Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animék, amik: lekötnek,...

Animék, amik: lekötnek, magával ragad/behúz,érdekes, elgondolkodtató.(romantikus, mecha kizáró) Tudtok írni párat?

Figyelt kérdés

2022. nov. 22. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Boku no pico
2022. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Pico to Chico
2022. nov. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

A "Pico"-sok csak szivatnak téged, ügyelj erre. Hirdedt tabu hentai mind3 Pico anime, egyébként meg semmiről se szólnak.


Elgondolkodtatót sokat tundék írni, szemezgetek párat neked.


Kokoro Connect 13 rész, szerves folytatása:

Kokoro connect Michi Random. Eleinte ecchi vígjátéknak hat, de a 3. rész körül beindul, igen elgondolkodtató, komor hangulatú, kissé nyomasztó, és mélylélektani. Slice of life, minimális ecchi-vel és romantikával, a lényege nem romantika.


Psycho-Pass, elgondolkodtató lélektani akciókrimi. Kell az elején némi türelem, a 7. résztől kezd igazán beindulni, addig csak a körülmények felvezetése zajlik, bár az is kell az egész megértéséhez. Van több évada, mozifilm követi a két évadot eddig láttam és tetszett; majd pedig az után is vannak mozijai és sorozat évadok, a 3. évad elejét láttam, az már nekem nem jött be.


Happy Sugar Life: elmebeteg anime, erős idegzetűeknek, enyén véres is. Viszont nagyon elgondolkodtató, és erősen lélektani pszichothriller, ez is zseniális, mint az előbb említett másik 2 anime!


Gunslinger Girl: az 1. évadot javaslom, a 2-at nem. Az első évada zseniális. 10-11 éves kislányoknak kiborg teste van, és terrorelhárítók. Viszont az akciók között lélektani az anime, erősen kontrasztos: elmeprogramozásnak vetették őket alá, így hát éreznek is valamit úgymond, a kiképzőikbe, de ne valami romkom szerűt képzelj el, hanem merengő, akciódús és elgondolkdotató elemek váltják egymást. A hétköznapi énjük is felbukkan, a romantika mellett egyiküket a szépirodalom is érdekli - két gyilkolás között...


Madoka Magica: nagyon elvont, filozofikus animesori, több évados, illetve az 1. évadot animemozi követi. Goethe: Faust-ja ihlette. A képi világa egyedi és mozgalmas, amikor boszikat üldöznek, kifejezetten művészi ilyenkor a képi világa.


Serial Experiments Lain: ez is borzasztó elvont, kétszer néztem meg, csak másodikra tetszett meg igazán, és még mindig van benne felfedezni való. Igen filozofikus, mélylélektani pszicho-thriller, nyomasztó hangulattal. Lain egy kamaszlány, aki a világban terjedni kezdő internetet kezdi felfedezni a 90-es évek végén,, majd kiderül, h disszociatív személyiségzavart hoz ki bel.őle a net világa. Van benne gyilkolás, és öngyilkosság is, valamint hallucinációk sora, és hát lételmélet, pl ki kinek az istene, van-e istene az internetnek, vagy a világnak...


Mousou Dairinin: fura bűnesetek sorozata, pszichothriller. Nem isemrem még, de szerintem egy próbát megér, a 4.részénél tartok, eddig nagyon tetszik.


Eve no Jikan: kicsit könnyedebb hangvételű, van minisori változata is, de ugyanaz az animemozi verziója is. Lázadó androidokról szól, elsősorban beszélgetések, elmélkedések vannak a központjában. Lassú folyású slice of life / scifi a jövöből. Alapvetően robotemberek lekléről szól, és a "gazdáiknak", az embereknek az irántuk érzett lenéző, közönséges és közönyös érzelmeiről, amely kezd megváltozni egy idő után.


Yahari ore no seishun love comedy: látszólag romantikus, de valójában semmi romantika nincs benne, inkább egy olyan kamaszlányról és fiúról szól, akik cinikusak, kiábrándultak, és erősen fikázzák a többieket, meglehetősen elmésen, intellektuálisan. Ezek is párbeszédekre épülnek. A kamaszkort megeledú szintű meglátásaik vannak, ugyanakkor hibáik is kidomborodnak aszociális mivoltuk mögül.


Bakemonogatari: absztrakt művészanime, imádom, de ezt is félbehagytam, mert több animét váltogatok egyszerre. :) Szóval folytatni fogom. :) Rengeteg évadja van, különféle monogatari címekkel és ez az első évad. Szintén párbeszédcentrikus, azonban ennek a képi világa mozgalmas és egyedi, akárcsak más módon ergyedi képi világú és filozófikus a már említett Madoka Magica.


Gakkou Gurashi: kicsit lazább, mint a többi, bár ez is lélektani, az egyik lány kissé skizoid. Posztapokoalimpitkus világban néhány kamaszlány próbál túlélni, mégis, közben jól érezni magukat, a halálos érintésű zombik között. Nyomasztó a hangulata, és ennek kontrasztjaként a skizo csaj folyton feldobja a társaságot ötletekkel, meg persze hallucinációi is vannak... A többi lány pedig kvázi anyaként vigyáz rá... És egymásra. Nagyon szeretnivaló animesori!


Ha kell még animeajánlás, priviben megtalálsz! ;-)

2022. nov. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Respect+

Köszi!🙏

Keresni foglak!

2022. nov. 23. 18:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok nagy anime szakértő, csak eszembe jutott, hogy az Animatrix ( [link] annak idején nekem bejött, számomra elgondolkodtató is volt. Ha szereted a Mátrix univerzumot, és esetleg nem láttad, szerintem nem rossz.
2022. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így van, az Animatrix is jó, a kérdező számára jelzem, epizodikus, tehát minden rész egészesz más, sőt, többnyire más-más rendezője van, más-más grafikai techikával, és más-más studió készítette. Amolyan gyűjteményes sorozat, amelyek a Mátrix franchise-hoz köthetőek valamelyest. Tehát ha az egyik rész nem jön be valakinek, egy másik része teljesen más, így többet is érdemes megnézni belőle. Számomra érdekes volt a legtöbb része.
2022. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sakura-sama ***** válasza:

Vinland saga

Tokyo revengers

Classroom of the elite

Bungou stray dogs

Dangaronpa

Yakusoko no neverland

Made in abyss

Marimashita iruma kun

Naruto ( Az első harom epizód után is folytasd)

Bleach

2022. dec. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!