Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van-e könyv anime rajzolásra?

Van-e könyv anime rajzolásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy tudtok-e olyan könyvet ajánlani, ami megtanít animét rajzolni, vagy esetleg animációt készíteni?

Válaszokat előre is köszönöm.



2023. febr. 9. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pusztán kíváncsiságból, miért pont könyv? Főleg animáció készítése esetén.
2023. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megtanulni hogy kell anime stílusban rajzolni. Illetve egyenlőre nem tudok rajzolni. Nem akarom sajnáltatni magam, de fizikailag egyenlőre nem vagyok olyan állapotban, de szeretném tudni mégis a technikát.
2023. febr. 9. 10:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2

A kérdést arra értettem, hogy miért könyvből szeretnél, amikor elég sok videó van a témában még youtube-on is.

2023. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jobban szeretem a könyvet. De ha nincs jó könyv, hanem inkább YouTube videók, akkor azokat fogom nézni.
2023. febr. 9. 12:24
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

"Illetve egyenlőre nem tudok rajzolni. Nem akarom sajnáltatni magam, de fizikailag egyenlőre nem vagyok olyan állapotban, de szeretném tudni mégis a technikát."


Akkor először tanulj meg rajzolni és aztán kezdj el stilizáltan rajzolni. Ne az alapok megépítése nélkül kezdd el rakni a falat.

2023. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beírod a googlebe, hogy how to daw anime (+book), elég sok találatod lesz, könyv értelemszerűen rengeteg van, de Magyarországon magyarul nem tudom található-e és mennyi. Angol nyelvű könyveket is lehet rendelni külföldről, csak az drága lesz, persze ott a jó öreg torrent.
2023. febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló:

Egyenlőre nem tudom helyre rakni magam. Az orvosok is azon vannak, de unatkozok a kórházban és szeretném hasznosan tölteni az időm.

2023. febr. 12. 21:46
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló :

Lehet rosszul írtam a kérdést, de én jó könyvet szeretnék. Nyilván a neten ezer meg ezer találat lesz, de én véleményekre is vagyok kíváncsi, mi az, ami tényleg megtanítja a technikát. Nem csak elkezdi tanítani az alapokat.

2023. febr. 12. 21:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mielőbbi jobbulást!


Ha tényleg meg akarod tanulni, akkor az alapokra kell rámenni.


Animáció szakosoknak is kell az alapok elsajátítása.


Ebben a könyvben megtalálod:


[link]


Amíg ezen alapok nem mennek, addig nincs mire építkezni.


Kell egy alap, ahogy a házak építésekor is.


Az arányok megismerése, rögzítése fontos.

Sok olyan munkát látni, ahol a hanyag alap miatt csúnya az eredmény, hiába a szép kidolgozás.


Ezeket a berögzött alapokat tudod kamatoztatni és sajátos stílusba átformálni.


Pl animációs figurákra, karakterekre.


Mindemellett nem javaslom a gagyi "hogyan rajzoljak anime karaktert" könyveket, mert egy része tényleg gagyi, másrészt az alkotó már rendelkezik azokkal az alapokkal, amiket javasoltan, hogy érdemes ott kezdeni.


Utána úgy nyújtod, rajzolod, formálod az alapot ahogy kedved támad és sokkal szebb eredményeket érhetsz el.


Ha az animéket is nézed, mindegyiknek van jellegzetessége. A vonalak, arányok,stílus, színek... Stb

mind egyedi.


A könyv tartalma alap, akkor érdemes megtanulni több rajzprogramot, idővel pedig animációs/videószerkesztő progikat.


Ha komolyabbra fordulna, akkor pedig pénztárcát kinyitni eszközökre és rendes programokra. Sokat könnyítenek az alkotásban.


Interneten pedig tényleg rengeteg alkotótól lehet elsajátítani dolgokat, ha már megy az alap.


Azt se feledd, sok ember marketinget épít a rajzolni vágyókra és sok a vacak anyag, magyarázat stb.


Több olyanba is belebotlottam, hogy semmit se ért a dologhoz vagy csak elhiteti az illetőkkel "te is meg tudod csinálni", de az alapokat be se mutatja.


Egy fiatal srác amikor hozzám került, mesélte mennyit dobott ki "tanfolyamokra"... De azt se tudta, hogyan kell ülni, mérni ceruzával a lapra.


Remélem hasznodra lesz a könyv. Ha bármi van vagy kell tipp szólj csak bátran.


Mielőbbi gyógyulást és kellemes alkotást!

2023. febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm utolsó válaszoló. Ezt a könyvet fogom akkor elkezdeni.

Igen, sajnos sok ami meg sem tanít a rajzolásra. Dühítő, hogy már minden csak a marketingről, pénzről szól.Alappal még nem rendelkezek, szóval jónak bizonyul ez a könyv most.

2023. febr. 18. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!