Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Vannak az Another vagy a When...

Vannak az Another vagy a When They Cry-hoz hasonló horror animék?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok amiben a főszereplők kb középiskolásak és a főszereplő csak annyit észlel hogy valami nincs rendben de hogy azt csak fokozatosan tudja meg.

2023. jan. 21. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a horror ill thriller műfajok közel állnak egymáshoz, remélem nem gond, ha élesen nem választom szét ezeket. ;)


Satsuriku no Tenshi (Angel of Death), zseniális, talán a thriller-hez áll közelebb.


Corpse Party (OVA, minisorozat), nekem nem tetszik különösebben, ez inkább öncélú szadizmus csupán, viszont sulis misztikus horror egyébként.


Kokoro Connect: ez inkább felnőtteknek való thriller, a komolysága miatt, mivel erősen pszichologizáló mű, több réteggel. 13+4 részes (KC + KC Michi Random). Az első részek hamisan azt sugallják, mintha valami laza kis testcserés slice of life volna, de ez attól jóval mélyebb alkotás. Alapvetően thriller, nem horror és nem is az a tipikus misztika. A misztika abban merül ki, hogy paranormális jelenségek zajlanak, pl gondolatolvasás és nemcserék, azonban a lényege az, hogy középiskolás lányokból és fiúkból álló klub tagok (öten) "gyorsított felnőtté érést" élnek meg. Azaz pszichésen igencsak megterhelik őket a paranormális jelenségek.

Elsősorban drámai slice of life - thriller -ként aposztrofálnám, nem horrorként. Kb a 3.részétől eléggé sötét és főleg nyomasztó, komor a hangulata. Eleinte és olykor közben is ecchi elemek, romantikus elemek és néha komikus elemek is bekerülnek, de a döntő jellege a komor, nyomasztó hangulat, mint az Another esetén, és jellemfejlődésre épül kifejezetten, meg izgalomra, sejtelmességre.


Gakkou gurashi: nyomasztó hangulata van, posztapokaliptikus, túlélés egy lepusztult iskolában, alig maradt élő ember a földön, egyrészük ráadásu lzombivá változott. Néhány "sulis" lány próbál tőlélni napelemekkel, a suli tetején kertészkedéssel kaját termelve. Az egyik lány skizo, zakkant, mégis ő dobja fel olykor a hangualtot, a nyomasztó léet közepette. Az opening zenéje megtévesztően vidám, arra utal, hogy a zakkant lány becsapja önmagát, és eljátssza a régi, jó világot, amikor még éltek a szerettei, tanárai, képzeletjétékként, továbbá tehát vakmerő, egyúttal vidám kalandos ötletei támadnak, amire nagy nehezen többször is ráveszi a felette anyáskodő lány "osztálytársait".


Madoka Magica: elégtöményen filozofikus anime, sötét hangulattal, iskolások válnak mágikus lánnyá.


Serial Experiments Lain: az egyik legtöményebb anime, amit láttam valaha -a Higurashi mellett-, két nézés után már értem a VÁZLATÁT. És persze a képzelet is szabadjára engedhető. Komor anime, öngyilkosságokkal, tudathasadással. 1998-as anime, már akkor remekül utalt arra, milyen tudatformáló hatása lesz az évek alatt az internet világának.


Zankyoui no terror: terrorista kamaszokról szól, akik hackerek, higgadtan játszadoznak a rendőrséggel, rejtvényeket feladva nekik. A közepe táján viszont összetettebbé válik lélektanilag. Nem mondanám komornak, inkább nagyon izgalmasnak, a közepétől meg elgondolkodtatónak.


Blood-C: 12 részes, az elspő 8-9 rész eléggé megtévesztő, misztikus slice of life-nek hat, mely során éjjel szörnyekkel kardozik a kamaszlány. A végefelé igen csavaros és meglepő, továbbá... az egyik legbrutálisabb, amit animében valaha láttam, ennek utolsó része...



Nem tudom, túlélők érdekelnek-e, vagy ahhoz közel álló animék? Mindenesetre sorolok jobbakat, hátha ez is érdekel:


Elfen lied (véres/gore és szadista)

Btooom (véres/gore)

Danganronpa

Ousama game (szadista)

Mahou shou site (szadista, ijime)

No.6

mirai nikki

2023. jan. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elírtam, javítom:

- Zankyou no terror (Terror in rezonance).

- Mahou Shoujo Site.

2023. jan. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Blood-C nekem tetszett nagyon.
2023. jan. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Death Note (nem annyira horror de nekem bejött)

Promised Neverland

Black Butler

Jujustu Kaisen (ez se nagyon horror, de szerintem jó)

Jojo's Bizarr Adventure

Gregory Horror Show

Highschool of the Death

Tokyo Ghoul

Vampire Knight

Chainsaw man

Elfen Lied

Zombie Land Saga

És végül Attack on Titan (ezt nem mondanám horrornak, de mindenképp nézd meg, egyik kedvenc animém)

2023. márc. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
summertime render (2022)
2023. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!