Mii, a kb 8-10 évbes kislány szerepében számomra emlékezetes, na meg a Popotan pop dalaiból is (Ending, opening, bár különböző énekesekkel is felvették ezeket tudtommal).


Ono Daisuke férfi szinkronszínész hangját is bírom, számomra emlékezetes alakítás a

K-Project

animéből van tőle, csak a szerep nevére már nem emlékszem, a szamuráj (fekete hajú) szerepében: Yatogami Kurou. Jellegzetesen jól alakítja a színpadias férfihangot. :) Amolyan ironikusnak, viccesnek hat ilyenkor a hangja, és erőteljes, kifejező.


A klasszikus animék nagy részét nem ismerem, de eygébként Ono Daisuke -san olyan neves animékben is szinkronizált, mint az

Attack on Titan, a

Jojo's Bizarre, és a

Bleach.


Több szinkronszínész díjat is elnyert, ahogy most olvasom:


[link]

2022. nov. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
36%

Folytatom, az első választ írtam, tehát

Ono Daisuke -nek utánanéztem, a Yatogami Kurou nevet így utólag írtam előző válaszomba. Most rákerestem további szerepeire, mert fejből írtam eddig alapvetően.


Nos, ezek is számomra emlékezetesek tőle:


Air animéből Kunisaki Yukito (egy főszerep, az adatbázis szerint még a varjú hangját is ő adja),

Charlotte anime: Otosaka Shunsuke, a vak ember hangja,

Kobayashi-san chi no Maid Dragon anime: Fafnir (szintén viccesen színpadias hang, ez egyébként is eyg fantasy vígjáték),

Minami-ke: Hosaka, a röplabdás srác, itt is tipikusan színpadiasan vicces hangot ad, ez a szereplő folyton magabiztosnak mutatja magát, közben meg egy csajozó balek, aki jól néz ki, de belül nagyon bizonytalan, kishitű.


Láttam pár részt az


Ao no Exorcist animéből, abban


Arthur Auguste Angel -t alakítja, de erre nem emlékszem, ebben a válaszomban adatbázisból szemezgettem, az Ao no Exorcist elég népszerű anime, így megemlítettem ezt is Ono Daisuke -san szerepei közül. Továbbá a

Barakamon animéből

Handa Seishuu szerepe is az övé.

Fullmetal Panci-ban is hallható.

Bleach: ebben két szereplő hangját is adja. De voltak mellékszerepei is, pl a hírhedt

Elfen Lied

animében Kouta apja hangja.


Érdekes, ahogy utánaolvasok most, nem is rémlik, de azt írja az adatbázis, hogy a

Higurashi, és a Higurashi KAI

animékben is hallható, mégpedig

Akasaka Mamoru -ként.


Tokyo Revengers: Mutou Yasuhiro.


Lucky Star anime:

önmagát alakítja. :)


K-Project: ebben Yatogami Kurou mint egyik főszereplő hangjaként vált számomra emlékezetessé, azonban az animemozi folytatásban, a

K-Missing Kings-ben

Hidaka Akira hangjáért is felelt.

2022. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!