Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van vezetett listád azon...

Van vezetett listád azon animékről, amiket láttál már, belinkeled? A látottak közül melyek állnak legközelebb a szívedhez?

Figyelt kérdés

2022. dec. 8. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Listám nincs, láttam már néhány százat. Inkább ki emelnék néhány emlékezetesebb animét.


Rainbow

Puella Magi Madoka Magica

Violet Evergarden

Steins Gate

Anohana

Szentjánosbogarak sírja

Haibane Renmei

Mushishi

Neon Genesis Evangelion

Death Parade

Monogatari sorozat

2022. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Használom a myanimelistet, itt a listám: [link]


Amik legközelebb állnak az a Neon Genesis Evangelion, a sorozat a film, az új filmek minden.

Ami még tetszett nagyon az a Mawaru Penguindrum, Tatami Galaxy

2022. dec. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Tess itt a listám. Amik mellett csillag van azok álnak hozzám a legközelebb.


Death Note ☆

Another ☆

Vampire knight

Corpse party ☆

Death Parade ☆

Lovely ☆ Complex

Nana ☆

Elfen lied

Plastic memories

Watamote ☆

Hellsing

Devil may cry

Devil's line

Mirai Nikki

Naruto

Re: Zero

Satsuriko no tenshi ☆

Divine Gate

Kuroshitsuji

Sekai no Yami Zukan

Pet shop of horrors ☆

Happy Sugar Life

Mayoiga

Dr. Stone

Evil or live

Time of eve

Sakurako-san no Aahimoto ni wa Shita ga Umatteriru

ReLife

Sekai Ichi Hatsukoi

Erased

Kakegurui

Violet Evergarden

Re-Main

Komi can't communicate

Kotaro aki egyedül lakik

Kakerurui ikrek

Vampire in the garden

Gokushufudou Jakuzafőnökből háztartásbeli férj

Shiki

2022. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Annyi változást hozzá tennék, hogy a Violet evergarden mellé is raknék egy ☆ ot
2022. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Angel Beats (2010) : 13 részes, hatalmas katarzissal a végén. (A speciálok viszont sajnos eléggé erőltetettek lettek.) Nagyon vegyes műfajú, és szinte minden részben az eszméletlen poénok, valamint a drámai visszaemlékezések váltakoznak. Zseniális animesori! Kb vígjáték akció lélektani dráma, egy túlvilági iskolában, ahol inkább harcolnak az "angyallal", mintsem a tanulásról szólna. Máskor meg zenekarok lépnek fel.

Erősen lélektani, zsepit előkészíteni! Könnyesre röhögtem magam a legtöbb részen, aztán a drámai vonatkozások minden résznél letörtek... És a vége... Csak nézem magam elé és pityeregtem. (Férfiként!) Nagyon megható a vége. Ott áll össze az egész...


Kokoro Connect (2012) 13 rész + Kokoro Connect Michi Random, 4 rész special : összefügg a 17 rész!

Nagy hatással volt rám. Nagykamasz baráti társaság (3 lány, 2 fiú) önismerete, érzelmi intelligenciája érése felgyorsul, paranormális jelenségek hatására, melyeket folyton spontán, véletlenszerű módon élnek meg, azonban egy Fuusenkazura nevű alak, aki a tanárjukat megszállta, irányítja a jelenségeket.


Psycho-Pass 1, 2. évadok, majd animemozija követi. Akció lélektani krimi, olykor groteszk, erős idegzetűeknek. Az első évadban a 7. résztől indul be igazán. Eddig kiváló, viszont a 3. évadba belekezdtem, az már nem tűnt ütősnek.


Satsuriku no tenshi: olyasmi, mint Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődése. Egy pap egy 10 éves, bűnös kislányt belehelyez egy virtuális börtönbe, ahol élethalál harc folyik. Eleinte a kaszás is meg akarja ölni, viszont a kislány kéri is, hogy ölje meg! Azonban... a kaszás, lévén tyúkeszű, azt a feltételt szabja, csak akkor végzi ki a lányt, ha ketten élve kijutnak a labirintusból. A kaszásnak is traumatikus a múltja. Mindkettejüket folyamatos életveszély fenyegeti, elsősorban elmebetegektől.

Szintek között utazgatnak, amely rímel a tudatalatti szintjeire.

Igen sötét hangulatú, zseniális lélektani sorozat!

12+4 részes, mind összefügg.


Happy Sugar Life (2018) 12 részes, elképesztő anime, a leg elmebetegebb, ami animét valaha láttam... Viszont annál igényesebb, lélektani sorozat! Szinte minden szereplő súlyos elmebeteg, 1-2 kivétellel. A lélektani oldala főleg abban domborodik ki, hogy minden szereplő máshogyan fogalmazza meg, mi a szeretet. Persze torz módon. Yandere anime, enyhén véres, viszont csak erős idegzetűeknek, 18 éven felüli!


Gunslinger Girl (2003) : 13 részes az első évad, csak az első évadot ajánlom, de az elképesztő! Kiborg lányokról szól, akik két bevetés között leányregényeket olvasnak, és szerelmesek az őket elmeprogramozó "apuciba" (kiképző tisztbe). 18 éven felüli, lélektani akció animesorozat.


De ezek mellett számos más animét is nagyra értékelek, főleg mert azok is elmélyültebbek, kifejezőek:


Bakemonogatari (művészanime),

Madoka Magica (filós, a képi világa meg művészi a boszorkányüldözések alkalmával),

Serial Experiments Lain (nagyon elvont, igen absztrakt, sokrétegű jelentéssíkokkal, és szabad asszociációkkal is),

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru (a konformista tömegből kilógó kamaszok eszmecseréje)

2022. dec. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

#5

Azt ugye tudod, hogy azért mert elmebeteg emberek vannak egy animében még nem lesz lélektani sorozat, pláne nem zseniális nem lesz tőle automatikusan.


Kérdező, fenntartással kezeld az ajánlásokat. Nagyon sokan csak azért felmagasztalnak sorozatokat, mert nekik tetszett és nem merik azt mondani, hogy nekik egy középkategóriás anime tetszett.

Így születnek meg a rettentően túlértékelt leírások. Inkább nézd meg a MAL-on a pontszámát és az alapján dönts.

2022. dec. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 : egy szóval se írtam, hogy azért zseniális. Köszönjük a csúsztatott, irreális érvelési technikádat, a jóindulat legyen veled!
2022. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

#7

"egy szóval se írtam, hogy azért zseniális. Köszönjük a csúsztatott, irreális érvelési technikádat"

Persze, hogy nem azért írtad, viszont ha objektíven tudtad volna szemlélni, akkor egyáltalán nem is írtad volna.

És tekintve, hogy számtalan sokkal jobb lélektani művet nem említettél, ahol nem szellemileg sérült mindenki, így racionális ezért írhattad.


Jó, itt feltételeztem, hogy racionális vagy, de ha nem, akkor mond azt és egyből vissza is vonom a kommentem. :)

2022. dec. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

#7 Nem az #5 vagyok.

A kérdés úgy szólt, hogy " A látottak közül melyek állnak legközelebb a szívedhez?". Miért kéne objektíven megfogalmazott választ adni, ha már a kérdés is a szubjektív kedvenceinket kérdezi?

2022. dec. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

Miért engem kérdezel? Nem én akartam megszakértani, hogy az általam látott sorozatok mekkora nagy lélektani sorozatok.

Nem kell objektíven értékelned, a kérdés sem erről szólt, viszont, ha valaki próbálkozik ezzel és itt ez történt, akkor ne mondjunk olyat, ami nem igaz.


Én itt nem azt kifogásolom, hogy szereti valaki mondjuk a Happy Sugar Life -ot. Én is szeretem, viszont a leírtak bizony túldícsérik és ez az, ami nem jó, mivel ha véletlenül ez alapján választ a kérdező, akkor egyrészt, nem valós képpel fog neki indulni egy sorozatnak; másrészt, simán csalódni fog és akkor a végén annak ellenére, hogy ha nem lennének előzetes ismeretei szeretné, de így túl magas elvárások miatt nem fog neki tetszeni.

2022. dec. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!