Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért nem fordítják le a...

Miért nem fordítják le a Naruto többi kötetét?

Figyelt kérdés
Szerintem lenne rá érdeklődés, már csak abból kiindulva,hogy MondoConon alig lehet odaférni a mangás pulthoz, de így a rendezvényen kívül teljesen inaktív a kiadó, legalábbis ahogy én észrevettem. Egy csomó ideig azt hittem, hogy már nem is csinálnak újranyomtatást, mert konkrét sehonann nem lehet beszerezni mangát, pár kötetet tudtam a Libriről rendelni, úgy, hogy megigényeltem, de amúgy nincs raktáron ott sem. Nagyon rossz, mert most szeretnék még több Naruto mangát venni, de ahhoz el kell mennem a MondoConra, máshonnan nem tudok szerezni.

2023. szept. 22. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

"Szerintem lenne rá érdeklődés"


Ha ez így lenne, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem hagyták volna abba a hazai mangaterjesztést szinte teljesen.


A valóság az, hogy Magyarországon a közösség teljesen a kalózterjesztésre és a fansubra rendezkedett be és nincs rá akkora fizetőképes kereslet, hogy a kiadóknak megérje nyereségorientáltan kiadni a mangákat (főleg egy ilyen 70+ kötetes sorozatot) így, hogy elérhető mindenki számára ingyen is.


A Mangafan 2016-ban adott ki utoljára bármit is, azóta a megmaradt készletből lehet még venni, de amúgy inaktív. Ez is jól mutatja, hogy mekkora igény is van rájuk.

2023. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, tényleg igazad van :(

Kár, hogy így alakult itt Magyarországon.

2023. szept. 22. 20:00
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak Magyarországon ilyen a helyzet hanem az összes szegény vagy szegényebb országokban. Ez inkább anyagi probléma elsősorban.
2023. szept. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert Magyarországon nincs igény a mangára, animére. Van egy kis rajongótábora a témának, de ennyi az egész. A csúcspont feltehetően 2010 körül volt, amikor még volt rendes mangakiadás. Itt inkább a Marvel-re lehet igény, ezért árulnak marveles képregényeket, meg adnak olyan filmeket a moziban.


Mangát külföldről lehet beszerezni, idegen nyelven. Én is onnan szerzem be.

2023. szept. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az meg a másik, amit az #1-es mondd. Itt inkább a kalózterjesztés megy, és úgy tűnik, hogy ezzel a magyar mangás közösség megelégszik.
2023. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nos, mivel szegénység van így nehéz legálisan élni.
2023. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért mert itt egyrészt alapból szegényes az érdeklődés a mangák iránt.


Másrészt meg az érdeklődők is a csóró retegből kerülnek ki, mivel leginkább tinikről és fiatal felnőttekről van szó, akiknek nincs biztos saját keresetük.

2023. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Én mikor cserediák voltam Mexikóban ahol köztudott, hogy imádják az animéket/mangákat…sz*rásig megpakolva magával a bőröndöt tértem haza…szóval ott van kereslet erre itthon nincs
dec. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert itt a nyugatért nyáladzanak.
jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!