Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Bocchi The Rock animéről mi a...

Bocchi The Rock animéről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az első részt láttam,aranyosnak tűnik. Eléggé felkapott is lett,sokan a K-On!-hoz hasonlítják.


Köszi előre is a válaszokat!



#rock #Slice of Life #Bocchi The Rock #Bocchi
2022. dec. 20. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Elég egyértelműen Anime of the Season. Nem igazán van minőségben versenytársa a most futó animék közül.

Természetesen emiatt Anime of the Year jelölt is lehet.


A K-On-hoz meg úgy hasonlítják, hogy egy 50-szer jobb változata, nem pedig úgy, hogy olyasmi vagy ugyanolyan.

2022. dec. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Hogy értik,hogy 50-szer jobb,mint a K-On! ?

2022. dec. 22. 10:12
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

#2

Nagyjából úgy, hogy a K-On sosem akart több lenni, mint a cute girls doing cute things concepció. Nem akart nagyon semmit se mondani.

2022. dec. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért az ilyen állításokat érdemes távolságtartóan kezelni. A K-On! több mint 10 éve a műfaja királya és azért a Bocchi The Rocknak nincs olyan nagy visszhangja.


Másrészt, miután a SAO-t ciki lett szeretni, minden évadban tele voltak a fórumok az aktuális isekai/fantasy RPG sorozattol, hogy "olyan, mint a SAO, csak jó". Sosem volt igaz. Ugyanolyan rosszak voltak, vagy még rosszabbak.


Ahogy akkor nem értették, hogy miért szar a SAO és attól nem lesz valami jó, hogy ugyanaz, csak nem a SAO, úgy itt is ugyanaz a helyzet, hogy ha a casualok nem értik, miért jó a K-On!, nem sokat nyom a latba, hogy szerintük "50-szer jobb" valami.


A Bocchi the Rock egy kellemes sorozat, de nem az év animéje. Még csak nem is a szezon animéje. És abszolút nem a K-On! trónfosztója.

2022. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

#4

"Azért az ilyen állításokat érdemes távolságtartóan kezelni. A K-On! több mint 10 éve a műfaja királya"

Nem, az ilyen kijelentésekkel érdemes vigyázni.

Nem azért volt a "műfaj királya", mert olyan jó volt, hanem mert olyan gyenge voltak a versenytársai.


"azért a Bocchi The Rocknak nincs olyan nagy visszhangja."

De, nyugodtan nézz meg online popularity ranking-okat. Bocchi the Rock volt, hogy egy huzamban hetekig top 1 sorozat volt. Ahogy a karaktereik is volt, hogy top 1 female karakterek voltak hetekig.


Egy olyan season-ben, ahol Mob Psycho, CSM, Bleach, Spy x Family és még sorolhatnám animéket kaptunk elhozni a MAL-on a top 2. helyet, az anilist-en a a Mob Psycho-val együtt a top 2. helyet, elég jól bizonyítja, hogy tévedsz.


"minden évadban tele voltak a fórumok az aktuális isekai/fantasy RPG sorozattol, hogy "olyan, mint a SAO, csak jó""

Nem tudom, hogy ki reklámozott így, én az egyik legnépesebb fórumon ott vagyok és senkitől nem hallottam ezt még sosem, de az tény, hogy az elmúlt években jó pár elég jó isekai jött ki.

Vagyis ez az állításod sem igaz.


"Ahogy akkor nem értették, hogy miért szar a SAO és attól nem lesz valami jó, hogy ugyanaz, csak nem a SAO"

Ez egyébként önellentmondás, ezért hülyeség a logikád.

Azt mondod, hogy az érv az volt, hogy olyan, mint a SAO, csak jó, viszont a SAO rossz. Ha valami olyan, mint ami rossz, akkor már nem lehet jó.


" casualok nem értik, miért jó a K-On!, nem sokat nyom a latba, hogy szerintük "50-szer jobb" valami"

Ez nem szerintem van.

Aki kicsit is objektíven értékeli az animéket, az tudja, hoyg a Bocchi the Rock az a season legjobbja.

Ez nem a "casualok" - elég röhejes kifejezés, mint ha valami 5 éves találta volna ki - elképzelése.


"A Bocchi the Rock egy kellemes sorozat, de nem az év animéje. Még csak nem is a szezon animéje. És abszolút nem a K-On! trónfosztója."

LOL, a K-On már évek óta nem volt a trónon. Majdnem egyből le lett váltva. :DDD

Milyen téveszméid vannak? :DDD


A K-On úgy jellemezhető, mint egy music, CGDCT, comedy anime. Comedy-ből láttunk jó pár, lényegesen jobbat, vagyis ebből nem lehet a trónon.

Music esetében, ami mindenkinek eszébe jut, az a Shigatsu wa Kimi no Uso, ami igen, jobb, mint a K-On.

A CGDCT esetében pedig még a Yuru Camp is előbb jut az emberek eszébe.


A K-On már rég nincs a radaron senkinél, és most is csak azért emlegetik, mivel a Bocchi the Rock arra emlékeztet, csak jól csinálja azt is, amit a K-On elrontott.


Ez bizony objektíven a season legjobbja és esélyes az év legjobbjára, ha a minőséget nézzük.

Nyilván popularity versenyt nem nyerne.

2022. dec. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valaki tudja hogy a 12. részt hol lehet megnézni feliratosan? Csak azt nem találom sehol se a neten (nem rég nezek animet és nincs sok gyakorlatom abban hogy hol kellene keresnem) :(
2022. dec. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

#6

Angol feliratosan legálisan ott van a Crunchyroll.

Kevésbé legálisan pl. a kickassanime vagy 9anime.

2022. dec. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Köszi szépen! 🙂

6-os vagyok.

2022. dec. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

4 rész után abbahagytam

Semmilyen szinten sem tudott behúzni. Ezt a 4 részt is azért néztem meg, mert annyira írják, hogy milyen jó, én meg kíváncsi voltam, mikor kezd el jó lenni, aztán feladtam. Ha vakon megyek bele, valószínű az első részt sem nézem végig. Nem utálom a sorozatot, simán csak eluntatott, pedig egyik műfaj sem áll messze tőlem, amiben versenyez. Szimplán csak mindegyikben vannak nála sokkal jobbak és mint ötvözet sem jön ki belőle egy olyan keverék, ami önmagaként érdekessé tenné.


A K-Onra csak a legfelszínesebb dolgokban hasonlít. Hogy középiskolás lányokból álló bandáról és 4koma mangán alapul. Kb. nem is egy műfajban van a kettő. Amúgy sokkal jobban hasonlít például az Azumanga Daioh-ra.

2022. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

#9

"A K-Onra csak a legfelszínesebb dolgokban hasonlít. Hogy középiskolás lányokból álló bandáról és 4koma mangán alapul. Kb. nem is egy műfajban van a kettő."

A kettő 100%-ban egy műfajban van, csak mondom.


Az hogy a Bocchi the Rock-ban a directing miatt az év egyik legjobb animéje, amit nem lehetett elmondani a K-On-ról, az tök más kérdés.

2022. dec. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!