Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mepyik animét ajánljátok...

Mepyik animét ajánljátok nekem?(bővebben lent⬇️)

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik animét nézzem, a bőség zavarával szenvedek. Kicsit több mint egy éve nézek animéket, de ahhoz képest elégge beleástam magam a műfajba. A kedvenc animém a Higurashi No Naku Koro Ni Kai és a Sword Art Online. Szeretem a horror témájú animéket, de csak azokat, amik nem ilyen sci-fi, vagy shonen alapúak. A Slice Of Life animék közül főleg azokat szeretem, amik egy hobbihoz, klubhoz kapcsolódnak(Hyouka, mindegyik Love Live, Hibike! Euphonium). A hossz nem érdekes, csak ne One Piece hosszúságú legyen. Többnyire a 2006-2023-ban készült animékből szoktam válogatni. Nem annyira szeretem a shonen animéket. Ezek alapján az információk alapján milyen animéket ajánlotok?@

2023. máj. 2. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Sokat veszítesz, ha nem 2000 előtti anime-okat nézel. Az volt az aranykor. Utána csak trash kommersz van.
2023. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Első: mennyire ismered a 2000 utániakat, hogy lekommerszezed mindet...? Egyfelől grafikailag 2004 táján kezdett javulni a mindőség, leginkább az arc ábrázolást tekintve, kiváltképp kb 2010-től. Másfelől EGYÉNI, zseniális művészi, filozófikus animék is keletkeztek a 21.században. Nyilván a kommersz gagyi mindig, mindehol előfordulhat a világon, a 21.századi animék között is. De közel se csak az!


Kérdező:


Sok minden tudnék ajánlani számodra, viszont megint ugyanott lennél: a bőség zavara. ;) Ezért megpróbálok szelektálni.


Én se szeretem a kifejezett shounent, bár a 21.századra nem ritkák a műfajkombók. Előfordulhat scifi elem is itt-ott, de amennyire lehet, kizárom a felsorolásból a scifi beütésűeket.


RÖVIDEBB SORIKAT ajánlok neked, általában 12, max 24 részeseket.


Higurashi első évadját, feltételezem, láttad. Mivel a KAI a második évad.


"a horror témájú animéket, de csak azokat, amik nem ilyen sci-fi, vagy shonen alapúak":


Happy Sugar Life (Ehhez erős idegzet kell, csupa elmebetegről szól! Enyhén véres. Lélektani thriller. Nem mondanám horrornak. Ahogy a Higurashi is inkább thriller, mint horror.)

Satsuriku no tenshi (Sötét hangulatú, lélektani horror, thriller. Enyhén véres.)


THRILLER + "Slice Of Life animék közül főleg azokat szeretem, amik egy hobbihoz, klubhoz kapcsolódnak":


Kokoro Connect (13 rész) + K C Michi Random (ez utóbbi a folytatása, 4 részben) (Slice of life + lélektani thriller, érdemes megnézni az első 3 részt és az alapján dönteni, mert onnantól mélyül el, és a kamaszhumort onnantól felváltja a komor, sötét hangulat és a lélektan. Zseniális animesori! Ez inkább thriller, mintsem horror. Iskolai klubról szól, két fiú, három lány.)


Gakkou Gurashi (Poszt-apokaliptikus, kihalt suli tetején kertészkednek, néhány lányon kívül mindenki zombi. Kifejezetten lélektani horror, thriller, slice of life.)


Klasszikus, vérengzős slice of life thriller:

Elfen Lied


Madoka Magica: zseniális, erősen filozófikus mű, bár az első pár részben ez még nem derül ki. Fantasy + slice of life.


Blood-c : nagyon lasú menetű, bár az 5.résztől már kezd sejleni a furcsasága. Viszont a legmeglepőbb anime, amit valaha láttam, ha szerted a Higurashit, és a lassú menetű animéket, pláne,hoyg ez csak 12 részes, akkor javaslom, nézd végig, de csak erős idegzetáekbnek van az utolsó rész! Az utolsó előttik részre világlik ki, hogy mire ment ki az egész sorozat... A utolsó rész egyszerűen elmebeteg módon brutális...


Az összes itteni ajánlatom 2005 után lett kiadva, viszont van egy, ami szerintem tetszene neked, tömény, filozófikus thriller, csakhogy 1998-as, máig van aktualitása, hogyan hat az internet a lélekre; Lain kettős tudata kerül bemutatásra:

Serial Experiments Lain (1998)


Accel World 1. évad: a Sword A O -hoz hasonlóan gamer / fantasy irány, csak hát ebben az Elon Musk féle neurolikert reklámozzák, ennyiből van némi scifi beütése, de ez alapvetően olyan műfaj, mint a SAO. Az Accel animemozi nekem már nem tetszett.

2023. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még egy iskolai klubos, de ez már horrornak mondható, habár nem a kedvencem, de mivel pont ilyet szeretsz, ezt is megemlítem:

Tasogare Otome x Amnesia (Szellemlány, enyhe romantika, misztikum felfejtős/kódfejtős suli klub: szellemek telekinetikusan mozgatnak tárgyakat, stb. Ebben is a vidámság keveredik az ijedtséggel,

mint a Gakkou Gurashi sorozat esetén).

2023. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 a Gakkou Gurashi rajta volt a listámon

A Satsuriku No Tenshi be lett fejezve rendesen? Mert hallottam olyanokat, hogy a közepénél félbehagyták

2023. máj. 2. 21:34
 5/7 October15 ***** válasza:
35%

Kérdező csak szólok, hogy a legtöbb anime-t nem fejezik be rendesen lévén az alapanyag reklámozása a fő cél. Az hozza a bevételt nem az anime maga. Eléggé jól kell menjen valaminek ahhoz, hogy végig vigyék a sztorit. + Nyilván az sem árt ha az alapanyag maga már befejezte a sztorit, hogy legyen mit végigvinni.


2.: Fuh azért az Elfen Lied-et ajánlani... Szerintem horror alatt nem arra gondolt a kérdező, hogy ő akar szenvedni hanem, hogy karaktereket nézne miközben éppen ezt teszik. :D [Ha mégse akkor ownolnám a témát: Pupa, ennél nagyobb szrt a műfajon belül nem találsz, max hosszabbat, de akkor azt is ownolnám: Ousama game. Technikailag amúgy inkább pszichológiai thrillerek mint sem horrorok de ez igaz az Elfen Lied-re is szóval meh. Mondjuk amit Nyuu művel a parkettával... az tényleg elég ilyesztő.]


Hobbihoz / klubhoz kötődő anime-k:

Ez esetben mondjuk a zene mint sub-genre így tippre tetszene.

Kono oto tomare

Nodame Cantabile

Detroit Metal City

Bocchi The rock

Paripi Koumei

K-on! [Én momentán nem szeretem de ez már az én bajom.]

Hibike! Euphonium [Ha a K-on nem volt elég.]

Shigatsu wa kimi no uso

Nana

Carol & Tuesday

Piano no mori

Given [Ezt ne a fideszes nagymamával nézd, alaptörvényellenes content. :D]


Nem zenés de valamilyen "niche hobbi" alapú sorozat pl.:

Chihayafuru

3-gatsu no lion

Ballroom e youkoso

Yuri on ice [False advertising, yaoi on ice. Amúgy egy Ballroom e youkoso csak alaptörvényellenes és a jégen. :D]

Oshi no ko [Szezonos, pszichológiai thriller + niche hobbi/zene egyszerre.]

Grand blue [Ez egy erősen elvetemült darab. :D De iszonyat gold.]

Akiba Meido Sensou [Szintén egy nagyon elborult darab, de ezúttal még véres is. :D Ha mást nem ezt a jelenetet látnod kell belőle: https://www.youtube.com/watch?v=RczT7gdkV8E 1. részben van szóval spoilernek nem hívnám, inkább csak azt "lövi le" khm, hogy mennyire elmeroggyant az anime.]



Esetleg sport animek, bár ezek nyilván shounen-ek de van 1-2 ami karcolgatja a niche hobbi kategóriát is pl. a Yowamushi pedal eléggé ilyen. Az inkább shonen/hype vonalon meg mondjuk az Ao Ashi /Haikyuu.


Ha már SAO [brrrrrrr, miért szereted ha fáj? :D ] akkor pár isekai:

Hai to Gensou no Grimgar

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu

Re:Zero

Elvetemülteknek a Konosuba... :D

Shinchou Yuusha: Kono Yuusha ga Ore Tueee Kuse ni Shinchou Sugiru [Még mindig elég beteg, de azért már nem konosuba.]

2023. máj. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 October15 ***** válasza:
52%

Oh és mivel előbb-utóbb úgyis beleesel ebbe a rbbit hole-ba is ezért:

Annyira rossz hogy az már jó:

Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute!

Maou Gakuin no Futekigousha

2023. máj. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#2,#5 Elkezdtem nézni a Gakko Gurashit és most nézem, hogy nincs második évada. Ezek szerint tényleg nem arra mennek, hogy befejezzék az animét, bár elvileg a manga be van fejezve.
2023. máj. 5. 22:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!