Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mennyire furcsa felnött...

Mennyire furcsa felnött családapaként elkezdeni a Dragon Ball Supert?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok. Gyerekkorom örülete volt a DBZ. Nemrég fedeztem fel, hogy van új sorozat. Nem szoktam rajzfilmeket nézni, söt sorozatokat sem, filmeket is ritkán, de a DB megdobogtatta nosztalgiával a szívemet. Nyilvános helyen lenne idöm csak nézni, buszon, buszmegállóban, munkahelyi pihenöben, kondiban. Mennyire kínos manapság egy animét megnézni felnött embernek? A feleségem konkrétan kiröhög miatta, hogy mesét (!) akarok nézni, hiába mondtam hogy ez nem 5 éveseknek szól.
2023. jan. 18. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Animét nézni egyik korosztályban se gáz. Vannak konkrétan korhatárosak is.

De a Dragon Ball azért tényleg már mesének is számít.


Ettől függetlenül szerintem nézd meg, ha meg akarod.

2023. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs vele semmi baj, én 23 éves vagyok, de egészen kicsi korom óta animéket nézzek a mai napig.

Persze van aki kineveti, meg leszólja, de hát ez mindenről elmondható.

2023. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem furcsa.
2023. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne furcsa?
2023. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem gyerekesebb, mint felnőtt férfiként Marvel vagy DC filmeket nézni. Éppolyan meseszerűek azok is, csak éppen nem rajzolva vannak. De találkoztam felnőttekkel, akik a Pixar animációs filmekért rajonganak, illetve az Avatár sorozatot is nagyon sok felnőtt szereti. Nézd azt, amit szeretnél, kikapcsolódásra mindenkinek szüksége van. Egyébként se értem, miért fontos az, hogy vadidegen emberek a buszon mit gondolnak?
2023. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
A mai filmek nagy része se komolyabb, mint egy anime.
2023. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Semennyire nem kínos, ne hallgass a gúnyolódókra. Inkább nekik kínos, hogy milyen felnőtt lett belőlük.


Azért a Dragon Ball nem a Micimackó, hanem egy elég komoly anime. Mondjuk a Superben sok a cenzúra, de ez csak az anime verzióra igaz. A mangája néhol kifejezetten brutális.

2023. jan. 19. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

40-es korosztály vagyok, főleg felnőtt animéket nézek. Nézz nyugodtan te is. Néha megnézem a gyerekaniméket is. Egyébként kisebbségi komplexusos vagy felnőttként? Mit izgat, ki mit szól arra, hogy animációt nézel?

Egyébként meg egy apuka nézhet animációt akár a gyermekével együtt. Nejed számára ez is gáz volna?

2023. jan. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 vagyok, erre reagálnék:


"Azért a Dragon Ball nem a Micimackó, hanem egy elég komoly anime."


Attól függ, melyik Micimackó!


Az eredeti, ami könyv formájában jelent meg MILNE-től (asszem Karinthy fordította) egyszerűen zseniális, és filozófikus! Nem véletlen írtak erre reflektálva mások olyan könyveket is, hogy "Malacka és a tao", "Micimackó és a tao":


[link]


Akinek van látása, érzékeli, az Eredeti Micimackó könyv kifejezetten rímel a távol-keleti filofóziákra mint taoizmus, és buddhizmus! Én már akkor észrevettem, amikor a "tao" változatokról nem is hallottam.


Anno, huszonévesen lelkesen meséltem másoknak, hogy milyen zseniális buddhizmus, taoizmus ez a Milne könyv, és értetlen fülekre találtam... Mire Benjamin Hoff változataival si találkoztam. :)


Értem én, a 7-es a Disney féle butításra gondolt, de akkor se illene egy komoly és zseniális könyv címére utalva komolytalanságot sugallni...


Az eredeti Micimackó elsősorban felnőtteknek íródott, mesei köntösben, akárcsak a legtöbb Lázár Ervin mese. Utóbbi is tele van filozófiával és pszichológiával (és humorral, na meg szomorúsággal), elképesztő módon (főleg a Hétfejű Tündér, és a Bab Berci kötetek - az előbbi epizodikus, az utóbbi összefüggő részeket tartalmaz).


Csak egy kis pontosítás gyanánt reagáltam, amúgy a Disney-Micimackó változat valóban gagyi, máltatlanul gagyi lett a MILNE-féle eredeti után...

2023. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Dragon Ball Super tényleg olyan mint egy mese, teljesen más mint a DBZ ami korhatáros, tele volt vérrel, kínzásokkal és az ellenfelek ijesztően szadisták voltak. A DBS gyerekeknek készült a DBZ tizen-huszon éveseknek.
2023. jan. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!