Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a véleményezek Mikami Teru...

Mi a véleményezek Mikami Teru (Death Note) monológjáról?

Figyelt kérdés

"Ezen a világon csak igazság és gonoszság van. Gyermekkorom óta figyelem a környezetem, és ez az első tény, amire rájöttem. Az emberek kivétel nélkül rossz emberekre és jó emberekre, erre a két fajtára oszlanak. Még az általános iskola apró világát is ez a két fajta alkotta. Hiába tűztem ki nagy célokat az osztály diákbizottságában, mindig ott volt az ellenség. Fel kell venni a harcot a gonosz ellen. Bár néha úgy tűnt, hogy az igazság vereséget szenved, de bármi történt is velem, én szívből boldog voltam. "Köszönöm". A szenvedőnek ezért az egy szaváért akárhányszor kiálltam volna mellette. Minden erőfeszítésre képes voltam ezért. És végül bebizonyítottam a magam igazát."


Forrás: [link]


Plusz, utánanéztem: a 32. részben van ez a monológ.


2023. júl. 16. 15:35
A kérdező szavazást indított:
Igaza van.
Részben igaza van.
Nincs igaza.
2 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Az idézet tartalmaz néhány erős állítást és általánosítást, amelyekkel kapcsolatban fel lehet vetni kifogásokat vagy megkérdőjelezhetőek lehetnek.


1. Túlzott egyszerűsítés: Az idézetben az embereket csupán "igazságos" és "gonosz" kategóriákba sorolják be. Az emberi természet és viselkedés azonban jóval bonyolultabb, és egyetlen két kategóriával nem lehet minden embert leírni.


2. Köztes árnyalatok hiánya: Az idézetben nincs említve semmi köztes állapot az igazság és a gonoszság között. Valójában az emberek viselkedése és cselekedeteik széles spektrumon mozoghatnak, és a legtöbb ember inkább egy szürke területen van valahol a két végpont között.


3. Egyéni tapasztalatok: Az idézet egy személy személyes tapasztalataira és érzéseire épül, ami nem feltétlenül általánosítható minden emberre. Az egyén tapasztalatai befolyásolhatják a világképét és az általa alkalmazott szűrőket.


4. Pozitív és negatív dualizmus: Az idézet azt sugallja, hogy a világ két egyszerű kategóriában oszlik, ami szintén túlzott egyszerűsítés lehet. Az emberi élet és cselekedetek sokkal komplexebbek és gazdagabbak ennél.


5. Morális relativizmus: Az igazság és a gonoszság fogalmai kultúrától és társadalmi normáktól függenek, és a megítélésük lehet relatív. Az, ami egy kultúrában vagy társadalomban igazságnak vagy jónak számít, máshol másképpen lehet értelmezve.


6. Az ellenség fogalma: Az idézet említi az "ellenséget", ami további kérdéseket vet fel azzal kapcsolatban, hogy ki vagy mi számít valójában az ellenségnek, és miért. Az ellenségek meghatározása és az ellenük való küzdelem lehet összetett és kontextusfüggő.


Összességében az idézet egy személy személyes gondolatait és érzéseit tükrözi, és nem feltétlenül ad reprezentatív képet az emberek, a világ és az igazságosság természetéről és összetettségéről. A világban található igazság és gonoszság elemzése és megértése árnyaltabb és részletesebb vizsgálatot igényel.

2023. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

I'm 14 and this is deep.

A Death Note önmagában nem rossz, Obata Takeshi pedig egy kifejezetten jó művész, de nekem ezek a lesarkított nagymonológok még mindig kicsit ilyen edgy 14 éves gyerek szinten vannak. Akkor, annyi idősen, azzal a fejjel nekem is nagyon mélyek voltak, csak felnőtt emberként nem tudom komolyan venni őket.

Bőven nem annyira intelligens érvelések, mint ahogy sok fiatalkas animég gyerek hiszi.

2023. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!