Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ayakashikkal,okkult és termész...

Ayakashikkal,okkult és természetfeletti,rejtély,misztikus dolgokkal foglalkozó animéket keresek, amik főleg csak szellem témában vágnak,démon és szörny témát is megnézek,de az annyira nem vonz,sajnos igen csak ritkák. Tipp?

Figyelt kérdés
Ezekhez hasonlókat: Natsume Yuujinchou,Psyhic Princess,Dark gathering,Fukigen na mononokean,ghost stories,blue exorcist,hotarubi no mori e,mireuko-chan,kakuriyo no yomendeshi,kamisams hajimemashita,tian guan ci fu,07 ghost és még sorolhatnám.. (hasonló még,de nem teljesen ide tartozó: Hakkenden,servamp,shadows house,summertime rendering,ranpo kitan,inu x boku ss,vanitas no carte,kuroshitsuji,inuyasha, kagami no asobi,hiiro no kakera) Jobban az ayakashi témájúak vonzanak,de a démon és rejtély téma sincs ejtve,ha nagyon jó.. Előrei is köszi a tippeket.

2023. szept. 9. 17:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ayaka
2023. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi :) ,de az ayaka-ból láttam pár részt és valamiért nem jöt be.
2023. szept. 9. 19:05
 3/16 anonim ***** válasza:
Bocsi :(
2023. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mononoke esetleg?

Mushishi is nagyon jó, bár abban nem a már létező japán mitológiát használják fel.

2023. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi,mononoke-t láttam,Mushishi nem hangzik rosszul. :)
2023. szept. 9. 22:38
 6/16 anonim ***** válasza:

Hú, de szép lista így összefosva egy tömény betűrengetegbe!


Írd be ide, egy sor egy cím:

[link]

2023. szept. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bakemonogatari? Kb. úgy abból a franchise-ból minden.

Persze ismert, szóval lehet láttad, de itt nem szerepel még.

2023. szept. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%

Bakemonogatari-t én is meleg szívvel ajánlom, ha az elvontabb, művészibb is érdekel, és bár ember-vámpír keverék a főszereplő, ez sokal inkább elmélkedő, és képileg művészanime. A Monogatari-széria elsőként kiadott évada, a számos évad együtt több, mint 100 részt tesz ki. A Bake után érdemes a Kizu-val folytatni, az viszont kivételesen anomemozi sorozat, három mozival, és időrendben az az első a Kizu. De javaslolt kiadási sorrendben megnézni elsőre, tehát a Bake-val javaslom indítani. 1) Bake 2) Kizu 3) Nise, és így tovább.


A felsoroltakhoz nem sok olyat tudok hozzátenni, amely kifejezetten sinto jellegű, szellemekkel kapcsolatos, de ilyesmi pl ez, ez alapvetően testenkívüli élményről szól:


Shinreigari - Ghost Hound (2007, 22 részes)



- Démovadászosak:


Blood-c : az első 10 rész ne tévesszen meg, az nagyjából "altatás". Viszont a 11-12. részek (utolsó részek) kifejezetten erős idegzetűekbnek való, és persze látni kell hozzá az első 10 részt, mert szorosan összefügg az egész. Az egyik legmeglepőbb anime számomra, amit eddig láttam, és az egyik legbrutálisabb az, ami az utolsó két (főleg ami az utolsó) részben zajlik.


Made in Abyss: dark-fantasy szerű, barlangész gyermekekről szól, akik az alvilágba leereszkednek, és különféle lényekkel találkoznak. Az első 5-8 rész gyerekmese szerű, utána viszont egyre elborultabb, kell hozzá gyomor... Több évados, animemozival, újabb sorival.


Devilman Crybaby: a sátánizmusról szól lényegében, szellemlényekről, manipulációról.


Chainsaw man: szupererő, démonok.


Yobi The Five Tailed Fox (2006-2007) 85 perces délkoreai "anime"mozi, 5 farkú kitsunéről.



- Egy kissé kilóg a sorból, egy próbát megér:


Kami-sama no Inai Nichiyoubi: kissé a dark-fantasy felé hajaz, egy sír ásó lányról szól.


Momo e no tegami: animemozi, ha jól rémlik, csak Momo, a kislány látja a szellemeket.



- MISZTIKUS REJTÉLY animék:


Kokoro Connect (13+4 részes) : gondolatolvasás és testcserék által felnőtté érése nagyobb kamaszoknak, egyéb paranormális jelenségekkel tarkítva. Drámai, misztikus, a kb 3. résztől kissé nyomasztó hangulatú. Meleg szívvel ajánlom!


Subeteru ga F ni naru: misztikus nyomozós.


Another: misztikus thriller.


Gakkou Gurashi: zombiapokalipszis, lélektani dráma.


Elfen Lied: igen véres, szupererő, lélektani dráma.


Madoka Magica: filozófikus, boszorkányírtással a központban.


Higurashi no naku koro ni: az első két évad egybefügg (26+24 rész, a KAI a második évad), az első évad eléggé zavaros. Véres, misztikus, nyomozós.


Hoshi o ou kodomo: Shinkai Makoto animemozija.


Chihiro , valamint a Totoro: Hayao Miyazaki klasszikus animemozijait biztos láttad már, vagy asszem misztikus még a Ghibli studiótól a

Kari-gurashi no Arietti animemozi is.

2023. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszönöm szépen,legtöbbet nem írtam ki,mert hosszú lett volna a sor,de a felsoroltakból a Ghost Hound , Kami-sama no Inai Nichiyoubi(egyik nagy kedvenc) , Elfen Lied , Madoka Magica , Chihiro már láttam. A Bakemonogatari-n már régóta gondolkodom,hogy érdemes lenne -e neki állni a Blood C az valahogy nem az én stílúsom halottam már róla. Viszont a többi felsorolt jól hangzik,köszönöm szépen. :)
2023. szept. 13. 17:05
 10/16 Hintalow ***** válasza:

A Bakemonogatari szèriának vagy nagyon be fog jönni az elvont stìlusa, vagy hülyèt kapsz tőle, de egyszer mindenkinek ki kell próbálnia mert nem sok hozzá fogható van (inkább más animèk másolják/próbálják másolni)


Arra viszont kèszülj, hogy sok ès villámgyors párbeszèd van benne, ès az alkotók kb sportot űztek abból, hogy hogyan tudnak minèl több szexuális feszültsèget belerakni úgy, hogy mèg átmenjen a cenzorokon 😁

2023. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!