Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Crunchyroll platformon nincs...

Crunchyroll platformon nincs fenn egyáltalán semmi magyar felirattal? Ha valóban nincs, ennek mi az oka? Simán nem egy népszerű szolgáltatás Magyarországon? Vagy más?

Figyelt kérdés

Most a Kanojo, Okarishimasu (Rent a Girlfriend) animét néztem… Indavideóra 3* is feltöltötték magyar felirattal, az egyik csatornán átlagban 30.000 nézettséggel/rész, egy másikon tizenXezer nézettséggel/rész, egy harmadikon pedig pár százas nézettséggel/rész.


Ezenkívül fenn van Videán is, meg még egyéb oldalakon is.


Ahol én néztem magyar felirattal, ott is több tízezer nézettség volt a részeken… Ez így több mint 1 millió nézettség.

Az égetett magyar feliratos részeken, tehát ezeket a számokat csak magyarok generálják…


De tudok olyan animét is, amit részenként több millióan néztek indavideon.


Pl. Seishun Buta Yaro wa Bunny Girl-senpai no Yume wo Minai volt ilyen…


Én amit tudok azt Netflixen nézek, pl. ilyen a Komi-san wa, Komyushou Desu.


Jó érzés, ha tudom hogy csurran-cseppen valami vissza a készítőknek a nézettségem után, még ha ez csak nagyon kevés is, mert tudom hogy mások is nézik…


A Kanojo, Okarishimasu fent van Crunchyroll-on és el is kezdtem ott nézni angol felirattal, a reklámok nem annyira zavartak, de azért mégis csak jobb volt magyar felirattal nézni… Ugye ezért a platformért nem muszáj fizetni, lehet nézni teljesen ingyen is, akár regisztráció nélkül is, csak akkor van benne 2-3 rövid reklám.


Ha lenne magyar felirat az animéken, szerintem elég sokan néznék ott, ami sokkal jobb lenne, hiszen ilyen nézettségeknek amilyenek főleg az indavideon vannak, a töredéke is sokat ér egy fizetős, vagy reklám rendszerű streaming platformon.


Igazából rohadt sokan néznek Magyarországon animét, de engem kifejezetten elszomorít, hogy a valószínűleg ilyen 0.001% az aki ezt olyan módon teszi, amivel akár csak nagyon minimálisan is, de hozzájárul az anime sikeréhez.


Szóval vajon miért nincsenek magyar feliratos animék, akár mangák a Crunchyroll-on?


Szerintetek is jobb lenne (jobb hijján) ha ott néznék a magyar animések az animéket mint sem a videan meg az indavideon?



2023. jún. 25. 02:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

"Ahol én néztem magyar felirattal, ott is több tízezer nézettség volt a részeken… Ez így több mint 1 millió nézettség."

Azért mert hazudsz, még nem lesz igaz. Sehol nem produkáltak 1 milliós nézettséget.

A 30 ezres számot írtad, mint nagy eredményt. Ha 10-szer feltöltésre kerül és ilyen számot hoz össze mind a 10-szer, akkor is csak 300 ezres nézettségről beszélünk. Sehol nem egy millióról.


"Pl. Seishun Buta Yaro wa Bunny Girl-senpai no Yume wo Minai volt ilyen…"

Erre is rákerestem, sehol nem találtam milliós nézettséget, de még 100 ezreset sem.

A legjobb találat, amit azóta már leszadtak 70 ezer alatt volt, a többi még a 10 ezret sem érte el.


És így akkor jól látszik, hogy mekkora rétegről van szó. Kevesebb, mint 100 ezer ember néz magyar felirattal animét. Pl. én is angollal nézem.


"A Kanojo, Okarishimasu fent van Crunchyroll-on és el is kezdtem ott nézni angol felirattal, a reklámok nem annyira zavartak, de azért mégis csak jobb volt magyar felirattal nézni"

Azt ne nézd, egy ritka nagy trágyalé az az anime.

Engem meg a reklámok zavartak, szóval éves Crunchyroll előfizetésem van.


"hiszen ilyen nézettségeknek amilyenek főleg az indavideon vannak, a töredéke is sokat ér egy fizetős, vagy reklám rendszerű streaming platformon."

Nem igazán. Pár 10 ezres nézőszámot egy halom magyar youtube-os is összehoz és a youtube-on vannak reklámok, ez mégis kevés ahhoz, hogy ebből megéljenek.


"Igazából rohadt sokan néznek Magyarországon animét"

Igazából nagyon kevesen, és ennek az oktatás minősége az egyik oka.

Az anime nagyon elterjedt a meme kultúrában, ami egy angol nyelven űzőtt kultúra, a magyarok meg sokszor magyarul is alig beszélnek.


"Szóval vajon miért nincsenek magyar feliratos animék, akár mangák a Crunchyroll-on?"

Nem éri meg.

Egyrészt, nem annyira éri meg magyarként se jelen lenni, mivel region lock van azért elég sok esetben. Ennek az az oka, hogy nehéz mindenhova jogokat szerezni streaming-re.

Másrészt, jó fordítást csinálni nem olcsó. Nyilván beledobhatják egy fordító programba a feliratokat, de ez senki nem lesz élvezhető.


"Szerintetek is jobb lenne (jobb hijján) ha ott néznék a magyar animések az animéket mint sem a videan meg az indavideon?"

Személyszerint jobban örülnék, ha a magyarok nem néznének animét. A személyes tapasztalataim alapján a magyarok nincsenek azon a szinten, hogy megértsék ezeket a műveket, így inkább csak ártanak, amikor random elkezdenek ökörségeket beszélni animékről.


Nyilván ez más országban is jelen van, de ott nem ilyen szinten, mert nem is ilyen szar az oktatás. Szóval egy angol alapszintű nyelvismeret a feliratok megértéséhez még pont, hogy jó is lenne, hogy egy fokkal megfelelőbb közödben fogyasszák.

2023. jún. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Egy 10 milliós országban hol néznék már NAGYON SOKAN az animéket?

Fogadjunk, hogy neked a matek úgy jött ki, hogy összeadtad minden feltöltés nézettségét és minden részét. Csak azt nem érted, hogy ha én megnézek egy 24 részes animét, akkor az nem 24 ember, mert külön videóra kattintottam.


Vagy okés, számoljuk így. De akkor a CR nézőit szintén így kell számolni, akkor meg már megint ott vagyunk, hogy a magyar nézettség csepp a tengerben a többi között.


Másrészt az 1 millió nagy szám neked, magyar kamasznak, elméletben. A valóságban nagyon nem az.

2023. jún. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%

1-es, neked meg elég gyomorforgató a stílusod. :D Imádom az anime témát az oldalon, kb. ilyen 14 éves kisgyerekek és hasonló edgy gyerekek keveréke.


Amit leírtál a "memekultúráról", meg hogy a magyarok nem értik meg a műveket, na az nekem ilyen:

"To be fair, you have to have a very high IQ to understand Rick and Morty. The humor is extremely subtle, and without a solid grasp of theoretical physics most of the jokes will go over a typical viewer's head. There's also Rick's nihilistic outlook, which is deftly woven into his characterisation - his personal philosophy draws heavily from Narodnaya Volya literature, for instance. The fans understand this stuff; they have the intellectual capacity to truly appreciate the depths of these jokes, to realize that they're not just funny- they say something deep about LIFE. As a consequence people who dislike Rick and Morty truly ARE idiots- of course they wouldn't appreciate, for instance, the humour in Rick's existencial catchphrase "Wubba Lubba Dub Dub," which itself is a cryptic reference to Turgenev's Russian epic Fathers and Sons. I'm smirking right now just imagining one of those addlepated simpletons scratching their heads in confusion as Dan Harmon's genius unfolds itself on their television screens. What fools... how I pity them. 😂 And yes by the way, I DO have a Rick and Morty tattoo. And no, you cannot see it. It's for the ladies' eyes only- And even they have to demonstrate that they're within 5 IQ points of my own (preferably lower) beforehand."


Nagyon kínos.

2023. jún. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Amikor a fanfordító szabadidejében jobb feliratot csinál,mint a hivatásos, akkor miért érné meg nekem előfizetni ezekre a platformokra? 😂

Jó, nyilván most ne MA, AD, meg speedsub indahuszárokra gondoljunk. 😛

2023. jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
4-es, ez is jó pont. Főleg mikor a Cruchynál már attól is kell tartani, hogy konkrétan átírják, miről szól az adott jelenet...
2023. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

#3

"neked meg elég gyomorforgató a stílusod"

Leírok pár tényt és te gyomorforgatóként kezeled, sokat elmond ez rólad, de szívesen kifejtem, mert láthatóan felfognod sem igazán sikerült.


"kb. ilyen 14 éves kisgyerekek és hasonló edgy gyerekek keveréke."

Ez inkább rád jellemző, tekintve, hogy nem fogtad fel, amit leírtam.

Amit leírtam az azzal egyenértékű, mintha azt írtam volna, hogy a "Föld nem lapos". Ha neked ez gyomorforgató, egy tény, akkor itt te vagy egy kisgyerek.


"Amit leírtál a "memekultúráról","

Az egy tény.

20-30 évvel ezelőtt még - nyilván előtte is - az animét nyugaton együtt adták pl. a Tom és Jerry-vel, illetve egyéb nyugati animációs műsorokkal.

Ebből adódóan a legtöbben, akik ezeket nézték, azoknak nem az maradt meg, hogy ez egy anime, egy sorozat Japánból, hanem egy a sok animációs műsor közül.

Ennek megfelelően akkoriban az anime nem volt olyan elterjedt.


Viszont úgy 2010-es évektől kezdődően a meme elég mainstream lett, ahogy az internet is sokkal több háztartásban ott volt és sokkal többen fogyasztották. Ebben a közösségben pedig gyakori volt az anime egyedi, illetve kreatív stílusát felhasználni meme-ekhez.

Itt már egy sokkal aktívabban tartalmat fogyasztó közösségről beszélünk, ami miatt az, hogy ez anime sokkal tudatosabb volt és ekkor kezdett el ilyan mértékben elterjedni, hogy már olyan emberek, akik nem fogyasztanak animét is tudják mi az.


"meg hogy a magyarok nem értik meg a műveket"

Igen, ez a másik tény. Ez nem magyar sajátosság, a nyugati világra jellemző, csak más mértékben, tekintve, hogy nálunk sokkal gyengébb oktatás van.

És itt nem kell sorozatokig menni, elég megnézni a slágereket és összehasonlítani pl. a szövegváltozatosságát. Nyilván vannak kivételek, de ha elkezdted elemezgetni a szöveget, akkor elég gyakori, hogy nyugati slágerek esetében a 3 perces dalból, 1.5 perc az ugyanaz a 30 másodperc háromszor, mivel háromszor benne szóról szóra ugyanaz a refrén.

Most ez japán számokkal összehasonlítva úgy néz ki, hogy ott általában 2-szer van refrén és 2. alkalommal már át van írva.


Egyszerűen a nyugat és távolkelet popkultúrája más szinten van és ettől a nyugati ember nagyon elszokott.

Míg jobb esetben a nyugati embert az irodalom oktatás felkészíti műelemzésre, addig nálunk ez végtelenül gyatra színvonalon van.


Amit pedig a végén feszegettem az simán arra vonatkozik, ami ebből a tényből következik.

Vannak vizuálisan szórakoztató művek, így simán lehet, hogy valaki végignézi a FLCL-t, Bakemonogatari-t, Sonny Boy-t, de tényleg csak nézi és nem érti. Gyakorlatilag a tizedét fogta fel annak, ami az adott műben benne van és így próbálja megszakérteni.

Mármint ez az értelmezés azzal egyenértékű, hogyha lenne egy 10 részes sorozat, akkor első részt nézi valaki meg és utáni akarja megszakértani a TELJES sorozatot. Ezt azért mind látjuk, hogy problémás.


És míg pont a vizuális hatás miatt ez annyira nem árt egy FLCL-nek vagy Bakemonogatari-nak, viszont pont az történt a Godzilla Singular Point-tal, hogy ez egy szellemileg szórakoztató mű, amit pont azért, mert sokan nem fogtak fel, így le lett pontozva.

Egy olyan műről beszélünk, aminek a script-jét egy fizikus írta. Jelen esetben nem is várható el, hogy egy átlag ember 100%-ban felfogja, ami benne van, viszont ennek ellenére úgy gondolják, hogy jogosan értékelik.

2023. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

ezt hogy "személyes tapasztalataim alapján a magyarok nincsenek azon a szinten, hogy megértsék ezeket a műveket, így inkább csak ártanak, amikor random elkezdenek ökörségeket beszélni animékről."


meg ugyan ezt próbáltad leírni a 6os hozzászólásban, kérlek mondj már konkrét példát még is mik a tapasztalataid? mondtad az FLCL-t, bakemonogatarit ,és a godzillát mint anime, de itt csak anime címeket írtál, konkrét példát nem, mégis a magyarok hogy értik rosszul ezeket a műveket, és hogyan kéne értelmezniük szerinted? valami konkrét példát írj már, mert így csak dobálózol összevissza a dolgokkal


az hogy felhozol egy slágert példaként anime szekcióba, nem értem mi köze hozzá

2023. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

De meséld már el nekem, hogy hogyan lehet tökéletesen értelmezni bármilyen médiát! Csak mert szerintem pont az a lényege a műelemzésnek, hogy ezen vitázunk, dolgozunk, gondolkodunk. De hát nyilván akkora szakértő vagy, hogy te meg tudod állapítani, mi az objektív, helyes megoldás, mindenki más meg ostoba.

(Hozzáteszem, még a több száz/ezer éves klasszikus művészettel kapcsolatban is vannak viták ilyen téren, de nyilván te megfejtetted a FLCL-t. A bölcsek köve meg ott a farzsebedben.)


A meme fogalmával sem vagy tisztában.

Egy adott anime alapján született meme-nek nem kell, hogy köze legyen az adott anime eredeti értelméhez. A meme lényege pont az, hogy egy valahonnan kiragadott kép/pillanat/karakter/jelenet, ami az eredeti kontextusán kívül, vagy teljesen más kontextusban kap egy bizonyos értelmet.

Kell nekem a Loituma Girl meme-t ismernem, hogy értsem a Bleach lényegét?

2023. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Én sokszor olvastam hogy sokan azért kalózkodnak, nézik indán, videán, gogoanimén, más ingyenes oldalakon, mert a fizetős oldalakon nincs fent sok anime. A népszerűek fent lehetnek ( alátámasztani nem tudom, de valószínű) de mégsem elég. Nincs olyan ahol minden ( vagyis TV, ONA, OVA, Special, picture drama, movie stb.) fent van. Szóval lehet elérhető pl: Crunchyrollon maga az anime, de ha nem ignorálod ha van neki ovája, specialja, akkor más forrás felé kell fordulnod hogy azokat elérd, mivel nagy esély hogy nincs fent.


Ám ezt elég nehéz lenne teljesíteni, viszont az illegális oldalakon ( legalábbis amit én használok) szinte minden fent van, gyorsan és ingyen, nem mellesleg sokszor jó minőségben.


Ha tudsz angolul, akkor könnyebb a dolgod ha angolul nézel animét, mert ha szezonosat nézel akkor utána kell nézni melyik fansub/csapat fogja fordítani, mikortól. Én szimplán feladtam mikor a Bsd 4. évadát kerestem.


A Crunchyroll kb. olyan lehet mint a Viki. Vagyis szükséges egy csapat hogy lefordítsák nekik az animét. Valószínűleg nem jönne vissza a kiadás, mert sokunk nem használja az oldalt.

2023. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Egye szóval nem írtam, hogy hogy 1 milliós nézettség, az 1 millió egyéni embert jelentene… Direkt érthetően fogalmaztam, arról nem tehetek, hogy egyesek így is félreértették.


Hiába, ha 24 részt fel lett töltve 3*, 30.000, 10.000 és 1000. átlagnézettséggel, az 984 000 nézettség, valószínűleg NEM EGYÉNI nézettség! És? Ezek a streaming paltfirnok mint a Crunchyroll, sem rohadtul csak az egyéni nézettségekből profitálnak.


A Netflixen például most a heti legnézettebb nem-angol sorozat, az összesen 8.100.000 nézettséggel volt az első… Streaming szolgáltatókon, ezek a néhány tízezres nézettség is NAGYON sokat jelenthet, egy ilyen kis országból mint a mienk.


A Seishun Buta Yaro wa Bunny Girl-senpai no Yume wo Minai pedig 2019-ben jött ki és az első feltöltések amelyek még fent vannak most is az indavideón, 2021-es feltöltések, ezeken is 40+ ezer a nézettség, de ha tudsz egy kicsit gondolkodni, akkor rájössz, hogy ezek nem az első feltöltések lehetnek, nem 2 évvel később került fel a megjelenéséhez képest az indára, vagyis amelyeken a nagyobb, általam tapasztalt MILLIÓS nézettségek voltak, már (valamiért) törlésre kerültek.

2023. jún. 25. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!