Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért van kevesebb rész a...

Miért van kevesebb rész a 2.évados animéknél?

Figyelt kérdés

A 24 részes 1.évados animékre értem.


Én azt tippelem,hogy nem akarnak kockásztatni hátha rosszabnak itélik a nézők a 2.évadot és nem melóznak annyit rajta ,ha pedig bejön ,jöhet egy újjabb évad szinten 12 résszel vagy még kevesebbel,hogy kijöjön így a24.rész



Vagy mi más oka lehet még egyebként?



2023. máj. 27. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

egy részt az anime reklámozása, mivel 2 partba van szedve tovább tart az anime hájp, 3 hónap helyett 6 hónap lesz, kétszeres reklám lényegébe, több pénz

ezen kívül a stúdió tagok, készítők pihenhetnek a két part között, nem olyan szoros a menetrend, kényelmesebb a dolgozóknak, nem beszélve a mangakáról, ha nem olyan ütemben halad a mangaka, még a végén az anime beérheti hamarabb a mangát, ezek a két parttal is több időt adva neki

a voice actorokkról nem is beszélve, elég nehéz lehet össze szervezni őket egyből 24 részre, olvastam anno interjút ebből, hogy anno az egyik fate szériánál, amelyik movie lett, azt eredetileg 24 részre tervezték, de volt pár szinkron színész akik nem értek rá mert más animénél voltak épp

2023. máj. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Soktényezős -és mi laikusok se vagyunk bennfentesek, nem ismerünk minden tényezőt-, de a lényeget előttem megírták. Az is csodálatos szerintem, ha adott évadnál minden szinkroszínész jelen tud lenni, néha más veszi át a helyét az említett okokból (több animét is szinkronizálnak a profik egyidejűleg), vagy épp betegség miatt.


Kivételek is vannak, a Clannad mindkét évada 22 részes, és mindegyikhez hozzácsaptak három-három speciált, pedig Maeda Jun alkotásaira nem jellemző, hogy adott szériából egynél több animeévad készülne (viszont a visual noveljei elég népszerűek, így a Clannad esetén megkockáztatták és működött).


Higurashi no naku koro ni esetében is mindkét első évad közel azonos hosszúságú, és húsz epizód feletti (26 illetve 24).

2023. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

"Miért van kevesebb rész a 2.évados animéknél?"

Van valami tényleges statisztikád is? Mert ez nekem kevés.


"A 24 részes 1.évados animékre értem."

Tekintve, hogy max kb. 26 része egy évad, így azért elég nehéz hosszabbnak lennie.

Szóval inkább érdemes minden animét nézni és ott bizony azért nem egyértelmű, amit mondasz, lsd. pl. Boku no Hero Academia, ahol az első évad 13 rész és onnantől kezdve 20+ részes évadok vannak.


#1

"tovább tart az anime hájp, 3 hónap helyett 6 hónap lesz"

Ezt ebben a kontextusban egyáltalán nem értem. Hogy tart tovább? Egy 24 részes anime mindig 6 hónap alatt megy le, most hogy közbe van egy 3 hónapos szünet, az mellékes, mivel ugyanúgy 6 hónapig fut.


"a stúdió tagok, készítők pihenhetnek a két part között"

Miért? Szabira mennek? Nekem nem az rémlik, hogy az animátorok nem dolgoznak évadok között.

Ugyanúgy dolgoznak, max csak más címeken.


"nem beszélve a mangakáról, ha nem olyan ütemben halad a mangaka"

Ez irreleváns, a stúdió várhat a mangakára, nem kell siettetni. Van számtalan másik animálható mű.

Ne tegyünk úgy, mintha kötelező lenne ugyanazokat a címeket tovább vinni minden évben.


"a voice actorokkról nem is beszélve, elég nehéz lehet össze szervezni őket egyből 24 részre"

Ez az egyetlen, amit valamilyen szinten el tudok képzelni, bár ezzel kapcsolatban is részben szkeptikus vagyok.

Nem kevés eset van, amikor azt láttuk az elmúlt pár season-ben, hogy egyes személyek egyszerre 2-3 animében is szerepelnek.

Szóval ezt is szélsőségesebb esetnek mondanám.

2023. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az hogy pont a hero academmit hoztad példának, igen az megtartotta a 24 részt, de rengeteg animét szedtek több partba, úgy hogy egy teljes szezont pihentették le, sokat pedig 24 részről le csökkentettek 12re

Dr. STONE

Shingeki no Kyojin

SPY x FAMILY

Mushoku Tensei

és még sorolhatnám


bár tény hogy maradt 24 részes animék is, de én is azon véleményen vagyok hogy csökkentették a 24 részes animéket


az hogy 24 rész le ment 6 hónap alatt, így hogy egy szezont kihagytak, és másik szezonba kezdődik a part 2, így ténylegesen 9 hónapra bővítették ki az animét, legjobb példa amit mindenki ismer az a spy x family, 9hónapon át kapta a reklámot, biztos vagyok benne hogy több pénzt kerestek vele minthogy leadták volna egybe a 24 részt


és hogy több partba teszik biztos nagyobb reklámot és hájpot keresnek vele az adott animére


és ez a kb 9 hónap pont adott a mangaka beérésre amit előbb lett írva, vegyük példának a Shingeki no Kyojin animét, a manga épp futott a 4 évad part 1 végénél, ha 24 részre adták volna a negyedik évad part kettőjét már beérte volna mangát BŐVEN, ha nem szedik több részre és nem hagynak ki szezont a partok között nem kapott volna manga befejezést, pont a jelenlegi movie előtt ért véget a manga


Ez irreleváns, a stúdió várhat a mangakára, nem kell siettetni. Van számtalan másik animálható mű.


"Ne tegyünk úgy, mintha kötelező lenne ugyanazokat a címeket tovább vinni minden évben." ez eléggé nagy hülyeség, ha több évet kihagynak sok néző nem fogja elkezdeni a további folytatást, nézőt fognak veszíteni, ha egy olyan manga művet dolgoznak fel ami eléggé hosszadalmas animére, akkor biza fent kell tartani az hájpot hogy megtartsák a nézettséget, nagyon sok régi animét kezdtek el pont idén, 5-8 év kihagyás után, és sokan el se kezdik a folytatást mert baromi régi az első évad

2023. máj. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

"de rengeteg animét szedtek több partba"

Viszont itt nem erről van szó, hanem konzisztenciáról. Dr. Stone sosem volt 24 részes, ahogy a Spy x Family vagy Mushoku Tensei sem. Ezek konzisztensek voltak a korábbi formátumukkal és egy season-ös animék voltak, ilyen szempontból a neve teljesen mindegy.


"csökkentették a 24 részes animéket"

De nem ez volt az állítás, hanem azokról az animékről van szó, amik először 24 részesek voltak és aztán lettek 12 részesek. Igen, az SnK pl. ilyen, de a többi példád nem.


"így ténylegesen 9 hónapra bővítették ki az animét, legjobb példa amit mindenki ismer az a spy x family, 9hónapon át kapta a reklámot"

Ez nem tudom honnan jön. Erre kérek valami adatot, mert én bizony nem nagyon láttam semmilyen reklámot, amikor nem ment az anime.

Illetve ha az az állításod, hogy akkor is van valaminek reklámja, amikor nem fut, akkor az ugyanúgy lehet igaz bármely show-ra attól függetlenül, hogy milyen hosszú.


"és ez a kb 9 hónap pont adott a mangaka beérésre amit előbb lett írva, vegyük példának"

Ez simán nem igaz. Mert attól függ, hogy melyik mangáról beszélünk. Pl. ha a Berserk-nek most 24 részes animét csinálnak, akkor még úgy sem érné be a mangát.

Attól függ, hogy milyen animéről van szó, és ez régen se volt így.


"nem szedik több részre és nem hagynak ki szezont a partok között nem kapott volna manga befejezést, pont a jelenlegi movie előtt ért véget a manga"

Elég szar példa, mivel ez kb. nem igaz, és a 24 részes formátummal 1 évvel előbb befejezték volna az animét is.

16 részes a Part 1 és 12 részes a Part 2, vagyis 24 rész esetén a Part 2-nek nem érünk a végére. Kb. úgy a manga 127-ig fejezétéig jutunk.

A Part 1 2021 elején indult, vagyis még ténylegesen induláskor nem sok fejezet volt hátra, viszont a végére lett volna további 4 fejezet és már őszre véget is ért volna az anime.

Ez pedig annyival meggyorsította volna a production-t, hogy 2022-re nem a Part 2-t kapjuk, hanem a befejező évadot.


Egyáltalán nem tudom, hogy honnan jött, hogy a jelenlegi movie-ig futott, amikor az utolsó fejezet 2021 október 19.-én jelent meg. Vagyis még a Part 2 elindulása előtt kb. negyed évvel.

Itt láthatod is: [link]


Az SnK tényleg kifejezetten rossz példa, mert pont azért nem vállalta senki, mert egy csomó stúdiónak több idő kellett volna, és nem a manga miatt, mert az bizony simán végetért.


"ez eléggé nagy hülyeség, ha több évet kihagynak sok néző nem fogja elkezdeni a további folytatást"

Ez több szempontból is problémás.

Egyrészt, ez bizonyítottan nem igaz és sokan kezdték el az SnK-t is az új évad hallattán, pedig évek maradtak ki.

Másrészt, ezzel pont a több évadra bontásos érvedet cáfolod, mivel itt a logika pont azt követelné, hogy ha egy animét nem 1 év alatt adaptalnák, hanem 3 év alatt, akkro annyival hosszabb a reklám is. Döntsd el melyiket állítod, mert az egyik kizárja a másikat.


"akkor biza fent kell tartani az hájpot hogy megtartsák a nézettséget, nagyon sok régi animét kezdtek el pont idén"

Erre a Dragon Ball Super létezése cáfol rá, aminek évtizedekkel korábban volt a folytatása és gyakorlatilag a legnépszerűbb anime volt, amikor futott.


"5-8 év kihagyás után, és sokan el se kezdik a folytatást mert baromi régi az első évad"

Ez szintén nem igaz. Az SnK esetében is 4 év telt el az első 2 évad között és mégis elég sokan megnézték.

Akármennyire hihetetlen az SnK az elmúlt 10 év egyik meghatározó darabja úgy, hogy csak 88 részes. Feleannyi rész jelent meg belőle, mint a Black Clover-ből és még is 10 évig tartott.


Ez azért volt lehetséges, mert nem egybe adták le azt a 88 részt, hanem év voltak a kiadások között ,és ez építette fel a hype-ot ilyen szintűre.

2023. máj. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Dr. Stone sosem volt 24 részes" - dr stone első évada 24 részes


az hogy egy adott animét leadnak 2 szezonon keresztül 24 részen át, a hype 2 szezonig fog tartani, míg ha 3 szezonon át tart két partra osztva az anime, akkor tovább tart a hype, a néző egy teljes szezont vár hogy nézhesse a folytatást és közben reklámokat kap róla, ehhez nem kell adat, ez szimpla logika, az hogy te nem láttál reklámot gondolom nem japánban élsz, keress rá: japanese spy x family commercial, akár google-be akár youtube-on

2023. máj. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek azzal hogy az animátoroknak nem szoros a határidejük ha két részre van bontva egy anime, több idejük van meg csinálni az animációt, az hogy hármas te írtad, hogy nem dolgoznak más animéken? ezt te honnan veszed? lehet dolgoznak más animéken, de azért 24 résznél kell tartani egy megadott határidőt, míg ha ténylegesen két részre van osztva egy anime, a két rész között időben több idejük van felkészülni, rendesebb animációt, munkát létrehozni, jobb minőséget több idő alatt könnyebb készíteni


Ha egy anime két részre van bontva, biztos nagyobb a nézettség, a nézőnek több ideje van felfogni a hype-t az első part után, mert lehet nem kezd bele az első partba, de mire jön a második part már annyi hype-t kapott, hogy el akarja kezdeni az animét


Legjobb példa a reklámra a Tensei Shitara Slime Datta Ken anime, 24 résszel kezdte, a többi évadok 12 részesekre lettek lecsökkentve

2023. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6

"dr stone első évada 24 részes"

A kérdés kifejezetten arról szól, hogy egy animét hány részesként adnak le először és ebben az értelemben nem, nem volt 24 részes.


"a hype 2 szezonig fog tartani, míg ha 3 szezonon át tart két partra osztva az anime, akkor tovább tart a hype"

Csak ez az, ami nem igaz.

Mert itt most hasraütésszerűen kitaláltad hogy igaz, viszont felvetettem, hogy akkor miért nem adják le lassabban, mondjuk évente egy résszel, hogy évekid tartson a hype.


Pontosan, mert nem igaz, amit mondasz. Amire gondolsz, mint hype, az mindig az anime ideje alatt fut és előtte utána nem, vagyis a szünet van, akkor nincs hype, ha mégis lenne, akkor logikusan az következne, hogy minél később adják le a következő évadokat, vagyis ne csak 3 hónap kimaradás legyen, hanem évek.


"ehhez nem kell adat, ez szimpla logika"

Az a baj, hogy nem, nem logikus, mert akkor megint, az a logikus, hogy 20 év múlva jöjjön a következő évad, mert akkor 20 évnyi hype van, de nem, nem így működik az anime industry.


"az hogy te nem láttál reklámot gondolom nem japánban élsz, keress rá"

Ez pedig az egyik legretardáltabb felvetés ismerve, hogy eddig miről beszétünk.

Fentebb pont a több bevétel volt a felvetés erre, viszont reklámokat futattni pont kiadással jár. Ha ugyanúgy megy a reklám akkor is amikor az anime nem, mégha bevétel is van, akkor is ugyanannyival több a kiadás, vagyis nem fognak sokkal jobban járni, így az extra bevételről szóló felvetés ostobaság.


Akkor lenne egyedül értelme annak, amit mondasz, ha reklám nélkül működni ez, vagyis ténylegesen nulla kiadása lenne a cégnek, de a bevétel nőne. Ha viszont ez egy létező koncepció lenne, akkor ahogy mondtam nem egy season-nel tolnák el a következő részeket, hanem évekkel.

Azért nem teszik, mert tudják, hogy ökörség.

Nyugodtan keress rá, hogy mikor mennyire trending-elt a neten a Spy x family. Közel elfeledett lett a 2 season között.

2023. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a Dr. Stone első évadja 24 részes


[link]


[link]


míg a 2. és a 3. szezon már 11 részes, említett oldalakon azokat is meg lehet nézni


amúgy a többi szempontokban vannak hézagok, de többségében helyesek amiket az előttem hozzászólók írtak, rengeteg külföldi fórumokon (pl redditen) taglalják ugyan ezt a kérdést, és az ottani hozzászólások, válaszok is a "hype, reklám, nézettség, voice actor, és munkaidőket" írják válaszul, ugyan ezeket, meg lehet nézni a külföldi fórumokon is


[link]


[link]


rengeteg cikket lehet találni google-ben, mindenhol kb ugyan azt írják, kár vitatkozni erről

2023. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

"rengeteg cikket lehet találni google-ben, mindenhol kb ugyan azt írják, kár vitatkozni erről"

500 éve a többség meg azt mondta, hogy a Föld lapos, attól az lett? Azért mert sokan mondanak egy hülyeséget még nem lesz igaz.

Akkor nem létezne olyan eset, mint a BnHA esete, ahol az első évad volt 13 rész.


Egyébként még csak az sem igaz, hogy mindenhol ezt mondják. A MAL linken egyértelműen a pénzt mondják legtöbben, ha viszont cikkekre keresel, ahol még idéznek is adott esetben stúdiókat, akkor SOHA nem merült fel a pénz.

Nos, ennyire kell a kommenteknek hinni.


De akkor vegyük a MAPPA nyilatkozatot az SnK S4 kapcsán. Azt mondták, hogy azért kellett feldarabolni 4 részletre, mert a sok túlóra és alacsony fizu miatt sokan mentek el.

Ez nyilván hihető lenne, hogy annyira bizonytalan a helyzet, hogy csak ilyen rövid season-ökkel tudtak tervezni, viszont akkor kérdéses, hogy hogy tudtak egy 24 részes JJK-t készíteni.


Szóval nem, az egyértelműen kiderült a cikkekből, hogy amit állítasz, az ostobaság, az nem derült ki, hogy mi a valóság.


Egy hiteles dolgot találtam, ami lehet, de hogy ilyen sokszor az megint kérdéses, hogy a TV csatornák mostmár így terveznek és sokszor csak 12 hetes slot-okat adnak.

2023. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!